Pegasus Uçak Bileti

Pegasus

Pegasus

Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yolları 1990 senesinde kurulmuştur. Pegasus Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Yurt dışına ve yurt içine çeşitli uçuş kampanyaları da düzenlemektedir. Şu an en çok tercih edilen uçak firmaları arasında yer aldığı için yurt dışında da çok fazla seferi bulunmaktadır. Aynı zamanda bu firmanın 75’ten daha fazla uçak filosu bulunmaktadır. Aynı zamanda sürekli olarak yeni alımlar da gerçekleştirilmektedir. Şu an Avrupa’nın da en hızlı büyüyen hava yolu şirketlerinden biridir.

Pegasus Uçuş Bilgileri

Pegasus uçuş bilgileri direkt olarak Pegasus’un internet sitesinden ya da mobil uygulamasından girilebilir. Kişiler uçuş aramak istiyorsa eğer uygulamaya girdikten sonra menüden uçuş bilgileri kısmına geçmelidir. Buradan kişiler gitmek istedikleri günü ve hangi hava limanından hangi havalimanına gideceğini de belirtmelidir. Buna göre ekrana o gün yapılacak olan uçuşlar da sıralanacaktır. Eğer yolcu, biletini aldıysa ve bileti hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsa yine internet sitesinden ya da Pegasus’un mobil uygulaması üzerinden de kendi uçuşu hakkında bilgilere ulaşabilir. Bunun için bilet alındıktan sonra verilen uçuş numarası bilgileri mobil uygulamadan girilmelidir. Ardından uçuş hakkındaki her bilgiye kolay bir şekilde ulaşılabilir.

Uçağın ne zaman kalkacağı, hangi tarihte kalkacağı, peron numarası, yolcunun aldığı bilet sınıfına göre alacağı bagaj hakkı gibi çeşitli bilgilere de ulaşacaktır. Bu sayede uçuş hakkında daha fazla bilgi edinilmiş olur ve yolcular bu anlamda daha hazırlıklı olur. Aynı zamanda uçuş bilgileri Pegasus hava yolları şirketini arayarak da ulaşılabilir. Bunun için telefon sırası beklemek biraz uzun süreceğinden dolayı mobil cihazdan bilgileri edinmek daha kolay olacaktır. Telefondan ekran resmi alarak da uçuş hakkındaki bilgiler yazılı bir şekilde kaydedilebilir.

Pegasus Check in İşlemleri

Pegasus check in işlemleri uçaktaki yeri belirlemek için her yolcu tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Bu işlemler hem hava limanından hem de internet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Hava limanında yaptırabilmek için 2 saat önceden hava limanında olmak gerekir. Uçağın kalkmasına 45 dakika kala check in işlemleri kapatılacaktır. Aynı zamanda hava limanında gerçekleştirilecek olan check in işlemleri için uzun bir sıra da beklemek zorunda kalınabilir. Yolcular bu sırayı da beklemek istemediği için online bir şekilde check in işlemleri yapılabilir.

Pegasus’un internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması üzerinden bilet numarası ya da bilet bilgileri girildikten sonra uçağın kalkmasına 24 saat kala online check in yapılabilir. Koltuk seçimi ya da ek hizmet satın almak isteyenler de yine internet üzerinden kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu sayede kişiler hava limanına gittikten sonra yeniden check in sırasına girmek zorunda kalmayacaktır. Sadece bagajını bırakmak için bagaj kısmına gitmesi yeterli olacaktır. Check in yapılışı sırasında koltuk ataması da yapılacaktır.

Pegasus Koltuk Seçimi

Pegasus koltuk seçimi yapmak isteyen kişiler bunu online check in üzerinden ya da hava limanına giderek online bir şekilde gerçekleştirebilir. Koltuk seçimi sistem tarafından otomatik olarak atanmaktadır. Aynı rezervasyon üzerinden verilen 2 ya da 3 kişi check in sırasında eğer uçakta müsaitlik varsa yan yana oturabilir. Bunun dışında koltuk seçmek isteyen, tanıdığının yanına oturmak isteyen ya da kendini rahat hissedeceği bir yere oturmak isteyen kişiler check in sırasında ekstra ücret ödeyerek koltuk seçimi yapabilir. Bu sayede kişiler rahat edebilecekleri koltuğu seçerek keyifli bir yolculuk geçirebilir. Koltuk seçimi otomatik olarak atandığı için daha erken check in yapan kişilerin istenen koltuğa oturması mümkündür. Bu nedenle ne kadar erken rezervasyon yapılırsa yolcular için de o kadar iyi olacaktır.

Pegasus Bagaj Hakkı

Pegasus bagaj hakkı yurt içi ve yurt dışı biletlerine göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda biletin olduğu sınıfa göre de değişiklik göstermektedir. Yurt içinde ekonomik sınıf alan kişilerin bagaj hakkı 15 kilogramdır. Avantaj bileti alan yolcuların bagaj hakkı 20 kilogramdır. Comfort flex bilet alan kişilerin bagaj hakları ise 20 kilogramdır. Yurt dışı paketlerinde süper eko hakkı olan kişilerin bagaj hakkı 0 kilogramdır, bu bilet sahipleri sadece kabin boy bagaj haklarını kullanırlar. Ekonomik bilet, avantaj bilet ya da comfort flex bilet alanların bagaj hakkı ise 20 kilogramdır. Kabin boy bagaj hakları ise hem yurt içi hem yurt dışı 1 adet ve 8 kilogramdır. Ekstra bagaj isteyen kişiler ise ekstra ücret ödeyerek daha fazla bagaj hakkına sahip olabilir.

Pegasus Yiyecek İkramı

Pegasus yiyecek ikramı tüm tarifelerde ücretli bir şekilde yapılmaktadır. Pegasus hava yolları tarafından verilen menüler içerisinde çeşitli yiyecek ve içecek seçenekleri bulunur. Yolcular bu yiyecek ve içecek çeşitleri arasından seçeceği besinleri satın alarak tüketebilir. Yemek sipariş etmek isteyen kişiler bilet aldıktan sonra ve uçuşa 24 saatten daha fazla zaman kaldıysa menü içerisinde istediği yemeği sipariş edebilir. Fakat uçuşa 24 saat kala menü iletilemeyeceği için yemek siparişi de verilemeyecektir. 24 saat süre kuralına uyacak şekilde yemek hakkında yapılmak istenen değişiklikler de gerçekleştirilebilir. Fakat uçuşa 24 saat kaldıysa yemek iptal edilemez ya da değiştirilemez.

Pegasus Airlines Hakkında
Merkez Ofis:İstanbul
Kuruluş tarihi :1990
Uçak Sayısı:100
Uçtuğu Nokta Sayısı:124
Uçtuğu Ülke Sayısı:-