Aegean Airlines Uçak Bileti

Aegean Airlines

Aegean Airlines

Aegean Airlines

Aegean Airlines uçak bileti alarak dünyanın pek çok noktasına keyifli yolculuklar yapılabilir. Firma uzun yıllardır hava yolu taşımacılığı yapmaktadır ve bu sayede dünyanın en popüler hava yolu şirketlerinden biri olmayı başarmıştır. Yunanistan merkezli olarak hizmet vermeye başlayan bu havayolu firması hem Yunanistan’ın hem de tüm dünyanın en fazla yolcu taşıyan hava yollarından biri olmayı başarmıştır. Firma tarafından alınan uçak biletleri sayesinde hem Yunanistan içerisinde hem de uluslararası şekilde uçabilmek mümkündür.

Aegean Airlines Hakkında

Aegean Airlines uçak bilet al işlemi ile firmanın sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Firma 1987 yılından beri havayolu taşımacılığı yapmaktadır ve Yunanistan’da kurulan ilk özel havayolu şirketi olması nedeniyle dikkat çekmiştir. 1987 yılında kurulan bu havayolu şirketi 12 yılın ardından uçuşlarını gerçekleştirmeye başlamıştır ve yaptıkları uçuşları sayesinde hem Yunanistan içerisinde hem de Yunanistan’dan pek çok uluslararası şehri uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. Firma Yunanistan haricinde dünyada 12 farklı ülkede yer alan havalimanlarında aktarmalı ve direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Aegean Airlines Sık Sorulanlar

Firmanın uçak filosunda kaç adet uçak bulunur ve bu uçak modelleri nelerdir?

Aegean Airlines Yunanistan’a en popüler havayollarından biridir ve Dünyada pek çok noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Firmanın filosunda 49 adet yolcu uçağı bulunur. Bu yolcu uçaklarının tümü Boeing marka yolcu uçaklarıdır. Firmanın filosunda bulunan 49 yolcu uçağının 11 tanesi Boeing A321 yolcu uçağı iken 1 tanesi Boeing A319 yolcu uçağıdır. Boeing A320 tipi olduğu için firmanın filosunda yer alan yolcu uçaklarının büyük bölümünü oluşturmaktadır. Firmanın filosunda Boeing a320 modelinde 37 adet uçak bulunur.

Ek bagaj almak isteyen yolcular havalimanında ekstra bagaj alabilirler mi?

Firmadan alınan uçak biletleri ile hem iç hatlarda hem de dış hatlarda ucuz ve konforlu şekilde yolculuk yapabilmek mümkündür. Yolculuk yapmak isteyen kişiler ekstra bagaj alıp alamayacağını merak ederler. Firma tarafından sunulan hizmetler arasında yolculara ekstra bagaj alabilme Hakkı da tanınmaktadır. Yolcular ekstra bagaj alabilmek için havalimanında yer alan kontuarlarda ödeyecekleri ekstra ücret ile 16 kilogramdan 23 kilograma kadar ekstra bagaj alabilme hakkına sahip olurlar.

Firma koltuk seçimi yaptırırken ekstra bir ücret talep eder mi?

Aegean Airlines uçak bileti alan kişiler koltuk seçiminin nasıl gerçekleştirileceğini ve koltuk seçimi için ekstra bir ücret ödeyip ödememeleri gerektiğini merak ederler. Firma tarafından alınan uçak biletleri için koltuk seçiminde herhangi bir ekstra ücret ödemesine gerek yoktur. Firmadaki uçak biletlerinde özel olarak işaretlenmiş koltuklar haricindeki tüm koltukları ücretsiz olarak seçebilmeniz mümkündür. Özel olarak işaretlenmiş koltukları seçebilmek için ekstra bir ücret ödemek gerekir. Koltuk seçimi yaparken yolcuların unutmaması gereken nokta ise acil çıkış kapılarının yanında bulunan koltukların seçiminin gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığıdır.

Firmadan alınan uçak biletlerinde herhangi bir biletleme ücreti ödemek gerekir mi?

Firmadan alınan uçak biletleri sayesinde hem Yunanistan içerisinde hem de Yunanistan’dan dünyanın pek çok şehrine ucuz ve güvenli şekilde uçulabilir. Firmadan uçak bileti alan kişiler biletlendirme ücreti için ekstra bir ücret ödeyip ödemeyeceklerini merak ederler. Firma belirlemiş olduğu kurallar kapsamında uçuşları için ekstra bir biletleme ücreti talep etmemektedir. Bu sayede ekstra bir ücret ödemeden biletinizi alabilir ve dünyanın pek çok noktasına keyifli şekilde uçulabilir.

Firma uçuş sırasında yolcularına yemekleri ücretli mi yoksa ücretsiz mi sunar?

Aegean Airlines uçak bilet al işlemi ile almış olduğunuz biletler sayesinde firma tarafından iç hatlarda ve dış hatlarda düzenlenen uçuşlara katılabilirsiniz. Firma iç hatlarda ve dış hatlarda gerçekleştireceği uçuşlarda yolcularına farklı ikramlıklar sunmaktadır. Firma yolculuk boyunca yolcularına çeşitli atıştırmalıklar ve içecekleri ücretsiz olarak servis etmektedir. Firma tarafından ücretsiz olarak servis edilen atıştırmalıkları ve içecekleri tercih etmeyen kişiler ise menü içerisinde yer alan ücretli yiyeceklerden istediklerini ekstra ücret ödeme karşılığında alabilirler.

Aegean Airlines Hakkında
Merkez Ofis:Atina
Kuruluş tarihi :1987
Uçak Sayısı:49
Uçtuğu Nokta Sayısı:-
Uçtuğu Ülke Sayısı:12