Air Canada Uçak Bileti

Air Canada

Air Canada

Air Canada

Air Canada uçak bileti alarak Kanada’nın ulusal havayolu şirketi ile yolculuk yapabilirsiniz. Kanada’nın ulusal havayolu şirketi olarak hizmet veren Air Canada 1936 yılında Kanada’da kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda Air Canada ismini kullanmayan firma 1965 yılına gelindiğinde günümüzdeki ismini almıştır ve o günden bu zamana kadar geliştirmiş olduğu uçak filosu ile dünyanın pek çok noktasına yolculuklar düzenlemiştir. Firma sahip olduğum uçakları ek olarak güler yüzlü ve profesyonel çalışanları sayesinde müşteri memnuniyetini sağlamayı başarmış bu sayede de dünyanın en fazla yolcu taşıyan hava yolu şirketlerinden birisi olmuştur.

Air Canada Hakkında

Air Canada uçak bilet al işlemi sayesinde firma tarafından düzenlenen yolculuklarda keyifli ve konforlu bir şekilde seyahat edilebilir. Kanada merkezde olarak hizmet vermeye başlayan firma 1936 yılından beri hem filosunu genişletmiş hem de her yıl uçuş gerçekleştirdiği rotalara yenilerini eklemiştir. Firmadan alınan uçak bileti sayesinde dünyada 81 ülkeye yolculuk yapılabilir. 81 ülkeye uçuşlar düzenleyen firma 96 şehre düzenlediği seferler ile dünyanın en çok yolcu taşıyan hava yolu firmalarından biri olmayı başarmıştır. Firma 200’den fazla uçağı sayesinde dünyanın pek çok noktasına uçuşlar için tercih edilen havayolu firmalarından birisi olmuştur.

Air Canada Sık Sorulanlar

Firma tarafından belirlenen bagaj ölçüleri nelerdir?

Air Canada firması yolcularına kabin içerisinde 1 adet el bagajı getirme Hakkı tanımıştır. El bagajına ek olarak uçağın kargo bölümünde taşınmak üzere de bir adet bagaj hakkı yolculara sunulmuştur. Kabin içerisine getirilecek olan el bagajlarının 55×23×40 santimetre ölçülerine sahip olması gerekir. Bu ölçülerin üzerindeki el bagajlarının kabine alınması mümkün değildir. Uçağın kargo bölümünde taşınmak için yolcuların almış oldukları uçak bileti sınıfına bağlı olarak 23 kilogram ile 32 kilogram arasında bagaj hakları bulunur. Ayrıca 0-2 yaş arasında çocuğa sahip olan yolculara da 23 kilogramlık bir adet bagaj hakkı tanınmıştır. Yolcular firma tarafından belirlenen bagaj hakları kendilerine yeterli gelmediği takdirde firmanın internet sitesini ziyaret ederek ekstra bagaj alma hakkına sahip olurlar.

Firmadan alınacak olan uçak biletinin koltuk seçimi nasıl yapılabilir?

Air Canada firmasının tercih eden yolcular koltuk seçimini firmanın internet sitesinden gerçekleştirebilirler. Firmanın internet sitesinde online check-in işlemleri gerçekleştirilirken ücretli veya ücretsiz koltuklar içerisinden istediğinizi seçebilmeniz mümkündür. Ücretli koltuklar için ekstra bir ücret talep edilmektedir ve bu ücret gidilecek yolculuğun mesafesine göre değişiklik göstermektedir. Firmanın internet sitesini ziyaret ederek hem koltuk seçimini gerçekleştirebilir hem de seçmiş olduğunuz koltuk hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Firma tarafından yolculara yiyecek ve içecek ikramı yapılır mı?

Air Canada uçak bileti alan yolcular firma tarafından uçuş sırasında ücretsiz olarak ikram edilen yiyecek ve içecekleri tüketebilirler. Ancak firmandan uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken husus firmanın sadece uluslararası uçuşlarda yolcularına yemek ve içecekleri ücretsiz şekilde sunduğudur. Firmadan alınmış olan uçak biletinin sınıfına bağlı olarak alkollü içeceklerin de ücretsiz olarak servis edilme durumu vardır. Ayrıca firma farklı uçak bileti sınıflarına göre farklı menüler ve atıştırmalıklar hazırlamıştır. Yolcular almış oldukları uçak biletinin sınıfına göre menüler içerisinden istedikleri yiyecekleri ücretli veya belirli bir ücret karşılığında ulaşabilirler.

Firmadan alınan uçak bileti ile Türkiye’den hangi şehirlere uçabilmek mümkündür?

Firmadan alınan uçak bileti ile İstanbul Havalimanı’ndan dünyanın pek çok şehrine uçabilmek mümkündür. Firmadan alınan uçak biletleri sayesinde İstanbul’dan Buenos Aires, Los Angeles, Miami, New York, Orlando, Meksiko City, Houston, Washington DC gibi pek çok şeyler direkt veya aktarmalı olarak uçabilirsiniz.

Firmanın online check-in işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

Air Canada uçak bilet al işlemi ile almış olduğunuz biletlerin online check-in işlemlerini gerçekleştirebilmek için firma tarafından iki seçenek sunulmuştur. Firma online check-in işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle web sitesini ziyaret edilmesini önerir. Firmanın web sitesinde yer alan online check-in işlemleri sayfasından kısa süre içerisinde istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilir ve biniş kartının çıktısını alabilirsiniz. Firmanın web sitesine ek olarak firma tarafından tasarlanan mobil uygulamada ondan check-in işlemleri için kullanılabilecek bir diğer seçenektir. Firmanın mobil uygulamasını telefonunuza veya akıllı cihazlarınızı indirerek kısa süre içerisinde online check-in işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Air Canada Hakkında
Merkez Ofis:Kanada
Kuruluş tarihi :1936
Uçak Sayısı:200
Uçtuğu Nokta Sayısı:96
Uçtuğu Ülke Sayısı:81