Ordu Otobüs Bileti

Ordu

Ordu

Ordu Şehir Rehberi

Ordu otobüs bileti ile ulaşabileceğiniz bu şehir, Samsun ile Giresun şehirlerinin arasında kalan bir kıyı şehridir. Dünyanın en büyük fındık üretici şehri olması sebebiyle dikkat çeken ve her yıl yerli yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapan Ordu, Karadeniz’in en sevilen şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Yunan mitolojilerinde bile konu olmayı başarmış ve kendine ait çok sayıda efsanesiyle dikkat çeken bu şehir, keyifli seyahatleri mümkün hale getirilmektedir.

Fatsa

Ordu'da gezilecek yerler oldukça uzun bir listeye sahiptir. Listenin başında ise Ordu’ya yalnızca 40 km mesafede yer alan ve Karadeniz kıyısında uzanan Fatsa ilçesi gelmektedir. Büyüleyici bir sahile ve doğal güzelliklere sahip olan Fatsa, Ordu’nun en çok tercih edilen turistik noktalarından biri olarak bilinmektedir. Fındık üretiminin en yaygın şekilde gerçekleştiği ve organik tarım alanlarının oldukça geniş bir yer kapladığı Fatsa, kendi içerisinde mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken pek çok farklı turistik yapıya sahiptir.

Doğa severleri oldukça etkileyecek olan bu ilçe her mevsim benzersiz manzaralar sunmaktadır. Ekolojik tarım çalışmaları ile dikkat çeken ve doğa ile iç içe eşsiz bir tatil geçirebilmeniz mümkün hale getirecek olan bu ilçe her yıl yüzlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Ünye

Ordu’da yer alan ve oldukça sevilen bir başka ilçe ise 120.000 nüfuslu Ünye olarak bilinmektedir. Yalnızca yerli değil, yabancı turistlerin de oldukça ilgisini çeken ve adeta bir katil cennette olarak bilinen Ünye, yemyeşil çam ormanları ve ince kumlu plajları ile görenleri hayran bırakmaktadır. Temiz havası ve oksijen seviyesinin yüksekliği ile keyifli bir gezi deneyimi sunan ve böylelikle Ordu gezinizi çok daha keyifli hale getirecek olan bu ilçe mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasına gelmektedir.

Gölköy

Ordu Otogarı ile görme şansı yakalayacağınız Gölköy, Ordu il merkezine yalnızca 62 km uzaklıkta yer almaktadır. Ordu il sınırları içerisinde yer alan en büyük göl olması sebebiyle en çok ziyaret edilen doğal noktalardan biri olarak bilinen Gölköy, doğa cenneti olarak adlandırılmaktadır. Gölköy içerisinde yer alan göllerin suyunu şifalı olduğunun bilinmesinin yanı sıra bölgede yer alan tarihi camiler ve kültürel yapılarda oldukça dikkat çekicidir.

Ordu Boztepe

Yalnızca Ordu’nun değil, Karadeniz’in eşsiz manzarasını panoramik şekilde ziyaretçilerine sunan Boztepe, Ordu için en popüler turistik yapılardan biridir. Ordu merkezinden hareket eden teleferikle 10 dakika içerisinde yaklaşık olarak 500 m yüksekliğe çıkabileceğiniz ve çam ormanlarının eşsiz manzarasını panoramik şekilde izleyebileceğiniz Boztepe, konuklarına unutulmaz manzaralar sunmaktadır. Özellikle gün doğumu ve batımı saatlerinde eşsiz bir manzara sunan ve manzarayı izlerken çay ya da kahve içebileceğiniz ya da kır bahçelerinde yürüyüş yaparak oksijene koyabileceğiniz bu gezi Ordu seyahatinizi çok daha keyifli hale getirecektir.

Gülyalı

Ordu otobüs bileti ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve eşsiz bir seyahatin mümkün hale getiren bu şehir sınırları içerisinde mutlaka görülmesi gereken çok sayıda doğal ve kültürel yapıyı bulundurmaktadır. Gülyalı ise Ordu gezinizi çok daha keyifli hale getirecek ilçelerden biri olarak bilinir. Ordu’nun Karadeniz kıyısında uzanan ve şehir merkezine yalnızca 16 km uzaklıkta yer alması sebebiyle de dikkat çeken bu ilçe mavi bayrak ödüllü plajı, eşsiz güzellikteki bahçeleri ve huzurlu atmosferi ile günübirlik geziler için keyifli bir. Olarak bilinmektedir.

Ters Ev

Altınordu ilçesinde yer alan ve 2019 yılından beri ziyaretçilerini kabul eden Ters Ev, özellikle yabancı turistlerin ilgisini oldukça çeken noktalardan biri olarak bilinmektedir. 192 metrekarelik geniş bir alan üzerine ve tamamen ters olacak şekilde tasarlanmış olan 2 katlı bu ev her yıl Ordu’ya gelen turistlerin adeta akınına uğramaktadır. Tamamen ters olarak tasarlanmış olması sebebiyle dikkat çeken ve her odasını gezebileceğiniz bu yapı özellikle çocuklu aileler tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Altınordu

Ordu’nun en turistik ilçelerinden biri olarak bilinen ve bunun yanı sıra en kalabalık ilçesi olması sebebiyle de dikkat çeker Altınordu, oldukça önemli tarihi ve turistik tesise ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasında bulunmaktadır. Teleferik istasyonu ile keyifli bir yolculuk yapabileceğiniz ve ilçe içerisinde yer alan birçok farklı tarihi mekanı keyifli bir şekilde gezebileceğiniz bu ilçe günübirlik geziler içinde ideal bir alternatiftir.

Ulugöl Tabiat Parkı

Ordu'da gezilecek yerler listelerinin başında olan ve doğal güzelliği ile adeta büyüleyen bu park Gölköy ilçesinde yer almaktadır. 2009 yılında el değmemiş güzelliklerini korunması amacıyla milli park ilan edilmiş ve kızılçam, kayın, gürgen ve akçaağaç ormanları gibi pek çok farklı bitki türüne ev sahipliği yapan tabiat parkı orman içerisinde doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için eşsiz bir seçenektir. Mavi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz ve misafirlerini unutulmaz manzaralar sunması sebebiyle dikkat çekmekte olan bu park 3 adet büyüleyici göle ev sahipliği yapmaktadır. Vahşi yaşam türleri açısından da oldukça zengin olan ve yalnızca Türkiye’den değil, dünyanın birçok farklı yerinden fotoğrafçının doğa fotoğrafçılığı amacıyla tercih ettiği bu park Ordu’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Perşembe Yaylası

Yalnızca Ordu’nun değil, Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olmasıyla dikkat çeken ve şehir merkezine yalnızca 100 km uzaklıkta bulunan bu yayla bahar aylarından sonbahar sonuna kadar ziyaret edilebilir. Şehrin en sevilen yeşil alanlarından biri olan ve doğal güzelliği ile adeta hayran bırakan Perşembe Yaylası bahar aylarında açan rengarenk çiçekleri ve dağ laleleri ile görenleri büyülemektedir. Bunun yanı sıra yayla içerisinde yer alan ahşap yayla evleri ve buz gibi dereleri de Ordu geziniz çok daha eğlenceli hale getirmek adına sizlere yardımcı olmaktadır.

Yason Burnu

Perşembe ilçesine yalnızca 15 km uzaklıkta yer alan ve eşsiz manzarası ile görenleri adeta büyüleyen Yason Burnu, Karadeniz manzaralarını en çarpıcı şekilde konuklarına sunmaktadır. Rüzgar ve dalgalar ile şekillenmiş kaya oluşumlarının oldukça dikkat çekici olduğu bilinen bu nokta yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Ünye Kalesi

Ordu’da en tarihi hazinelerden biri olmasıyla dikkat çeken Ünye Kalesi, M.Ö. 250 yılında yapıldığı bilinen bir yapıdır. Mitradates tarafından yaptırıldığı tahmin edilen ve oldukça görkemli bir manzaraya sahip olan bu kale mimari olarak etkileyici bir görüntü sunmaktadır. Ziyaretçilerini adeta büyüleyen ve Ordu gezinizi çok daha keyifli hale getirecek olan bu kale, dik kaya duvarlarını oyularak inşa edilmiştir.

Uzunkum Plajı

Ordu Otogarı ile görme şansı yakalayacağınız ve keyifli bir tatil geçirme imkanı bulacağınız Uzunkum Plajı, Karadeniz’in tertemiz sularının tadını çıkarabileceğiniz bir yer olarak bilinmektedir. Şehrin en popüler plajlarından biri olan ve Ünye ilçesine yalnızca 3 km uzaklıkta bulunan bu popüler ismine ince kumlu uzun kumsalından almaktadır. Plaj içerisinde yer alan şezlong ve güneş şemsiyesi kiralayabileceğiniz tesisler, kafeler, kamp alanları ve restoranlar, gezinizi çok daha keyifli hale getirmek adına sizlere yardımcı olmaktadır. Eşsiz güzelliği ile Akdeniz ve Ege plajlarını aratmayan Uzunkum Plajı, özellikle yaz aylarında hem yerel halk hem de turistler tarafından adeta akına uğramaktadır.

Ordu Hakkında
Nüfus:763.190
Telefon Kodu:452
Plaka Kodu:52
Cmt
16,95°
Paz
15,9°
Pzt
14,89°
Sal
15,53°
Ordu
29 May Çrş, Bulutlu
16,2°
Prş
16,51°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery