Air France Uçak Bileti

Air France

Air France

Air France

Air France uçak bileti alarak dünyanın pek çok noktasına keyifli ve konforlu şekilde uçabilirsiniz. Air France firması uzun yıllardır hava yolu taşımacılığında yer alan firmalardan birisidir. Fransa merkezli olarak kurulan bu havayolu şirketi ülkenin başkenti olan Paris’teki havalimanında ana merkezinde bulundurmaktadır. Firmadan alınan uçak biletleri sayesinde dünyada 200’den fazla noktaya keyifli ve konforlu şekilde uçulabilir.

Air France Hakkında

Air France uçak bilet al işlemi ile 1933 yılından beri hizmet veren bir hava yolu firması ile güvenli şekilde uçabilmek mümkündür. Fransa merkezli olarak hizmet veren bu havayolu firmasının filosunda 206 adet yolcu uçağı bulunur. Firma sahip olduğu bu yolcu uçakları sayesinde dünyada 78 ülkeye ve 200’den fazla şehre uçuşlar gerçekleştirmektedir. İata kodu AF olarak açıklanan bu firma her yıl uçak filosuna son teknoloji uçakları eklerken aynı zamanda da yolculuk yapacağı rotaları sürekli geliştirmektedir. Firma 78 ülkeye ve 200’den fazla şehri gerçekleştirdiği uçaklar sayesinde dünyada en fazla uçuş noktasına seferler düzenleyen havalimanlarından biri olmayı başarmıştır.

Air France Sık Sorulanlar

Firma tarafından haftalık olarak ortalama kaç uçuş gerçekleştirilmektedir?

Firma bünyesinde 206 adet uçak bulundurur. Firma hem uzun yıllardır hava yolu taşımacılığı yaptığından hem de uçak filosu çok geniş olduğundan dünyanın pek çok noktasına uçuşlar gerçekleştirir. Firmanın günde ortalama olarak gerçekleştirdiği uçuş sayısı 2.000’in üzerindedir. Ayrıca firma tarafından haftada ortalama olarak gerçekleştirilen 14.000 uçuş sayesinde her hafta binlerce kişinin iç hatlarda veya dış hatlarda keyifli şekilde yolculuk yapabilmesi sağlanmaktadır.

Firma ile gerçekleştirilen uçuşlarda İstanbul’dan hangi noktalara uçulabilir?

Firma Türkiye’den de pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştirmektedir. Firma özellikle Antalya Havalimanı ve İstanbul havalimanı'ndan gerçekleştirdiği uçuşlar sayesinde Cezayir Kazablanka gibi pek çok şehri uçabilme şansını yolcularına sunmuştur. Alınan uçak biletleri sayesinde direk ve aktarmalı olarak dünyadaki pek çok noktaya uçabilmek mümkündür.

Firma yolculuk sırasında müşterilerine ücretsiz şekilde ikramlar yapmakta mıdır?

Air France uçak bilet al işlemi ile gerçekleştirmiş olduğunuz uçak bileti alımlarında firma tarafından sunulan çeşitli ikramlara sahip olabilirsiniz. Firma tüm yolcularına ücretsiz şekilde yiyecek ve içecek servisi yapmaktadır. Yolculuk sırasında hangi yiyecek ve içeceklerin servis edileceği firma tarafından belirlenir. Ayrıca yolculuğun gerçekleştirileceği mesafeye bağlı olarak da gerçekleştirilecek olan yiyecek ve içecekler çeşitlilik gösterir. Herkesin damak tadına uygun yiyecek ve içeceklerin bulunduğu firmadan ücretsiz olarak şekilde faydalandığınız bu ikramlar sayesinde yolculuğunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Firma tarafından biletleme ücreti için ekstra bir ücret talep edilmekte midir?

Firmadan uçak bileti alan yolcular biletlendirme ücreti için ekstra bir ücret talep edilip edilmediğini merak ederler. Air France firması kendisinden bilet alan yolculardan biletlendirme ücreti altında ekstra bir ücret talep etmemektedir. Bu nedenle yolcular uçak biletini aldıktan sonra ekstra bir biletlendirme ve servis ücreti ödemeden daha uygun şekilde uçabilmektedirler.

Firma tarafından yolculuğa ekstra bagaj hakkı sunulur mu?

Air France uçak bileti alarak dünyanın pek çok noktasına keyifli ve konforlu şekilde uçuşlar gerçekleştirilebilir. Firma yolculuk sırasında kullanılabilmek üzere ekonomik sınıfında ve ekonomi sınıfının üzerinde yer alan yolculara belirli bagaj hakları tanımıştır. Ekonomi sınıfında yer alan yolculara 23 kilogramlık bir bagaj hakkı tanınırken ekonomi sınıfının üstündeki yolculara 32 kilogramlık bir bagaj hakkı verilmektedir. Ayrıca yolculara kabin içerisinde kullanabilmeleri için 12 kilogramlık ve 16 kilogramlık el bagajı Hakkı tanınır. Yolcular ekstra bagaj alabilme hakkına sahiptirler. Yolcuları ekstra bagaj alabilmek için firmanın internet sitesini ziyaret edebilir veya havalimanında gerekli kontrollerden geçtikten sonra ekstra bagaj alabilirler. Firmadan alınabilecek ekstra bagaj hakkı ise 23 kilogram olarak belirlenmiştir.

Air France Hakkında
Merkez Ofis:Merkez Fransa
Kuruluş tarihi :1933
Uçak Sayısı:206
Uçtuğu Nokta Sayısı:200
Uçtuğu Ülke Sayısı:78