İstanbul Uçak Bileti

İstanbul

İstanbul Kalkışlı Yurtdışı Uçuşlar
İstanbul

İstanbul uçak bileti fırsatlarına bir göz atmadan önce, eşsiz güzelliklerle dolu; Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’un tarihi ve kültürel yapısı gibi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız şehre planlayacağınız gezi açısından oldukça önemli olacaktır. İstanbul şehrinin farklı imparatorluklar ve kültürler ile farklı inanç ve tarihlere bağlı olduğu, günden güne büyüyen ve maksimum hızda gelişmeye devam eden bir şehir olduğu söylenebilir.

İstanbul iki kıtayı, Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan büyülü bir şehirdir. İstanbul, 15 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehri olma unvanına sahiptir. Tarihi binaları ve pazarları, festivalleri ve renkli gece hayatı, müzeleri, park ve bahçeleri, kiliseleri ve camileri ile ülkenin ruhudur. 324'ten 1453'e kadar Bizans İmparatorluğu, 1453'ten 1922'ye Osmanlı İmparatorluğuna ev sahipliği yapan İstanbul; yaklaşık 2.500 yıldır çeşitli ekonomik, dini ve kültürel güçler tarafından her zaman kıskanılan bir şehir olmuştur.

Gerçek kozmopolit bir şehir olan İstanbul'da birçok yabancı uyruklu da yaşamaktadır. Bu muhteşem şehrin tarihine tanıklık etmek isteyen ziyaretçiler İstanbul uçak bileti fırsatlarına mutlaka göz atmalıdırlar. Dünyanın en çok ziyaret edilenler listesinde 10. sırada yer alan bu muhteşem şehri ziyaret etmeniz için burada yazdıklarımızın ötesinde birçok neden var. Mümkünse Boğaz'da harika bir tekne turu yapmayı, adayı ziyaret etmeyi ve İstanbul'un kalbinin attığı geleneksel semtleri ziyaret etmeyi unutmayın. İstanbul'un ruhunu bu şekilde anlayabileceğinizden emin olabilirsiniz. İstanbul tüm cazibesi ile sizleri bekliyor.

İstanbul Yeme-İçme

Yemeklerin harika olduğu İstanbul'da, Kanlıca'da yoğurt, Sarıyer'de börek, Eminönü'nde balık ekmek, Sultanahmet'te köfte, sahilde midye dolması, Beyoğlu'nda ıslak hamburger, Ortaköy'de kumpir, esnafın meşhur birası ve diğerleri. Kebabın tadı da burada bir başkadır.

O kadar muhteşem bir şehirde gezilecek o kadar çok değerli yer vardır ki, bir hafta kalmak bile tüm güzellikleri görmeye yetmiyor. Önce kilise olarak inşa edilen ve daha sonra camiye dönüştürülen Ayasofya Camii, en görkemli camilerden biri olan Sultanahmet Camii, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kapalıçarşı, filmlerin çekildiği Galata Kulesi, Boğaz'ın masmavi sularını aydınlatan Dolmabahçe Sarayı, Cehennem filminin çekildiği gizemli yer, Yerebatan Sarnıcı, Kule Bakireleri kartpostal fonu, Osmanlı Padişahlarının ikametgahı olarak kullanılan Topkapı Saray Müzesi, baharatlarıyla ünlü Mısır Çarşısı buradadır. İstanbul'da görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçı.

İstanbul denilince akla gelen adalardan biri olan Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Yassıada, İstanbul'dan daha sessiz ve feribotla ulaşılabilen keşfedilmesi gereken yerlerden bazıları. Bunların dışında tarihe ışık tutan İstanbul Arkeoloji Müzesi, etkileyici süslü teknelerin sergilendiği İstanbul Deniz Müzesi, kültürel eserlerin sergilendiği Miniatürk Müzesi, Türkiye'nin önemli kültürel ve tarihi yapıları Rahmi Koç Müzesi, görkemli araçların sergilendiği Rahmi Koç Müzesi. ulaşım sergileniyor, bu hareketli şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken müzelerden bazıları.

İstanbul Şehri, sanat ve kültür etkinliklerinden çeşitli festival ve spor etkinliklerine kadar farklı konseptlerde etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İstanbul'da Rahmi Koç Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi gibi birçok müze bulunmaktadır. Bu müzeler düzenledikleri etkinlikler ve sergilerle tüm sanatseverleri ağırlıyor. İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti gibi seçeneklerle tüm sanatseverler ve diğerleri farklı şehirlerden sanat ve kültür etkinliklerine kolaylıkla katılabilirler.

İstanbul'da Bulunan Havalimanları

Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu yakasında olup, şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Havalimanından alternatif ulaşım seçenekleriyle birlikte Kadıköy, Bostancı, Kartal, Pendik, Taksim, Beşiktaş, Levent ve Maslak gibi yerlere kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

1900'lü yılların başında Türkiye'de ilk hava taşımacılığının doğduğu Atatürk Havalimanı 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan ana havalimanının adı Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak 29 Temmuz 1985 tarihinde değiştirilmiştir. Yeşilköy'de bulunan bu havalimanı, Türkiye'deki sivil havacılık operasyonlarının başlangıç ​​havalimanıdır. İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti fırsatları ile bu havalimanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

1900'lü yılların başında Türkiye'de ilk hava taşımacılığının doğduğu Atatürk Havalimanı 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan ana havalimanının adı Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak 29 Temmuz 1985 tarihinde değiştirilmiştir. Yeşilköy'de bulunan bu havalimanı, Türkiye'deki sivil havacılık operasyonlarının başlangıç ​​havalimanıdır. İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti fırsatları ile bu havalimanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Topkapı Sarayı

Tarihi yarımada üzerinde yer alan Topkapı Sarayı, İstanbul'un en turistik bölgesidir ve elbette İstanbul'da gezilecek yerler listesinin başında olması gerekir. Fatih ilçesine bağlı Sarayburnu'nda bulunan Topkapı Sarayı, İstanbul'un fethinden sonra inşa edilmiş ve 400 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu'nun idari merkezi olarak hizmet vermiştir.

Osmanlı döneminin şanlı tarihine tanıklık eden sarayda da entrikalar ve hüzünlü anlar yaşandı. 3 Nisan 1924'te müzeye dönüştürülen Topkapı Sarayı, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk müzesiydi. 300.000 metrekarelik bir alanı kaplayan ve yaklaşık 300.000 arşiv içeren dünyanın en büyük saray müzelerinden biridir. Sabiha Gökçen uçak bileti ile kolayca seyahat ederek buraya ulaşabilirsiniz.

Yerebatan Sarnıcı

Bizans İmparatorluğu döneminden İstanbul'da ayakta kalan en değerli yapılardan biri olan Yerebatan Sarnıcı. 532 yılında İmparator Justinianus'un emriyle yaptırılan sarnıç, o yıllarda sarayın ve halkın su ihtiyacı için kullanılmıştır. İstanbul fethedildikten sonra da bir süre su kaynağı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Geçmişte sarnıç üzerindeki Yerebatan Sarnıcı do Yerebatan Stoa ve sudan çıkan sütunlardan dolayı Yerebatan Sarayı olarak da biliniyordu.

140 metre uzunluğunda ve 70 metre genişliğindeki Yerebatan Sarnıcı'ndaki en gizemli eser Medusa'nın başıdır. Sarnıcın kuzeybatısında iki sütunun altında yer alan heykel, Roma döneminin en önemli eserlerinden biridir ancak oraya nasıl geldiği bilinmemektedir. Yerebatan Sarnıcı turistik güzelliğinin yanı sıra önemli bir kültürel sit alanıdır. Burada yerli ve yabancı sanatçıların konserleri ve soloları düzenlenmektedir. Özellikle bu konserlerdeki ışık düzenlemesi ile etkinlikler son derece etkileyici hale geliyor.

Taksim Meydanı

Sabiha Gökçen uçak bileti ile kolayca ulaşacağınız bir diğer yer: Taksim Meydanı. Şehrin en işlek noktalarından biri olan Taksim Meydanı daireseldir ve merkezinde Cumhuriyet Anıtı bulunur. 1928 yılında yapılan bu anıtın bir tarafı Kurtuluş Savaşı için, diğer tarafı ise Cumhuriyetin ilanından sonraki Türkiye içindir. 

İstiklal Caddesi 

İstanbul gezilecek yerler arasında en ünlüsü ve ikonik olanı İstiklal Caddesidir. İstanbul'un en eski semtlerinden Beyoğlu'nda bulunan cadde, Taksim Meydanı'ndan başlıyor ve tünelde bitiyor. İstiklal Caddesi 19. yüzyılda modern bir görünüm kazanmıştır.Sultan Abdülaziz döneminde cadde, Paris'in ünlü caddelerine benzemesiyle dikkat çekmiş, "Grande Rue de Pera", "Grand Street" ve "Grand Street" gibi adlar verilmiştir. Adını 20. yüzyılda Cumhuriyetin ilanından alan İstiklal Caddesi sinemaları, kültürel mekanları, galerileri, galerileri, sanat ve misafirperverliği ile en görkemli yıllarını 20. yüzyılda yaşamıştır. Bugün her daim hareketli olan İstiklal Caddesi'nde dolaşırken Suriye Pasajı, Galatasaray Lisesi, Yapı Kredi Kültür Merkezi, Madame Tussauds İstanbul ve eski Emek sinemasını görebilirsiniz.

Aya İrini Kilisesi

İstanbul'da görülecek yerler arasında hala Bizans İmparatorluğu'ndan kalma pek çok yer var ama Aya İrini Kilisesi, Bizanslılar tarafından İstanbul'da inşa edilen ilk kilisedir. İstanbul'un fethinden sonra kilise camiye çevrilmedi ve 19. yüzyılda müze olmasına karar verildi.Hümayun Müzesi veya Kraliyet Müzesi olarak bilinen kilise ilk Osmanlı müzesi oldu. Daha sonra askeri müze olarak kullanılan bu yer, 1973 yılından bu yana İstanbul Sanat ve Kültür Vakfı'na bağlıdır. Bu nedenle İKSV'nin düzenlediği birçok sanat ve kültür etkinliği burada gerçekleşir.

İstanbul
22 May Çrş, Güneşli
15,95°
Prş
16,85°
Cum
16,47°
Cmt
16,44°
Paz
15,92°
Pzt
15,84°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery