İzmir Uçak Bileti

İzmir

İzmir

Son zamanlarda daha da artan kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile İzmir uçak bileti fırsatları oldukçatalep görmektedir. İzmir, yaklaşık 3 milyon 600 bin kişilik nüfusu ile Türkiye'nin 3. büyük şehridir. İzmir, liman ve sanayi için önemli bir şehir olmasının yanı sıra Çeşme, Selçuk ve Foça gibi komşu bölgelerle de popüler bir turizm şehridir. İzmir, Türkiye'nin en eski fuarlarından biri olan İzmir Enternasyonal Fuarı'na da ev sahipliği yapıyor.

Ege kıyısında bir inci gibi duran İzmir, 8500 yıllık tarihiyle de tarih ve kültür açısından zengindir. Coğrafi konumu, kültürel ve tarihi zenginliği, Türkiye'nin en Avrupalı ​​şehri olması, farklı bölgeler arasında geçiş noktası olması oldukça önemlidir. Bu nedenle deniz, kara ve hava yolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Turizm, kültürel etkinlikler, etkinliklere uygun sosyo-kültürel yapısı ile farklı turizm türlerine uygun kültür sanat etkinlikleri düzenleyen şehir; İzmir uçak bileti fırsatları ile de pek çok misafiri ağırlamaya devam ediyor.

İzmir aynı zamanda bir hoşgörü şehridir ve farklı kültürlere, yaşam tarzlarına, inançlara (Müslümanlar, Hıristiyanlar, Yahudiler, Ermeniler, Rumlar vb.) sahip kabilelerin binlerce yıldır bir arada barış içinde yaşadığı bir kapıdır.

İzmir İklim Özellikleri

Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti alacağınız bu şehrin iklimsel özelliklerini bilmeniz; seyahat planınız açısından oldukça önemli olacaktır. Akdeniz iklim kuşağında yer alan İzmir'in yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır. Sıradağların denize dik olarak uzanması ve ovaların İç Anadolu'nun batı eşiğine ulaşması, deniz etkilerinin iç kısımlara kadar yayılmasına olanak tanır. Bu; yağış, sıcaklık ve güneş ışığı açısından önemli sayılabilecek iklim farklılıklarına da yol açmaktadır. Ağustos en sıcak aydır ve Ocak-Şubat ayları en soğuk aylardır. Sonbahar neredeyse yok gibidir. Kara ile deniz, gece ile gündüz arasındaki ısıtma ve soğutma farkının yarattığı bu rüzgar sadece İzmir'e aittir. Sıcak yaz günlerinde İzmir'e rahatlatıcı bir serinlik verir.

İzmir Havalimanı

İzmir’de bulunan tek havalimanı Adnan Menderes Havalimanıdır. Gaziemir semtinde bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Havaş otobüsü, belediye otobüsü, izban, taksi veya kendi aracınızla kolaylıkla merkezeulaşabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar olan seferleri ile havaş otobüsü şehir merkezine ulaşım için ideal bir seçenektir. Alsancak, Karşıyaka, Kuşadası ve Aydın gibi şehir içi ve şehir dışı birçok güzergaha indikten sonra havaş otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti fırsatlarına göz atmalısınız.

İzmir Gezilecek Yerler

İzmir, çevresi ve şehir merkezi ile gezilecek birçok yere sahiptir. Dünyaca ünlü plajların yanı sıra birçok tarihi yapıyı da görebileceğiniz şehirde unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. İzmir, dünyanın en önemli antik kentlerinden biri olan Efes, en güzel plajları ile Çeşme, Türkiye'nin hem Kültür turizmi hem de yaz turizmi açısından ziyaret edilebilecek en şirin köylerinden Alaçatı ve Şirince'yi içermektedir.

Kordon Boyu

İzmir'de gezilecek yerler arasında en işlek bölge Kordon Boyu olarak bilinen sahil kesimidir. Sahil boyunca uzanan caddede sohbet eden, müzik çalan, dans eden ve lezzetli yemekler satan sokak satıcılarını görebilirsiniz. Eğlence mekanları da cadde üzerinde sıralanmıştır. Yani sahil kenarında keyifli bir gün veya gece geçirmek isteyenler buraya geliyor. Ayrıca burası İzmir'in en güzel gün batımı noktalarından biridir.

Agora

İzmir gidiş dönüş uçak bileti ile kültürel gezi planlamak istiyorsanız Agora tam size göre. Merkez bölgelerden çok uzaklaşmadan İzmir'de tarihi yerleri bulmak isteyenler de Agora adını not etmelidir. Burası; İzmir'de ziyaret edilecek en eski yerlerden biridir. Şehrin ortasında bir sığınak olarak korunan Agora Harabeleri, antik çağda bir toplantı merkeziydi. Agora, buluşma yeri anlamına gelen eski Yunanca bir kelimedir. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Agora'yı İzmir halkı günümüze kadar özenle korumuştur. Bugün turistik bir bölge. İzmir'in en güzel gün batımlarından birine tanık olmak istiyorsanız, Agora'ya oturun ve şehrin üzerinde güneşin batışını izleyin.

Tarihi Asansör

Mithatpaşa semti ile İzmir'in Halil Rıfat Paşa semtini birbirine bağlayan tarihi asansör, Dario Moreno Caddesi'ne bakıyor. İş insanı Nesim Levi tarafından inşa edilen bu asansör, başlangıçta hidrolikti, ancak şimdi elektrikle çalışıyor. Asansörü kullanacak ziyaretçilere yardımcı olacak yukarıdaki restoranda muhteşem İzmir manzarası sizi bekliyor.

Seferihisar

Seferihisar, son yıllarda yaptığı turizm yatırımları ile turistlerin ilgisini çekmeye başlamış; Deniz, kum ve güneş ile huzur vaat ediyor. "Cittaslow" yani her şeyin çok hızlı gerçekleştiği mobil çağda yavaşlık ve sakinlikten yana olan felsefe Seferihisar'ı çağrıştıran detaylardan biridir. İtalya'da başlayan ve "sessiz kasaba" anlamına gelen cittaslow felsefesi, belediyelerin birleşmesi ve uluslararası bir topluluğun oluşmasına da zemin hazırlamıştır. Sakin şehir ünvanını kazanmış semtlerden biri olan Seferihisar, bu felsefeyle turistleri buraya taşıyor. Merkezde huzurlu öğleden sonra yürüyüşlerinin ve deniz kenarında keyifli sohbetlerin olduğu Seferihisar, dinlenmek için bir yer arıyorsanız iyi bir seçim olacaktır.

İzmir Kültürpark

İzmir gidiş dönüş uçak bileti ile kültürel gezi planlamak isteyenlerin bir diğer uğrak yeri ise; İzmir Kültürpark. Atatürk'ün isteği üzerine inşa edilen İzmir Kültürpark’ta İsmet İnönü Sanat Merkezi, Fuar Evlendirme Dairesi, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, lunapark, kule, hayvanat bahçesi, resim ve heykel müzesi gibi sanat ve eğlence mekanları bulunuyor. Ayrıca yüzme havuzu da bulunan bu yerde 8000'den fazla ağaç vardır. 

Selçuk Kalesi

Efes'in ilk yerleşim yeri üzerinde bulunan kale, Bizans, Osmanlı ve Aydınoğulları dönemlerine ait kalıntıları barındırmaktadır. Çeşitli sarnıçlardan, Arnavut kaldırımlı sokaklardan ve camilerden geçip zirveye ulaştığınızda sizi kilise karşılıyor.

Kuş Cenneti

Çiğli'de 1982 yılında su kuşları üreme ve koruma alanı ilan edilen 8000 metrekarelik alanda bugün 220 kuş türü yaşıyor. Leylekler, suna, ağız kavgası, kırlangıçlar, ayaklıklar, etobur arılar, batıklar, primatlar ve kuluçkaya yatan deniz saksağanları bunlardan bazılarıdır. 

Pergamon

M.Ö. 282733 yılları arasında Bergama krallığının başkenti olan Bergama'nın adını Teuthrania kralını öldüren Bergama'dan aldığı söylenir. Bugün Bergama Müze Adası'nda Bergama'da yapılan kazılarda ortaya çıkarılan tarihi eserler görülebilir.

Selçuk

Sokakları mis kokulu mandalina ağaçlarıyla dolu olan Selçuk, her yıl turist çekmekte ve İzmir'in en turistik ilçelerinden biridir. Dünyaca ünlü antik Efes antik kenti, kış deve güreşleri, paraşütle atlama ve Efes Müzesi ile Selçuk Mahallesi, konaklamadan beklentisi yüksek olanları kendine çekiyor. İzmir'in güzel yerleri denilince Selçuk ilçesini düşündüğümde oldukça normal. Burada görülecek ve yapılacak çok şey var. Selçuk tatil sezonunda çok kalabalık. Tatil sezonu hariç, sakin ve sessiz.

Saat Kulesi

İzmir'de görülecek yerler arasında olmazsa olmaz olan yer; Saat Kulesi. 1901 yılında II. Abdülhamid'in Osmanlı padişahı olarak tahta çıkışının 25. yılı anısına yaptırılan saat kulesi, Konak Meydanı'nda valilik binasının karşısında yer alıyor. 25 metre uzunluğunda dört katlı bir yapı olan İzmir Saat Kulesi, Osmanlı saat kulelerinin estetik açıdan en hoş ve zarif olduğu kabul ediliyor. Saat Kulesi, günümüzde İzmir'in en önemli ve ilginç simgelerinden biridir. Ayrıca Kemeraltı Çarşısına yakınlığı ile bilinir.

İzmir
22 May Çrş, Güneşli
18,03°
Prş
17,88°
Cum
16,78°
Cmt
16,99°
Paz
16,94°
Pzt
18,53°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery