Almanya Uçak Bileti

Almanya

Almanya Ülke Rehberi
Almanya

Almanya uçak bileti fırsatlarından yararlanmadan önce Almanya ülkesinin hakkındaki genel bilgilere seyahatinizin daha da verimli geçmesi açısından bir göz gezdirmenizde fayda var. Almanya, Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Çikolata, otomotiv endüstrisi ve disiplini ile ünlü Almanya, 357.578 kilometrekarelik yüzölçümü ve yaklaşık 83 milyonluk nüfusu ile Avrupa Birliği'nin en kalabalık ülkelerinden biridir. Nüfusu yaklaşık %15 oranında göçmenlerden oluşmakta ve bu özelliği ile Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra dünyanın en çok göçmen alan ikinci ülkesi konumunu korumaktadır. Almanya, sınırları içerisinde başta Türkler olmak üzere birçok yabancı uyrukluyu ağırlamaktadır. Bir Orta Avrupa ülkesidir. Kuzeyde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; doğuda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyde İsviçre ve Avusturya; Batıda Fransa, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda bulunmaktadır. 

Almanya; "Bundeslander" olarak bilinen 16 eyaletten oluşan bir federasyondur. Alman eyaletleri içinde Berlin ve Hamburg tek bir şehirden oluşurken, Bremen 2 şehirden oluşmakta ve bu 3 bölge şehir devletleri olarak sınıflandırılmaktadır. Berlin, Federal Almanya Cumhuriyeti'nin başkentidir. Almanya genelinde çoğunlukla nemli bir hava hakimdir. Orta Avrupa'da karasal iklim, Batı Avrupa'da okyanus iklimi hüküm sürer. İngiltere iklimini soğutan Gulf Stream, Almanya'dakinden de biraz daha etkilidir. Kışlar genellikle soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcaktır. Yağmur hemen hemen her mevsim meydana gelir. Yaz aylarında sıcaklık yaklaşık 30 dereceyi geçer.

Almanya Mutfağı

Alman mutfağı yöresel farklılıklar gösterse de Türkiye gibi genellikle etten yapılan bir mutfak hakimdir. En çok yenen etler domuz eti, biftek ve kümes hayvanlarıdır. Almanya'da sosis tüketimi de oldukça yüksektir. Kek ve turtalar da Alman mutfağında oldukça öne çıkan hamur işleri ve tatlılardır. Unutulmamalıdır ki bira ve cips de en çok tüketilen yiyecek ve içecekler arasında yer almaktadır. Alman yemekleri arasında Bratkartoffeln, Bratwurst, Brezel, Flammkuchen, Maultaschen, Rote Grütze, Rouladen, Spätzle, Leipziger Allerei, Kohl und Pinkel sayılabilir.

Almanya Uçuş Seçenekleri 

Almanya'da 13 farklı noktaya uçuş gerçekleştirilebilmektedir: Berlin, Hamburg, Bremen, Düsseldorf, Frankfurt, Karlsruhe, Friedrichshafen, Hannover, , Köln, Leipzig, Münih, Nürnberg ve Stuttgart. İstanbul Havalimanı'ndan (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan (SAW) yapılan uçuşlar iki saat 40 dakika ile yaklaşık üç buçuk dört saat arasında sürmektedir. Almanya uçak bileti fırsatlarına da göz atarak kolayca uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Frankfurt Havalimanı (FRA) ve Münih Havalimanı (MUC), ülkenin en yoğun iki havalimanıdır. Aynı şekilde, Berlin'in Düsseldorf (DUS), Hamburg (HAM), Köln (CGN), Stuttgart (STR) ve Tegel (TXL) ve Schönefeld (SXF) havalimanları da yıl boyunca 10 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir.

Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarının da etkisiyle iki ülke arasındaki hava trafiği oldukça gergin ve yoğundur. Özellikle yaz tatillerinde ve diğer tatillerde bu yoğunluğa bağlı olarak sefer sayısı artabilmektedir. Almanya'da yaz aylarında uçuşların bu kadar yoğun olmasının nedenlerinden biri de bu aylarda ülke genelinde düzenlenen festivallerdir. TFF Rudolstadt, Bayreuth Festivali, Rock im Park, Cranger Kirmes en bilinen yaz festivallerinden bazılarıdır. Ancak şenlikler sadece yaz aylarında devam etmez. Almanya'da Eylül ve Ekim ayları da festivaller için oldukça zengin zamanlardır. Ülkenin farklı yerlerinde düzenlenen Bremer Freimarkt, Cannstatter Volksfest, Octoberfest ve diğer festivaller sonbaharda milyonlarca ziyaretçiyi ülkeye çekmektedir.

Almanya’da Gezilebilecek Yerler

Almanya'ya uçuşların bu kadar popüler olmasının bir diğer nedeni de ülkenin turizm ağının oldukça gelişmiş ve hatta günden güne de gelişiyor olmasıdır. Özellikle kültür turizminde öne çıkan Almanya'da görülecek çok şehir ve bölge, yapılacak çok şey vardır. İlkbaharda festivallerle bezeli Alman şehirlerinde eğlenirken; Kış aylarında ise ülkenin kayak olanaklarından yararlanabilirsiniz. Almanya gidiş dönüş uçak bileti tüm bu imkanlara kolayca ulaşmanızı sağlamaktadır.

Berlin

Soğuk savaşın sona ermesiyle duvarın yıkılmasıyla birleşen Almanya'nın ikonik şehri Berlin,  renkli gece hayatı ve nefes kesici manzarasıyla Avrupa'nın en etkileyici şehirlerinden biri.Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı zengin müze koleksiyonu. Nüfusu 3 milyonu aşan Almanya'nın başkentinde, çeşitli etnik kökenlerden 4 milyondan fazla Alman vatandaşı olmayan vatandaş yaşıyor.

Bir yandan Berlin'in tarihi, Brandenburg Kapısı, Charlottenburg Sarayı ve Reichstag gibi yüzyıllar öncesine dayanan mimari anıtlarla zengindir. Öte yandan, günümüzün ünlü mimarları tarafından inşa edilen modern binalar ile Berlin'de eski ve yeninin alışılmadık buluşmasına şahit olacaksınız. Özellikle Führer'in karargahı ve Berlin Duvarı'nın kötü izleri, sokak sanatının renkleri, dans gösterileri ve her yerde görülebilen yaratıcılık ile modern Berlin, ziyaretçilerin sabahından önce ışıldıyor.

Hamburg

Almanya gidiş dönüş uçak bileti ile rahatlıkla ziyaret edilebilecek olan Hamburg; deniz kenarında yemyeşil bir şehirdir ve boş zamanlarınızda çeşitli kültürel aktiviteler de dahil olmak üzere yapacak çok şey bulabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ve Almanya'nın geri kalanına kıyasla nispeten genç bir nüfus ile Hamburg eyaleti onu çok sıcak bir yer haline getiriyor. Ekonomik verimlilik, gelir ve yüksek eğitim seviyesi. Hamburg metropol bölgesi, komşu SchleswigHolstein, Mecklenburg, Batı Pomeranya ve Aşağı Saksonya eyaletlerinin bazı kısımlarını içerir ve yaklaşık 1,9 milyon işçisi olan 500.000 şirkete ev sahipliği yapar.

Dresden

Birinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse yetim kalan Dresden, bugün bize sanatsal olarak gelişen bir yönünü gösteriyor. Savaş sırasında ağır hasar gören Dresden, savaşın vahşetinin tüm izlerini silmiş, savaş öncesi şehir planına göre yeniden inşa edilmiş bir şehirdir.

Dresden, paha biçilmez sanat ve mimari koleksiyonuyla Saksonya Ülkesinin başkentidir. İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır bombalanmadan önce, Dresden "İnci Kutusu" olarak biliniyordu. Mülkleri arasında Frauenkirche kilisesi ve Semper opera binası da dahil olmak üzere birçok kültürel kurum bulunmaktadır. Özellikle Dresden'deki Frauenkirche'nin muhteşem restorasyonu ile şehir muhteşem bir çehre kazanmıştır. Almanya'daki havalimanları aracılığıyla Dresden şehrini kolayca ziyarette bulunabilirsiniz.

Heidelberg

Tarihi köprüleri, şehrin en güzel manzarasına sahip bir tepedeki kalesi ve ülkenin en eski üniversitesi ile Almanya'nın en güzel şehirlerinden biridir. İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen bombalanan Alman şehirlerinden sağ çıkmayı başarmış ve bu sayede barok ihtişamını, dar sokaklarını, ünlü evlerini ve kalelerini günümüze kadar getirmiştir. Almanya'nın en eski üniversite şehri olan Heidelberg, aynı zamanda Alman romantizminin de doğduğu yerdir.

Black Forest

Almanya'daki havalimanları aracılığıyla ulaşılır olan bir diğer yer Black Forest; yoğun ormanlık tepeleri ile Avrupa'nın en çok ziyaret edilen dağ bölgelerinden biri olarak bilinir. Kuzeyde Pforzheim'dan güneyde Yukarı Ren'deki Waldshut'a kadar uzanan güneybatı Almanya'da bir cennet olarak da adlandırılabilir. Etrafında bulunan tesisler ile bu yerin atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. Güzel vakit geçirebilirsiniz.

Oktoberfest

Almanya'daki hava yolu firmaları kullanılarak sık sık ziyaret edilen Oktoberfest geleneksel olarak Ekim ayının ilk pazar günü de dahil olmak üzere 16 gün sürer. Festival genellikle Theresienwiese'de gerçekleşir. Festivalin en önemli özelliği bira. Ve bu festival her yıl belediye başkanının büyük bir bira fıçısında bir çeşmeye dokunmasıyla başlar. Almanlar olayı "O'zapft!" olarak adlandırmıştır. Festivalin öne çıkan özelliklerinden biri de giyilen kıyafetlerdir. 

Almanya Ülke Merkezi
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery