Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Türk Hava Yolları

Turkish Airlines Popüler En Ucuz Uçuşları
İstanbul - Antalya
19 Haziran 2024
2004,92
İstanbul - Erzurum
01 Haziran 2024
1665,0
Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları çok uzun süredir en çok tercih edilen hava yolları firmalarından biridir. Hem yolcularına verilen değer hem de yolculuğun güvenli olması adına dünyanın pek çok bölgesine giderken tercih edilmektedir. Türk Hava Yolları hem bilet alma konusunda hem de bilet işlemleri konusunda yolculara oldukça büyüklük kolaylık sağladığı için de tercih edilen bir hava yolu şirketidir.

THY Uçuş Bilgileri

THY uçuş bilgileri için hem iletişim numaralarından arayarak hem de internet sitesine girerek kolay bir şekilde işlemleri yapılabilir. Uçuş bilgileri genel olarak uçuşun tam tarihi, uçağın ineceği hava limanı, uçağa binilecek olan peron ve uçuş saatlerini içerir. Aynı zamanda uçuş yapılacak olan uçağın özellikleri de bu bilgiler de yer alır. Kişilerin aldığı bilete göre ne kadar bavul- kilogram hakkı olduğu da görülür. Kişiler internet sitesine girdikten sonra biletin üzerinde ya da bilet için gönderilen mesajda yazan uçuş numarasını buraya girmelidir. Aynı zamanda uçağın kalkış zamanı da aynı yere girilir. Ardından ileri tuşuna basarak uçuş hakkında yazan tüm bilgilere de kolay bir şekilde ulaşılabilir. Bilet alınmadığı takdirde uçuş bilgilerine de ulaşmak mümkün olmayacaktır.

THY Check in İşlemleri

THY Check in İşlemleri sayesinde biletini alan kişiler hava limanına gitmeden uçuş işlemlerinin hepsini halledebilir. Türk Hava Yolları yolcularına en sorunsuz ve en hızlı işlemler için pek çok seçenek sunar. Check in özelliği akıllı telefonlar, tablet ya da bilgisayar aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebilir. Türk Hava Yolları’na ait olan mobil uygulamasına ya da internet sitesine bu elektronik cihazlar ile ulaşılır. Ardından istenen check in işlemleri de gerçekleştirilmiş olur. Check in sayesinde hava limanına gidip kontuarda sıra beklemeye gerek kalmaz. Aynı zamanda bagajını teslim etmek isteyen kişiler de check in işlemini atlayarak direkt olarak bagajını teslim edebilir. Özellikle uçağına geç kalacak olan kişiler için online check in sayesinde işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek uçağına yetişebilir. Mobil uygulamasından ya da Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden mobil biniş kartının çıktısı da alına bilmektedir. Chek in seçenekleri ve özelliklere hava limanları arasında değişik gösterebildiği için direkt olarak Türk Hava Yollarının sitelerinden giriş yapıldığına da emin olmak gerekir. Bazı hava limanları online chek ini kabul etmeyebilir. Bu gibi durumlarda hava limanına ulaşarak gerekli olan işlemler de halledilebilir. Ya da bu gibi durumlarda hava limanına giderek bilet işlemleri yapılabilir.

Online işlemler ne kadar mobil cihazlar üzerinden kolay bir şekilde yapılsa da hava limanlarında ek önlemler yapılabilmektedir. Bu nedenle online üzerinden bilet işlemleri yapılmış olsa da uçuştan 3 saat öncesinde havalimanına gelmek gerekir. Online işlemler ise uçağın kalkış saatinden tam 24 saat önce başlar, kalkış saatine ise 90 dakika kala biter.

THY Koltuk Seçimi

THY koltuk seçimi de diğer işlemler gibi kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Türk Hava Yolları internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması üzerinden ‘rezervasyonlarım’ kısmından kolayca koltuk seçimi yapıla bilmektedir. Buradan ilk olarak rezervasyon ya da bilet kodu bilgisi ardından yolcunun adı ve soyadı bilgisi girilmelidir. Bu bilgiler girildikten sonra ekrana çıkan yerden kolayca koltuk seçimi yapılarak onaylayabilir. Koltuk seçimlerinde boş olan koltuklar çıkacağı için işlemler için daha erken girmek iyi olacaktır. Bu sayede kişiler istedikleri yerden koltuk seçebilir.

THY Bagaj Hakkı

THY bagaj hakkı herkes için eşittir. Normalde tek bir ekonomi sınıfı biletinde kişilerin 23 kg hakkı olur. Business sınıfta ise 32 kilogram bagaj hakkı bulunmaktadır. Bu değerler üzerinde alınan her parça ve kilogram içinse ekstra ücret alınmaktadır. Kişiler tek seferde en az 1 parça ya da 5 kilogram bagaj hakkı satın alabilirler. En fazla ise 10 parça ya da 230 kilogram bagaj hakkı satın alabilirler. Bagaj işlemleri ise online check in yapmadan önce seçilmiş olması gerekir. Bagaj hakkını fazladan almak isteyen kişiler bilet alım işlemi sırasında bunu belirtebilir ya da online check in yapmadan bagaj hakkını artırabilir. Kişiler biletlerini ve bagaj haklarını da aldıktan sonra fazladan bagaj götürmekten vazgeçerse eğer bu durumda iade ya da bagaj değişikliği de yapılabilmektedir. Bu işlemler uçuş öncesinde THY satış ofislerinde gerçekleştirilmektedir.

THY Yiyecek İkramı

THY yiyecek ikramı ekonomi sınıfınsa ve business sınıfında değişiklik göstermektedir. İç hatlar Business sınıfından bilet alan kişilere yolculuk esnasında soğuk tepside meze tabağı, salata, tatlı gibi yiyecekler verilmektedir. Aynı zamanda isteğe göre soğuk ya da sıcak içecek ikramları da yapılmaktadır. Ekonomi sınıfından bilet alan kişilere verilen ikramlar ise soğuk sandviç, meyve suyu, meze ve su yer almaktadır. Kişiler kendi isteklerine göre bu ikramları seçerek yemeklerini yiyebilir. Dış hatlarda ise daha farklı seçenekler sunulmaktadır. Uzun süre yolculuk yapıldığı için her yolcuya ana yemek verilmektedir. Bu ana yemek seçenekleri ise her hava limanı için değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda uçağın seyahat saatine göre de değişiklik olur. Bu nedenle kişilerin yiyecek ikramlarında pek çok etken vardır denilebilir.

Turkish Airlines Hakkında
Merkez Ofis:İstanbul
Kuruluş tarihi :1933
Uçak Sayısı:413
Uçtuğu Nokta Sayısı:342
Uçtuğu Ülke Sayısı:-