Muğla Otobüs Bileti

Muğla

Muğla Bazlı Şirketler Tüm Şirketler
Muğla

Muğla Şehir Rehberi

Muğla otobüs bileti fırsatları ile Muğla kentine ziyarette bulunmak çok konforlu ve oldukça güvenli bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Muğla kenti, Türkiye’nin hem en güzel hem de en turistik bölgelerinden biri olarak biliniyor. Hem yaz hem de kış aylarında bambaşka bir havaya sahip olan eşsiz kent ziyaretçilerine unutulmayacak anlar da vadediyor. Ege ve Akdeniz bölgesi sınırları içerisinde bulunmakta olan Muğla kenti, Türkiye’nin en kalabalık 24. Kentidir. Antik kaya bölgesini kapsayan eski yerleşim yerlerinden biri olan Muğla yaklaşık milattan önce 3000’li yıllardan bu yana varlığını sürdürmüştür.

Tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmış olan Muğla’da pek çok farklı antik kent ve tarihi kalıntı bulunmaktadır. Yalnızca tarihi açıdan değil doğal güzellikler açısından da bir hayli zengin olan Muğla hem doğa turizmi için hem de macera turizmi için tercih edilmektedir. Marmaris, Datça, Bodrum ve Dalaman gibi popüler tatil beldelerine sahip olan Muğla yalın dert mevsiminde de ziyaret edilebilmektedir. Yılın her döneminde bu kent hem yaylı hem de yabancı pek çok turistin ilgi odağı olmaktadır.

El değmemiş doğal güzellikleri, tarihi geçmişi ve kültürel zenginliklerine ek olarak çok sayıda aktivite imkanı sunmakta olan Muğla’da yamaç paraşütü, uçurtma sörfü, trekking ve dalış gibi aktiviteler yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Sizler de Muğla otobüs bileti fırsatlarına kolayca göz atarak tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını yakından keşfetme imkanına sahip olabilirsiniz.

Muğla’ya Ne Zaman Gidilir?

Muğla kentinde Akdeniz ikliminin hakim olduğu bilinmektedir. Yaz aylarının son derece sıcak ve kurak geçtiği bu kentte kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Turistik geziler söz konusu olduğunda ilk tercih edilen kentlerden biri olarak Muğla’ya yaz aylarında gitmeniz önerilir. Hem denizin hem de güneşin tadını doyasıya çıkarmak, eşsiz doğa gezileri gerçekleştirmek ve pek çok yeri yakından keşfetmek için yaz ayları kesinlikle ideal olacaktır.

Muğla Şehri Gezilecek Yerler

Muğla gezilecek yerler tarihi ve kültürel birikim nedeniyle bir hayli fazladır. Muğla'nın hem kent merkezinde hem de popüler ilçelerinde ziyaretçilerin yakından keşfetmesi gerekli olan pek çok yapı bulunmaktadır. Osmanlı dönemlerinden kalma yapılardan tutun doğal güzelliklere varana kadar insanları tatmin eden ve adeta kendine hayran bırakan alanlar kesinlikle Muğla kentini ön plana çıkarmaktadır. Ahşap mimari detaylar, yazlık yerler, Osmanlı dönemi dahil diğer kültür ve medeniyetleri yansıtan pek çok yapı, ziyaretçilerini ağırlamayı beklemektedir.

Muğla Müzesi

İlk olarak cezaevi binası olarak hizmet vermiş olan Muğla müzesi pek çok alkol lojik kalıntının sergilenmekte olduğu bir müzedir. Muğla gezilecek yerler söz konusu olduğunda her daim listelerin ilk sıralarında yer almakta olan bu müzede Muğla’nın farklı yörelerine ait olan pek çok eski kıyafetlere de rastlanmaktadır. Bu eşsiz bir yapıya sahip olan müzenin içerisinde Arkeoloji ve Etnografya Salonları da yer almaktadır.

Marmaris Müzesi

Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi'nin içerisinde yer almaktadır ve 1991 yılından beri faaliyetlerine devam etmektedir. Hem arkeoloji hem de etnografya bölümlerine sahip olan müzede eşsiz bir manzara dikkat çekicidir. Özellikle de yabancı turistler burayı sık bir şekilde ziyaret etmekte ve burada sık sık fotoğraf çekilmeyi tercih etmektedir. Müzenin bahçesinde çok sayıda Osmanlı dönemine ait olan mezar taşı, toplar, sunaklar gibi çeşitli eserler bulunmaktadır. Roma, Helenistik ve Bizans dönemlerine ait olan kalıntılar ise müzenin etnografya bölümünde sergilenmektedir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer almaktadır ve bu eşsiz müze Bodrum kalesinin içerisinde bulunur. Senin tek sağlıklı alkol lojik müzesi olan bu müze dünyada da önemli müzeler arasında yer edinmiştir. Çevrede gerçekleştirilmiş olan çeşitli kaza araştırmalarından çıkartılmış tüm kalıntılar bu müzede sergilenmektedir. Ayrıca 1025 senesinde batmış olan bir tekneye ait pek çok gemi kalıntısı da müzede sergilenmektedir.

Kızkumu Plajı

Kızkumu Plajı, Muğla ilinin Orhaniye Bölgesi’nde yer almaktadır. Mutlaka yakından görülmesi gereken plajlar arasında önemli yere sahip olan bu plajın etrafı tamamıyla çam ormanlarıyla çevrilidir. Bu estetik çam ormanlarının denize yansımakta olan manzaraları bir hayli ilgi çekicidir. Bu da az güzellik kullanan bir patika yola da sahiptir. Bu plajın pek çok efsaneye de konu olduğu bilinmektedir. Patika boyunca yürürken hiçbir şekilde derinleşmeyen su inanılmaz bir deneyim yaşatacaktır. Ayrıca plajda bulunan su sporları merkezi farklı farklı sporları yapmak için ve deneyimlemek için idealdir.

Ölüdeniz

Muğla kentinin Fethiye ilçesinde bulunmakta olan ölü deniz bilindiği ürünleri 2.006 senesinde dünyanın en güzel kumsalı olarak seçildi. Muğla’nın en gözde yaylalarından biri olan ölüdeniz yılın her döneminde farklı farklı kültürlerden pek çok kişiyi ağırlamaya devam etmektedir. Çam ormanlarına ve yüksek tepelere sahip olan ölüdeniz kumlu plajı ve ılık olan deniz değil ile de yaz aylarının vazgeçilmezidir. Muhteşem bir manzara sunan ve yaz aylarının tadını doyasıya çıkarmak için ideal olan Ölüdeniz ’de yamaç paraşütü gibi çeşitli aktiviteler de yapılmaktadır.

Uyku Vadisi

Muğla'nın Milas bölgesinde bulunmakta olan bu vadi doğal park şeklinde turizme açılmış ve sahip olduğu daha güzellikler ile pek çok kişi tarafından ziyaret rotası olarak belirlenmiştir. Hem yürüyüş alanlarına hem de dinlenme alanlarına ev sahipliği yapan bu vadide buz gibi bir şelale ve tam 40 tane mağara bulunmaktadır. Hem doğa ile baş başa zaman geçirmek hem de şehir kalabalığından uzakta vakit geçirmek isteyenler için ideal olan bu yer bir

Birinden güzel fotoğraflar çekmek için de kesinlikle tercih edilebilir. Ayrıca burada pek çok sporu da yapılabilir ve çevrede bulunmakta olan restoranlarda Muğla yöresine ait olan çeşitli lezzetleri deneyebilirsiniz. Muğla Otogarı üzerinden sizler bu eşsiz vadiye kısa süreler içerisinde toplu taşıma araçları ile ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Usuluk Koyu Tabiat Parkı

Usuluk Koyu Tabiat Parkı, Muğla ilinin bodrum sınırları içerisinde bulunmaktadır ve masmavi bir denize sahiptir. Huzurlu ve sessiz ortamı, tertemiz kumsalı ve bol oksijenli atmosferi ile bu tabiat parkı özellikle de bahar aylarının vazgeçilmez rotalarından biridir. Usuluk Koyu Tabiat Parkı ayrıca çok sayıda bitki ve ağaç türünde de ev sahipliği yapmaktadır. Bu açıdan hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini büyük bir oranda çekmekte olan parkı sizler de seyahat listelerinize dahil edebilirsiniz.

Günlüklü Koyu

Günlüklü Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Fethiye’nin en çok tercih edilen koylarından biri olan bu koy mavi yolculuklar için kesinlikle ideal yerlerden biri. Bölgede çok sayıda günlüklü ağaç bulunmasından dolayı bu ismi almış olan koyda bu ağaçların kokusu da bambaşka bir deneyim olacaktır. Hatta öyle ki bu ağaçların çeşitli parfümlerin ve ilaçların yapımında da yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Sizler bu eşsiz ağaçların gölgelerinde keyif yapabilir, piknik yapmayı tercih edebilir veya eşsiz maviliklere doğru tekne turuna katılabilirsiniz. Muğla Otogarı üzerinden bu bölgeye kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Muğla Hakkında
Nüfus:1.000.773
Telefon Kodu:252
Plaka Kodu:48
Cmt
19,12°
Paz
18,79°
Pzt
17,69°
Sal
19,52°
Muğla
29 May Çrş, Güneşli
19,0°
Prş
17,16°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery