Adana Şakirpaşa Havalimanı Uçak Bileti

Adana Şakirpaşa Havalimanı

Adana Havalimanı ulaşım seçenekleri ve şehir yapısı ile Adana; günden güne daha çok misafir ağırlamaya devam ediyor. Adana, Türkiye'nin en kalabalık 10 şehri arasındaki yerini  koruyan ve Akdeniz bölgesinin merkezi olan illerden biridir. Adana'nın komşu illeri arasında  Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş ve Kayseri olmak üzere altı il bulunmaktadır.

Coğrafi konumu sayesinde Adana; aynı zamanda Doğu Anadolu, İç Anadolu veya Güneydoğu Anadolu gibi farklı bölgelerle de etkileşim içinde olan ticari, ekonomik, tıbbi ve eğitimsel bir aşama haline geldi. Adana'ya komşu illerden ve tüm Türkiye'den demiryolu, karayolu veya hava yolu ile ulaşabilirsiniz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı (ADA) şehir merkezine 3,5 km uzaklıkta bulunuyor ve her gün birçok iç ve dış hat uçuşunu ağırlıyor. Havaalanı Adana şehir merkezinin yakınında yer almaktadır. Havaalanı, Avrupa'yı Orta Doğu'ya bağlayan ana rota üzerinde yer aldığından, buradan birçok farklı uluslararası havayolu şirketi uçmaktadır. Adana Havalimanı ulaşım konusunda oldukça gelişim göstermiş ve göstermeye devam etmektedir.

Adana Şakirpaşa havalimanından Düsseldorf, Hannover ve Lefkoşa'ya (KKTC) direkt uçuşlar bulabilirsiniz. Bu uçuşlar Alman ve Türk havayolları tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu havalimanından  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon'a günlük uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 1956 yılında sivil havalimanı olarak hizmete açılan Adana Şakirpaşa Havalimanı, son on yılda çok yol kat etti ve  hem uçuş sayısını hem de yolcu sayısını artırarak büyüyor.

Terminalde restoranlar, mescitler, Duty Free alışveriş merkezleri, bankacılık hizmetleri için çok sayıda ATM ve internet erişimi bulunmaktadır.

Adana Havalimanına ister iş ister eğlence amaçlı seyahat ediyor olun, ilginç bir tarihe sahip olduğunu mutlaka göreceksiniz. Bu güzel şehirde görülecek ve yapılacak çok şey bulabilirsiniz. Adana'ya gelen birçok ziyaretçinin ilk sorduğu soru, havalimanına ve şehir merkezine nasıl gidileceğidir.

Adana Büyükşehir; Kentsel ulaşım imkanları ile yerleşimin coğrafi konumuna izin veren belediyelerden biridir.  Şehir Trafiği; Metronun yanı sıra özel halk otobüsleri, Adana Havalimanı taksi ve minibüsler ile hizmet verilmektedir.

Adana Metrosu; 2010 yılından itibaren hizmet vermekte iken, 14 kilometre güzergahı ve güzergah üzerinde 13 istasyonu bulunmaktadır. Ayrıca otobüs filosunda da toplam 230  araç hizmet vermektedir.

Adana için akıllı bilet rezervasyon uygulaması Kentkart; Şehir içi otobüslerde, özel halk otobüslerinde ve hafif raylı sistemlerde geçerlidir. Bu sistem 2007 yılından itibaren uygulanmaya başlanarak kentlilere özel kolaylıklar sağlanmıştır.

Adana Havalimanı'nın şehir merkezine (5 Ocak Meydanı) uzaklığı 3,5 km'dir. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, Adana Havalimanı taksi ve özel transferler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Adana merkeze araçla yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Adana havalimanından toplu taşımayı tercih ederseniz, otobüsle seyahat edebilirsiniz. Ayrıca havaalanındaki ekspres otobüs hizmetini de seçebilirsiniz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan (ADA) 125 ve 135 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlanmakta, havalimanı taksileri 7/24 hizmet vermekte, çeşitli firmalar tarafından özel havalimanı  transferleri sağlanmakta ve araç kiralama hizmeti verilmektedir. Şehir merkezine ve çevredeki kasabalara havalimanından kolayca ulaşılabilir.

Adana'ya gelen tüm yolcular için şehir merkezine ya da doğrudan otele ulaşmak için çeşitli ulaşım seçenekleri mevcuttur. Adana Havalimanı ile şehir merkezi arasında otobüs, taksi ve özel transferlerin yanı sıra VIP transferler de sağlayabilirsiniz. Adana Havalimanı'ndan şehir merkezine aşağıdaki ulaşım araçlarından birini seçebilirsiniz.

Şehir Merkezi –  Özel Havalimanı Transferi ile Ulaşım

Adana Havalimanı uçan hava yolları noktasından şehir merkezine iç ve dış havalimanı transfer sağlayıcılarından özel transfer alabilirsiniz. Hızlı ve konforlu ulaşım ile direkt şehir merkezine veya otelinize gidebilirsiniz. Kendiniz veya grubunuz için özel transfer aracı rezervasyonu yaparak Adana merkez, Tarsus, Silifke, Taşucu, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Antakya, Hatay, Osmaniye gibi şehirlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezi – Havalimanı Belediye Otobüsü ile Ulaşım

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait 125 (Havalimanı Beyceli), 135 (HavalimanıBalcalı), 159 (GülbahçesiÇukurova Hastanesi) ve 251 (BalcalıHavalimanı) belediye otobüsleri, havalimanı durağında yolcu alıp indiriyor. Havalimanı  ehir merkezine taksiyle veya yürüyerek de çok yakın. Ayrıca birçok minibüs ve diğer otobüslerin geçtiği merkezi duraklara da Adana Havalimanı uçan havayolları noktasından kolaylıkla gidebilirsiniz.

Şehir Merkezi – Havalimanı HAVAŞ Otobüsü ile Ulaşım

Adana Havalimanı; Komşu illerden Mersin ve Osmaniye'den de hava taşımacılığı yükünü üstlenmektedir. Bu nedenle Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan kalkan HAVAŞ otobüsünün iki ana güzergahı bulunuyor. Havaş ile yolculuk Osmaniye yönüne yaklaşık 105 dakika sürüyor. Bu servis de Ceyhan ilçesinden kalkmaktadır. Kalan rota olan Mersin'e ulaşım süresi ise yaklaşık 120 dakikadır. 

Şehir Merkezi – Havalimanı Taksi ile Ulaşım

Adana Havalimanı uçak bileti fırsatlarıyla ulaştığınız Adana havalimanından şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve kolay yolu taksi ile ulaşımdır. Taksiler, iç ve dış hat teslim alma terminallerinin dışında yer almaktadır. Adana şehir merkezine trafiğe bağlı olarak havalimanından 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Araç Kiralama Acenteleri

Adana Havalimanı uçak bileti aracılığıyla kolayca ulaşılan Adana havalimanından şehir merkezine gitmek veya şehir içinde hareket etmek için daha bağımsız bir ulaşım aracı arıyorsanız, o zaman en iyi seçeneğiniz kesinlikle araba kiralamak. Adana Havalimanı'nda kiralayabileceğiniz firmalardan bazıları SerBey, Sxt, Europcar, Bayraktarlar, Avis, Enterprise ve Alamo'dur. Ayrıca yerel satıcılardan araba kiralayabilirsiniz. Önceden bir araba bulmak ve rezervasyon yaptırmak daha uygun olacaktır. Böylece havaalanında zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.