Karaman Otobüs Bileti

Karaman

Karaman

Karaman Şehir Rehberi

Karaman'da gezilecek yerler oldukça uzun bir listeye sahiptir. İç Anadolu bölgesinde yer alan ve yalnızca turistik değil tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Karaman, bulunduğu konum itibariyle Konya, Mersin, Antalya ve Silifke gibi oldukça popüler olan illere komşudur. 

Kendine ait doğal ve tarihi güzellikleriyle görenleri adeta büyüleyen ve unutulmaz bir deneyim yaşatan Karaman ılıman bir iklime sahiptir. 6 farklı ilçesi ile görenlerin dikkatini çeken Karaman, birçok farklı yayla ve şelaleye sahiptir.

Karaman Müzesi

Karaman otobüs bileti ile görme şansı yakalayacağınız bu şehir, tarihi açıdan oldukça önemlidir. Kültürel mirası ile dikkat çeken ve görenlerin daha yakından tanımak istedikleri bu şehirde gezilmesi ve görülmesi gereken kültürel yapıların başında Karaman Müzesi gelmektedir. Bu sayede Karaman tarihini daha yakından tanıyabilir ve eşsiz bir tarihe sahip olan bu şehir hakkında daha çok bilgi edinmeyi mümkün hale getirebilirsiniz.

Yalnızca Karaman değil çevre bölgelerde de yapılmakta olan kazı çalışmalarından elde edilen eserler Karaman Müzesi'nde sergilenmektedir. Epipaleotik Devir’den, Cumhuriyet Dönemi’ne sergilenmekte olduğu bu müze 2 ayrı saygı salonuna sahiptir. Kültürel ve keyifli bir gün geçirmeniz adına sizlere yardımcı olacak Karaman Müzesi şehirde mutlaka görülmesi gereken yapıların başında gelmektedir.

Aktekke Kent Meydanı

Şehrin en önemli meydanlarından biri olan Aktekke Kent Meydanı, Karaman şehrin en büyük meydanı olarak bilinmektedir. Birçok farklı yoğun caddeye sahip olan ve böylelikle şehrin en kalabalık yerlerinden biri haline gelen meydanda keyifli vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz birçok farklı tesis ve işletme bulunmaktadır. Eğer kendiniz ya da sevdikleriniz için küçük hediyelik eşyalar almak ve böylelikle Karaman gezinizi unutulmaz bir hale getirmek istiyorsanız Aktekke Kent Meydanı oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Zeyve Pazarı

Karaman Otogarı ile ulaşabileceğiniz ve görme şansı yakalayacağınız bu şehir kendine ait kültürel tarihi ile dikkat çeken şehirlerden biridir. Zeyve Pazarı ise Ermenek’te yer alan ve 600 senelik geçmişe sahip olması ile mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında bulunan bir noktadır. Anadolu’da benzeri ya da eşi olmayan bu pazar, genel halk tarafından yetiştirilmekte olan organik meyve ve sebzelerin satışının yapıldığı farklı bir alana da sahiptir. Bu gibi ürünleri tercih etmeyenler için pazar içerisinde el yapımı birçok farklı sanat ürünü görmek de mümkündür.

Ermenek Turkuaz Barajı

Karaman’a 160 km mesafede yer alan ve etrafında bulunan yeşillikler ile görenlerin adeta hayran kaldığı bir manzaraya sahip olan, Ermenek Turkuaz Barajı ismini sahip olduğu turkuaz rengi sudan almaktadır. Eşsiz doğası ile mavi ve yeşilin her tonunu görmenin mümkün olduğu bu baraj, piknik yapabileceğiniz geniş bir alana da sahiptir. Bunun nerede yanı sıra kano, tekne ve su bisikleti gibi aktivitelerden hoşlanıyorsanız bu aktiviteler ile keyifli bir gün geçirmek için de Ermenek Turkuaz Barajını tercih edebilir ve böylelikle keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Gökçe Çamlığı

Karaman’ın Mut güzergahında, güzergaha yaklaşık olarak 20 km mesafede yer alan Gökçe Çamlığı, eşsiz doğası ile unutulmaz bir gün yaşayabilmeniz mümkün hale getiren noktalardan biri olarak bilinmektedir. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından işletilmekte olan Gökçe Çamlığı içerisinde yer alan çamlık alanların haricinde birçok farklı restoran ve mesire alanına da sahiptir.

İncesu Mağarası

Karaman otobüs bileti ile ulaşabileceğiniz ve keyifli bir tatil gerçekleştirebileceğiniz Karaman ili gezilmesi ve görülmesi gereken birçok farklı turistik noktaya sahiptir. Eğer turistik gezileriniz esnasında doğal alanları gezmekten hoşlanıyor ve böyle deneyimler yaşamak istiyorsanız Karaman içerisinde bulunan İncesu Mağarası sizler için eşsiz bir seçenek olabilir. Karaman’da yer alan Taşkale kasabasına yalnızca 9 km uzaklıkta yer alan ve 1356 m uzunluğa sahip olan İncesu Mağarası, akşam doğal ve uzun bir oluşumdur. Sahip olduğu sarkıt, dikit ve traverten havuzları ile dikkat çeken ve adeta görsel bir şölen oluşturan İncesu Mağarası konuklarının keyifli vakit geçirebilmeleri için en ideal noktalardan biri olarak bilinmektedir.

Ermenek Vadisi

Ermenek Vadisi, yalnızca Karaman'ın değil ülkemizin en doğal güzelliklerinden biri olarak bilinmektedir. Mersin ve Karaman  şehirlerinin kesiştiği bir noktada yer alan vadi, Göksu Nehri’nin en uzun kollarından biri olması sebebiyle de dikkat çekmektedir. Yeşilin her tonunu görme imkanı sağlayacağınız eşsiz doğası ve birçok farklı canlı çeşidine ev sahipliği yapıyor olması ile dikkat çekmekte olan vardı içerisinde bulunan uzun çay sayesinde rahatlatıcı ve huzurlu bir atmosfere sahiptir. Bunun yanı sıra rafting gibi heyecan dolu deneyimler gerçekleştirmek ve böyle aktiviteleriyle Karaman gezinizi unutulmaz hale getirmek istiyorsanız vadide ekstrem sporlar yapabileceğiniz profesyonel noktalar olduğunu dile getirmek de mümkündür.

Gödet Saklı Cennet

Karaman’da yapacağınız gezi doğa ile iç içe olmanızı sağlayacak ve böylelikle şehrin yorucu atmosferinden biraz olsun uzak ulaşabilmenizi mümkün hale getirecektir. Özellikle tatillerini doğayla iç içe gerçekleştirmek isteyenler tarafından mutlaka tercih edilmesi gereken noktalardan biri diğeri ise Karaman’da yer alan Gödet Saklı Cennet olarak bilinmektedir. Güldere Köyü’nde yer alan Gödet Saklı Cennet, doğal bir park olarak bilinmektedir. Ancak içerisinde tarihi mağaralardan kiliselere dek birçok farklı yapıyı bulunduran böylelikle keyifli bir gezi gerçekleştirmek isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken Gödet Saklı Cennet’in yılın 4 mevsimi oldukça kalabalık olduğu bilinmektedir.

Karadağ

Karadağ, sönmüş bir volkanik dağ olmasının yanı sıra bulunduğu konum ve kendine ait özellikleri ile dikkat çeken tarihi ve doğal yapılardan biri olarak bilinir. Eğer Karaman geziniz esnasında daha farklı deneyimler yaşamak istiyor ve şehir içerisinde bulunan doğal yapıları daha yakından incelemeyi talep ediyorsanız Karadağ mutlaka görülmesi gereken dağların arasında yer almaktadır.

Doğa mirası olarak bilinen ve yalnızca Karaman için değil Türkiye için oldukça önemli olan bu da 3 yüksek tepenin birleşmesiyle oluşmuş bir daha kütlesinden meydana gelmiştir. Coğrafi konumu ile dikkat çeken Karadağ'ın yüzyıllardır oldukça önemli bir yere sahip olduğunu ve sahip olduğu önemli yeri koruduğunu dile getirmek yanlış olmayacaktır.

Madenşehri Köyü

Karaman kendine ait tarihi ve doğal güzellikleri sebebiyle dikkat çekiyor olsa da yaz turizmi için tercih edilebilecek birçok farklı noktaya oldukça yakın konumda bulunması sebebiyle de dikkat çeken ve araştırılan bir şehir haline gelmiştir. Karaman'da gezilecek yerler listelerinin başında bulunan ve eşsiz bir tatil yapabilmenizi mümkün hale getirecek Madenşehri Köyü ise Karaman’ın en eski yerleşim alanlarından biri olarak bilinmektedir.

Meraspolis Mağarası

Karaman’ın Ermenek ilçesinde yer alan ve dünyanın en büyük üçüncü mağarası olması sebebiyle dikkat çeken Meraspolis Mağarası, yeraltı suyuna sahip olması sebebiyle her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan noktalardan biri olarak bilinmektedir. Kendine ait iki farklı girişe sahip olan ve gezebileceğiniz birçok farklı katı içerisinde bulunduran Meraspolis Mağarası’nı daha yakından incelemek ve görmek istiyorsanız Karaman Otogarı bilet fırsatları sayesinde bu şehri de eşsiz bir tatil deneyimi yaşamayı mümkün hale getirebilirsiniz. Mağarayı Daha yakından tanımak isteyenler için profesyonel rehber hizmeti de mağara içerisinde sunulmaktadır.

 

Samsun şehir rehberi ve Samsun otobüs bileti için tıklayınız...

Karaman Hakkında
Nüfus:240.362
Telefon Kodu:338
Plaka Kodu:70
Karaman
24 Tem Çrş, Bulutlu
22,92°
Prş
24,07°
Cum
24,68°
Cmt
24,12°
Paz
21,4°
Pzt
20,65°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery