Yalova Otobüs Bileti

Yalova

Yalova

Yalova Şehir Rehberi

Yalova otobüs bileti ile görme şansı yakalayacağınız ve özellikle yaz turizmi açısından en popüler şehirlerden biri olarak bilinen Yalova, doğal güzellikleriyle dikkat çeken ve her yıl binlerce turist tarafından tercih edilen bir şehir olarak bilinmektedir. Şehir içerisinde bulunan birçok farklı plaj yaz tatili geçirmeyi mümkün hale getirirken bu şehir içerisinde yaz tatili yapmak isteyen turistlerin yalnızca yerli değil yabancı turistler olduğu da bilinmekte ve tüm bu etkenler Yalova'nın Türkiye'nin en popüler şehirlerinden biri haline gelmesini sağlamaktadır.

Yürüyen Köşk

Yalova'da gezilecek yerler listelerinin başında kesinlikle yürüyen köşk bulunmaktadır. En değerli turistik alanlardan biri olmasının yanı sıra Türk tarihi için en önemli noktalardan biri olarak da bilinen ve tüm bu etkenler sebebiyle kesinlikle ziyaret edilmesi gereken Yürüyen Köşk Mustafa Kemal Atatürk için yaptırılan ve özel ricası ile hiçbir ağacın zarar görmemesi adına yeri değiştirilmiş olan bir köşk olarak bilinmektedir. Türkiye'nin ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğaya olan saygısını ve sevgisini göstermekte ve simgelemektedir olan Yürüyen Köşk, 1937 yılına kadar Atatürk tarafından kullanılmıştır. Günümüzde müze olarak kullanılan oldukça küçük ama ilgi çekici olan yürüyen köşk yalnızca yerli değil yabancı turistler tarafından da en çok tercih edilen noktalardan biri olarak bilinmektedir.

Deprem Anıtı

Türkiye'nin bir deprem ülkesi olması ancak yeni bir deprem olmadığı takdirde bunun unutulması oldukça büyük zararlara yol açan, kötü bir alışkanlık olarak ele alınmaktadır. Bu unutkanlığın önüne geçmek için Yalova'da yapılmış ve Türkiye'nin en önemli anıtlarından biri olarak bilinen deprem anıtı tarihin en büyük depremlerinden biri olan 1999 depreminde yaşamını kaybedenlerin anısına inşa edilmiş bir anıt olarak bilinmektedir. Depremden etkilenen şehrin çok büyük bir yıkıma uğradığı bilinmekte ve bu gibi sebepler dolayısıyla birçok insanın hayatını kaybettiği bilinmektedir. Hayatını kaybeden tüm insanların anısına dökülmekte olan deprem anıtı 2.504 kişilik isim listesine sahiptir.

 

Yalova Termal Kaplıcaları

Türkiye jeopolitik konumu sayesinde birçok farklı kaplıcaya sahiptir ve ülkenin hemen her yerinde farklı bir kaplıca ya da ılıca görmek mümkündür. Ancak termal kaplıca denildiği zaman akıllara ilk olarak Yalova Termal Kaplıcaları gelmektedir. Türkiye'nin en önemli kapılarından biri olan ve oldukça ilgi çekici olması sebebiyle dikkat çeken Yalova Termal Kaplıcaları Bizans Döneminden kalma hamamları ile görenlerin adeta unutamayacakları eşsiz bir deneyimi mümkün hale getirmektedir. Eşsiz mimarisi ve doğası ile şifa dağıtan ve doğal bir güzellik olması sebebiyle insanların yaz tatili için de tercih ettikleri Yalova Termal Kaplıcaları içerisinde yer alan suyun cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok farklı problemi şifa olduğu bilinmesi sebebiyle ve tercih edilmektedir.

 

Armutlu Hamamı

Yalova otogarı ile ulaşma şansı yakalayacağınız armutlu hamamı Yalova Termal Kaplıcalarının yanı sıra en çok tercih edilen hamamlardan biri olarak bilinmekte ve hamam kültürünü daha yakından tanımak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir yapı olarak ele alınmaktadır. Hamam anlayışının en geliştiği şehirlerden biri olan Yalova tarihi daha yakından tanımak için sizlere imkan sağlayacak olan Armutlu Hamamı içerisinde yer alan sıcak suyu sayesinde keyifli bir tatil yapabilmeniz mümkün hale getirecektir. Pek çok hastalığa karşı iyileştirici etkisi olduğu bilinen ve bu gibi sebepler dolayısıyla sağlık turizmi açısından da en önemli noktalardan biri olarak insanların karşısına çıkanlar Armutlu Hamamı Yalova merkezde yalnızca 51 km uzaklıkta yer almaktadır.

 

Çınarcık Sahili

Yalova, kendine ait eşsiz plajlarıyla dikkat çeken ve bu gibi sebepler dolayısıyla yaz tatili açısından da oldukça zengin bir olanağa sahip olan şehirlerin arasında yer almaktadır. Yalova içerisinde yer alan Çınarcık ise bölgenin en çok ziyaret edilen yazlık alanlarından biri olarak bilinmekte ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Renkli gece hayatı ve kendine ait eşsiz plajlarıyla dikkat çeken bölgede eşsiz bir yaz tatili yapmak için birçok farklı olanak bulabilir bunun yanı sıra her ekonomi için uygun bir tatil mümkün hale getirecek çeşitli kararlar verebilirsiniz.

 

Yalova Sahili

Yaz turizmi açısından da oldukça zengin olmasından yanı sıra doğal güzellikleriyle görenleri kendine adeta hayran bırakan ve her gelenin bir kez daha gelmek istediği bir şehir olarak bilinen Yalova içerisinde yer alan sahili ile adeta görenleri hayran bırakır. Marmara bölgesinin en şirin şehirlerinden biri olarak bilinen Yalova kalabalık olmayan nüfusu ve huzurlu sokakları ile dikkat çekmektedir. Sizde turistik gezinizi daha sakin bir şehir üzerinden yapmak istiyor ve yaz turizmi yaparken yorulmak ya da bunalmak istemiyorsanız mutlaka Yalova sahilinde tercih etmeli ve böylelikle keyifli vakit geçirmeyi mümkün hale getirmelisiniz.

 

Yalova Açıkhava Müzesi

Yalova otobüs bileti ile görme şansı yakalayacağınız bu şehir yaz turizmi açısından oldukça zengin olanaklara sahip olsa da yalnızca doğal açıdan güzel bir şehir olduğunu dile getirmek doğru olmayacağı gibi kesinlikle haksızlık olacaktır. Bunun yanı sıra kendine ait tarihi ve kültürüyle dikkat çeken ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerin arasında bulunan Yalova'yı daha yakından tanımak ve tarihini yakından incelemek istiyorsanız tercih etmeniz gereken yapılardan bir tanesi ise Yalova açık hava müzesidir. Şehrin en özel bölgelerinden biri olmasıyla dikkat çeken ve birbirinden özel kalıntıları içerisinde barındıran Yalova Açık Hava Müzesi bu şehri daha yakından tanıyabilmemiz konusunda sizlere yardımcı olurken keyifli ve eğlenceli bir gün geçirebilmeniz için birçok farklı olanak sunacaktır. Özellikle tarih ve kültür tutkunları tarafından yaygın olarak tercih edilen Yalova Açık Hava Müzesi 2003 yılından beri konuklarına kapılarını açık olarak tutmaktadır.

 

Armutlu Plajı

Yalova'da gezilecek yerler oldukça uzun bir listeye sahiptir bu sebeple gezinizi ne şekilde gerçekleştirmek istediğinize karar verdikten sonra plan yapmanız çok daha mantıklı olacak ve böylelikle talep ettiğiniz her noktaya ulaşmanız söz konusu hale gelecektir. Eğer gezinizi yaz turizmi açısından değerlendirmek istiyor ve yaz tatili yaparak tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atmayı talep ediyorsanız Yalova şehrinde mutlaka görmeniz gereken yapıların arasında Armutlu Plajı bulunmaktadır. Şehrin en popüler plajlarından biri olan Armutlu Plajı temiz ve sakin bir plaj olması ile oldukça dikkat çekicidir. Denizin ve kumun tadını çıkarabileceğiniz ancak buna rağmen sakin kalmayı başarmış bir yer olarak bilinen Armutlu Plajı etrafında bulunan birçok farklı tesis sayesinde keyifli bir tatil imkanını sizlere sunmaktadır.

 

Su Düşen Şelalesi

Yalova için en özel noktalardan biri olarak bilinen ve yalnızca Yalova'ya değil Türkiye'ye dair en önemli doğal güzellikler arasında bulunan Su Düşen Şelalesi görsel olarak oldukça etkileyicidir. Keyifli zaman geçirebilmeniz için birçok farklı olanak bulabileceğiniz bunun yanı sıra fotoğrafçılar tarafından da yaygın olarak tercih edilen Su Düşen Şelalesi özellikle ilkbahar ve yaz aylarında kalabalık arkadaş ve aile gruplarına ev sahipliği yapmaktadır.

Yalova otogarı ile görme şansı yakalayacağınız bu şehir gezilecek ve görülecek birçok farklı yere sahip olduğu için her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından tercih edilmekte böylelikle konuklarına eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır.

Yalova Hakkında
Nüfus:149.330
Telefon Kodu:226
Plaka Kodu:77
Yalova
29 May Çrş, Bulutlu
23,26°
Prş
18,68°
Cum
19,77°
Cmt
20,47°
Paz
21,68°
Pzt
21,57°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery