Kapadokya Oteller

Kapadokya

Popüler Kapadokya Otelleri
0,00
Ada Konağı Kapadokya
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Cappadocia Urgup Stone House
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Aysultan Stone House
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Bellavista Stone House
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Pome Granate Cave Hotel
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Daphne Luxury Rooms
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Trigo Hotel
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Kemal Stone House
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Aladino Cave Suites
Kapadokya / Kapadokya
0,00
Yıldız Otel Ürgüp
Kapadokya / Kapadokya
Kapadokya Şehir Rehberi
Kapadokya

Kapadokya Hakkında

Kapadokya, 60 milyon yıl öncesinde Hasandağı, Erciyes Dağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerden yumuşak tabakaların milyonlarca sene boyunca yağmur ve rüzgarla şekillenmesiyle oluşmuştur. Kapadokya bölgesi otelleri araştırılırken bölgenin geçmişinde de yolculuk yapmak gerekmektedir.

 Paleolitik Döneme kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Kapadokya’da Hititler bir dönem hüküm sürmüştür. Hristiyanlığın yayılmaya başladığı dönemlerde önemli bir merkez haline gelmiştir. Roma İmparatorluğu’ndan kaçanların kayalara oyduğu evler ve kiliseler Kapadokya’yı devasa bir sığınak haline getirmiştir. Osmanlı İmparatorluğu Dönemi’nde bölge halkı huzura ve refaha kavuşmuştur. Lozan Antlaşması sonrasında bölgedeki Hristiyanlar Kapadokya’yı terk etmiştir.

 

Kapadokya Otel Bölgeleri

250 metrekarelik bir alana yayılan Kapadokya’nın başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Kayseri, Aksaray ve Niğde’de de toprakları vardır. Kapadokya bölgesi otelleri özellikle Göreme, Ürgüp, Avanos, Uçhisar, Derinkuyu, Ihlara ve Kaymaklı gibi çok ziyaret edilen bölgelerdedir.

Kapadokya Otel Temaları

Kapadokya otellerinde mağara otelleri ve butik oteller çoğunluktadır. Balayı dönemini geçirmek için gidilebilecek oteller ve konsept oteller de azımsanmayacak kadar fazladır. Birçok otel ise evcil hayvan kabul etmektedir.

Kapadokya’ya Ulaşım

Kapadokya’ya ulaşım hava veya kara yolu ile yapılabilmektedir. Nevşehir uçak bileti veya Kayseri uçak bileti alarak bölgeye ulaşmak mümkündür. Nevşehir otobüs bileti, Aksaray otobüs bileti, Kayseri otobüs bileti, Kırşehir otobüs bileti ve Niğde otobüs bileti ile de bölgeye yaklaşılmaktadır. Kayseri tren bileti alarak da Kapadokya’ya gidilebilmektedir. Kapadokya bölgesi otelleri araştırırken araba kiralama imkanlarını, şehir içi ulaşımı sağlayan toplu taşıma araçlarını ve taksileri de araştırmak gerekmektedir.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya otelleri turizm bakımından hareketli olan bölgede doğru yerlere konumlanmıştır. Devrent Vadisi, Saç Müzesi, Zelve Açık Hava Müzesi, Güray Müze, Asmalı Konak, Paşabağı, Üç Güzeller, Göreme Açık Hava Müzesi, Vaftizci Yahya Kilisesi, Aşk Vadisi, Çavuşin Kilisesi, Tatlarin Yer altı Şehri, Kızılçukur Vadisi, Mazı Yer altı Şehri, Temenni Tepesi, Gomeda Vadisi, El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Derinkuyu, Avanos, Göreme, Ürgüp, Akvadi, Uçhisar, Ortahisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Özkonak Yer altı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Kaymaklı, Selime Köyü, Güllüdere Vadisi ve Çavuşin mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

 

Kapadokya’da Yapılabilecek Aktiviteler

Kapadokya’ya giden turistler balonla tur atmaya öncelik tanımaktadır. Fakat Kapadokya’da balonla tur atmak dışında yapılabilecek bir sürü aktivite vardır. Yer altı şehirlerinde gezinmek bunların başlıcasıdır. Çömlek yapım atölyelerine katılmak, Güvercinlik Vadisi’nde doğa yürüyüşü yapmak, Kızılırmak’ta gondol turuna katılmak, Göreme’de ATV safari turlarına eşlik etmek, güzel atlar ülkesinde atla safari turu yapmak, bağbozumuna katılmak ve gün batımında piknik yapmak diğer aktiviteler arasında sayılmaktadır.

Kapadokya’da Ne Yenir?

Kapadokya otelleri damak tadına önem veren kişiler tarafından da araştırılmaktadır. Kapadokya’ya gidenler öncelikle Testi Kebabı’nı, Kabak Çekirdekli Erişte’yi, Ürgüp Köfte’yi, Kayseri ve Nevşehir Mantıları’nı, Düğü Çorbası’nı, Dolaz’ı, Kuru Kaymak’ı, Bulamaç’ı, Aside Tatlısı’nı, Zerde Tatlısı’nı, Çömlek Fasulyesi’ni, Kayısı Dolması’nı, Sütlü Çorba’yı, Gendime’yi, Ayva Dolması’nı, Yaprak Sarması’nı ve Nohutlu Yahni’yi mutlaka tatmaktadır.

Kapadokya Şehir Merkezi
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery