Anadolu Jet Uçak Bileti

Anadolu Jet

Anadolu Jet

Anadolu Jet

Anadolu Jet dünya çapında uçuş yapan ve pek çok yolcu tarafından tercih edilen hava yolu şirketlerinden biridir. Şu an hem yurt içinde hem de yurt dışında en çok seyahat eden şirketlerden biridir. Bu sayede özellikle çok fazla gidilmeyen ülkelere bile direkt olarak uçuşu olabilmektedir. Bunlarla birlikte Anadolu Jet üzerinden bilet almak ve uçuş bilgileri de oldukça kolaydır. Bu sayede yolcular uçak bileti konusunda herhangi bir sorun yaşamaz.

Anadolu Jet Uçuş Bilgileri

Anadolu Jet uçuş bilgileri, Anadolu Jet internet sitesinden ya da Anadolu jet mobil uygulamalar üzerinden ulaşılabilir. Uçuş bilgileri kişiye özel olduğu için yolcular aldıkları biletin numarasını, site üzerinde belirtiler yere girmelidir. Ardından uçuş bilgileri hakkında aranabilecek her bilgi de burada bulunabilir. Özellikle biletinin çıktısını daha almamış olan kişiler, uçağın ne zaman ve hangi perondan kalkacağı detaylarını da buradan öğrenebilir. Bunun dışında uçuşun saati, tam tarihi, uçağın kalkacağı peronun numarası, bagaj bilgileri gibi çeşitli bilgilere de ulaşılabilir. Uçuş bilgileri için biletin alınmış olması gerekmektedir. Bilet olmadığı takdirde uçuşun kalkış tarihi ve saati dışında uçuş hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamaz.

Anadolu Jet Check in İşlemleri

Anadolu Jet check in işlemleri, biletini almış her yolcu için sunulan bir özelliktir. Kişiler biletlerini aldıktan sonra havalimanına gitmeden check in işlemini gerçekleştirebilir. Anadolu Jet’in internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulamasından uçuştan önce kısa bir süre içerisinde check in yapılabilir. Kişiler havalimanına giderek de check in işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için iç hatlardan bilet almış olan yolcular, uçağın kalkış saatinden 60 dakika önce kontuara giderek check in işlemlerini gerçekleştirmelidir. Dış hatlara gidecek olanlar ise 75 dakika önceden check in işlemini tamamlamış olması gerekir. Ardından bagaj işlemlerine geçilir. Kişiler özellikle check in işlemini yapabilmek sırada çok beleyebilir. Bu nedenle mobil cihaz, telefon ya da tabletler üzerinden de uçuştan önce check in yapılabilir. Uygulamadan check in yapacak olan kişiler ilk olarak isim soy isim girerek bilet kodunu girmelidir. Ardından uçuş detaylarına geçiş yapılmalıdır. Daha sonra ekrana gelecek olan koltuk seçimi yapılmalıdır. Bu işlemler de tamamlandıktan sonra kişiler elektronik biletini alacaktır. Hava limanına gittikten sonra sadece bagajı girmek yeterli olacaktır. Bu sayede check in sırasında da beklemeye gerek kalmaz. Aynı zamanda kişiler online üzerinden oturmak istediği koltuğu da kendi belirleyebilir. Hava limanında koltuk seçimi yapıldığı zaman en sona kalan koltuklar verildiği için yolcular uçuşlarında rahat edemeyebilirler.

Anadolu Jet Koltuk Seçimi

Anadolu Jet koltuk seçimi bilet aldıktan sonra ve check in yapıldıktan sonra gerçekleşmektedir. Check in yaptıktan sonra işlemler takip edilerek koltuk seçimi de yapılmaktadır. Koltuk planı ekranda tüm uçuşlar için detaylı bir şekilde görüntülenebilmektedir. Check in işlemlerinde koltuk seçimi otomatik bir şekilde yapılır. Kişiler kendilerine atanan koltukta oturmayı istemezse eğer ücretli bir şekilde atanan koltuk da değiştirilebilir. Koltuk seçiminin mutlaka uçuştan 6 saat öncesinden yapması gerekir. Eğer hava limanında check in yapılacaksa bunun için 6 saat önceden gitmeye gerek yoktur. Aynı zamanda son kalan koltukları da kişiler rica ederek seçebilir. Aynı rezervasyonda olan biletlerin de koltukları eğer müsaitse yan yana olarak atanmaktadır. Yan yana koltuk ataması da otomatik bir şekilde gerçekleştirilir. Yolcunun devam uçuşları da varsa eğer online check in işlemleri sırasında da koltuk seçimine geçebilir. Yolcular check in yapmadan önce koltuk seçimi yaptıysa ve bunun ücretini ödediyse otomatik olarak istediği koltuk atanacaktır. Daha önceden seçilen koltuklar yolculuktan önce yeniden değiştirilmek istenirse eğer uçuştan 6 saat önce bu işlemlerin tamamlanmış olması da gerekir. Koltuk seçimi değiştirme işlemi de Anadolu Jet internet sayfası ya da mobil uygulamalar üzerinden değiştirilebilir.

Anadolu Jet Bagaj Hakkı

Anadolu Jet bagaj hakkı standart bilet tercih edildiyse eğer 15 kilogram serbest bagaj hakkı, 8 kilogram da kabin bagaj hakkı verilir. Yolcular bu bagaj haklarının dışında ekstra olarak da bagaj kilogramı satın alabilir. Ekstrajet biletlerinde 20 kilogram serbest bagaj hakkı ve 8 kilogram kabin bagaj hakkı verilmektedir. Konforjet biletlerinde ise 25 kilogram serbest bagaj hakkı, 8 kilogram kabin bagaj hakkı verilmektedir. Fakat yolcu başına 50 kilogramı geçmemesine de özen gösterilir. Dış hatlara gidecek olan uçaklarda ise bagaj hakları ve bunun fiyatlandırması değişmektedir. Yolcular gitmek istedikleri ülkenin şartlarına göre ekstra bagaj hakkı satın alabilir. Tüm yurt içi ve tüm yurt dışı uçuşlarında bebek yolcular için bagaj hakkı da 10 kilogramdır.

Anadolu Jet Yiyecek İkramı

Anadolu Jet yiyecek ikramı yurt içi ve yurt dışı olarak değişiklik göstermektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti haricinde tüm dış hat uçuşlarında yolculara ücretsiz olarak soğuk sandviç, meyve suyu, paketli kek ve su ikramları verilmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uçuşlarında ve iç hat uçuşlarında meyve suyu, paketli kek ve soğuk sandviç ikramı vardır. İç hat uçuşlarında sadece paketli su ikramı yoktur. Uçak içerisinde yer alan meniden yolcular istediği siparişi de verebilir.

Anadolujet Hakkında
Merkez Ofis:Ankara
Kuruluş tarihi :2008
Uçak Sayısı:63
Uçtuğu Nokta Sayısı:45
Uçtuğu Ülke Sayısı:-