Arnavutluk Uçak Bileti

Arnavutluk

Arnavutluk Ülke Rehberi
Arnavutluk

Arnavutluk

Arnavutluk uçak bileti alarak dünyanın en güzel ülkelerinden birini ziyaret edebilirsiniz. Arnavutluk Karadağ ve Sırbistan ile sınırı bulunan bir ülkedir. Bu ülkenin çoğunluğu Müslüman kökenlidir. Ayrıca ülkede Katolik ve Ortodoks gibi farklı dinlere mensup olan pek çok kişide yaşamaktadır. Şehri ziyaret ederek Arnavutluk'un kozmopolit yapısına daha yakından tanıklık edebilmek mümkündür.

Arnavutluk Hakkında Bilgi, Gezilecek Yerler, Ne Yenir?

Arnavutluk uçak bilet al işlemi ile 36 ile sahip olan Arnavutluk'u ziyaret edebilmek mümkündür. Arnavutluk Adriyatik Denizi ile kıyısı olan ve etkileyici doğa manzarası ile dikkat çeken bir ülkedir. Bu ülke 36 ile başta olmak üzere 12 idari bölgesi ve 61 belediyesi ile hizmet vermektedir. Aynı mutluluğun başkenti tirandır ve en büyük şehirleri ise Elbasan ve Berat şehirleridir. Arnavutluk Güney Avrupa'da yer almakta ve dünyanın en güzel doğal manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır. Arnavutluk gezisi sırasında Arnavut mutfağına özgü yiyeceklerin mutlaka tadılması önerilir. Özellikle güveç yemekleri, samsa ve Arnavut ciğeri bulunur.

Ayrıca Petla, elbasan tava ve tirit Arnavutluk gezisi sırasında mutlaka tanınması gereken ülkeye özgü yemeklerdir. Arnavutluk gezisi sırasında gezilebilecek pek çok doğal ve tarihi mekan vardır. Bu mekanları ziyaret ederek hem Arnavutluk tarihine daha yakından tanıklık edebilmek hem de Arnavutluk'un doğal güzelliklerini görebilmek mümkündür. Arnavutluk gezisi sırasında gezilmesi gereken ilk yer İskender Bey meydanıdır.

İskender Bey meydanı Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yer almaktadır. Arnavutluk'ta kahraman olarak kabul edilen İskender Bey'in heykeli bu meydan içerisinde yerleştirilmiştir. Başkenti ziyaret eden kişiler İskender Bey meydanını ziyaret ederek İskender Bey heykelini yakından görebilirler. Ayrıca bu meydan şehir merkezinde bulunması nedeniyle pek çok turistik mekana yakın bir konumdadır. İskender Bey meydanını ziyaret eden kişiler meydanda bulunan Saat Kulesini ve Hacı Ethem Bey Camii'ne de ziyaret edebilirler. Hacı Ethem Bey Camisi mimarisi ile dikkat çekmekte ve turistlerin favori mekanlarından birisi olmayı başarmaktadır.

Arnavutluk'u ziyarete giden kişiler ulusal tarih müzesini de mutlaka görmelidir. Ulusal tarih müzesi de başkentte bulunmaktadır. Öyle ki bu müze İskender Bey Meydanı'na çok yakın bir konumdadır. Arnavutluk'un en büyük müzesi olması nedeniyle dikkat çeken ulusal tarih müzesi içerisinde pek çok döneme ait tarihi eserlerin görülebilmesi mümkündür. Ayrıca Arnavutluk'un ulusal kahramanı olan İskender Bey'e ait pek çok eşya da müze içerisinde sergilenmektedir. Arnavutluk gezisi sırasında ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan Elbasan da ziyaret edilmelidir. Elmasını ziyaret eden turistler şehirde bulunan Elbasan kalesini ve saat kulesini mutlaka görmelidirler.

 Eşsiz mimarisi ile dikkat çeken bu iki yapıyı gezerek hem tarihi hakkında bilgi sahibi olabilmek hem de etkileyici fotoğraflarını çekebilmek mümkündür. Arnavutluk gezisi sırasında ziyaret edilmesi gereken bir diğer büyük şehir ise Berat şehridir. Berat şehri Türkiye'de bulunan Safranbolu evlerini andırmaktadır. Şehirde bulunan evlerin ortasından bir nehir geçmektedir. Şehrin bir tarafındaki evlerde Müslümanlar yaşarken diğer tarafındaki evlerde ise Hristiyanlar yaşamını sürdürmektedir. Öyle kim Berat şehrinde yer alan bu evler UNESCO tarafından Dünya mirası listesine de girmeyi başarmıştır. Ayrıca Berat şehrini ziyaret eden kişilerin burada bulunan Etnografya müzesini de mutlaka görmeleri önerilir.

Havalimanına Nasıl Gidilir?

Arnavutluk uçak bileti alarak tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Arnavutluk'u ziyaret edebilmek mümkündür. Arnavutluk'u ziyaret etmek isteyen kişiler ülkede bulunan Tiran Uluslararası Havalimanı kullanılabilir. Bu havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 17 kilometrelik bir uzaklıkta yer alır. Havalimanına gidebilmek için otobüsle taksiler en çok tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Şehir merkezine gidebilmek için tahsis edilen otobüslere binerek yarım saat içerisinde havalimanı ile şehir merkezi arasında yolculuk edilebilir. Havalimanına gitmek için tercih edilebilecek bir diğer ulaşım aracı ise taksilerdir. Taksiler 7 gün 24 saat hizmet vermekte ve bu sayede havalimanı ile şehir merkezi arasında günün her saatinde yolculuk edilebilmesini mümkün kılmaktadır. Havalimanına gidebilmek için tercih edilebilecek bir diğer ulaşım aracı ise kiralık araçlardır. Kiralık araçlar ile Tiran Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasında keyifli ve konforlu şekilde yolculuk yapılabilir.

Arnavutluk'a Ulaşım

Arnavutluk'u ziyaret edebilmek için en pratik yol hava yoludur. Arnavutluk'un en çok kullanılan havalimanı uluslararası Tiran Havalimanı ile İstanbul arası yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. İstanbul'dan uçağa binen kişiler bir buçuk saat sonra Arnavutluk'un başkentine inebilirler. Arnavutluk'a gidebilmek için ayrıca karayolu da kullanılabilir.

Düzenlenen turlar ile otobüsler Arnavutluk'a seferler düzenler. Bu turlar ile Arnavutluk gezisi gerçekleştirilebilir. Şehir içerisindeki ulaşım ise otobüsler ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Başkent Tiran ile Arnavutluk'un diğer şehirleri arasında yolculuk yapılabilmesi için otobüsler tesis edilmiştir. Bu otobüsler ile Arnavutluk'ta şehirler arası yolculuk yapılabilir. Ayrıca şehir içinde ve şehirler arasında yolculuk yapılabilmesi için tercih edilebilecek ulaşım araçları arasında taksiler de önemli bir yere sahiptir. Taksiler kullanılarak şehir içerisinde daha keyifli şekilde yolculuk edilebilir. Arnavutluk'u daha konforlu ve keyifli şekilde gezmek isteyen kişiler ise kiralık araçları tercih edebilirler.

Arnavutluk'a Uçuşu Olan Hava Yolları

Arnavutluk'a uçuşu olan birçok hava yolu bulunmaktadır. İstanbul'dan Arnavutlar uçabilmek için kullanılabilecek hava yolları şu şekilde sıralanabilir:

·         Türk Hava Yolları

·         Pegasus Airlines

·         SunExpress

·         Air Albania

Sık Sorulan Sorular

Arnavutluk'u Ne Zaman Ziyaret Etmek Gerekir

Arnavutluk'u ziyaret etmek isteyen kişiler için en doğru zaman dilimi ilkbahar ve yaz ayları olacaktır. İlkbahar ve yaz aylarında müze ve tarihi mekanlar gezilebilir. Ayrıca doğal güzellikleri keşfetmek için de en doğru mevsim yaz mevsimidir. Avusturya'yı ziyaret etmek için ayrıca kış ayları da tercih edilebilir. Kış aylarında kayak yapmak ve kış sporları yapmak için ülkeyi ziyaret etmek mümkündür.

Arnavutluk Gezisi Sırasında Tadılması Gereken Yöresel Yemekler Nelerdir?

Arnavutluk gezisi sırasında Arnavut ciğeri ve bölgeye özgü güveç yemeklerinin mutlaka tadılması önerilir.

Arnavutluk'tan Hediyelik Olarak Neler Getirilebilir?

Arnavutluk gezisi sırasında el emeği olarak satışa sunulan hediyelik eşyalar alınabilir. Özellikle motifli örtüler ve nakışlar gezi sırasında alınabilecek en güzel hediyelik eşyalardır.

Arnavutluk'ta Hediyelik Eşya Alınabilecek Bir Çarşı Var Mıdır?

Arnavutluk uçak bilet al işlemi ile Arnavutluk'u ziyaret edebilmek mümkündür. Ziyaret sırasında sevdiklerine hediyelik eşyalar almak isteyen kişiler Arnavutluk'ta bulunan pek çok çarşıdan alışveriş yapabilirler. Arnavutluk gezisi sırasında Kruja Çarşısı en popüler çarşılardan biridir. Bu çarşıda hediyelik eşyalar satan birçok dükkan bulunur. Bu dükkanlar ziyaret edilerek Arnavutluk'a özgü hediyelik eşyalar alınabilir.

Arnavutluk'un Resmi Dili Nedir?

Arnavutluk'un resmi dili Arnavutçadır.

Arnavutluk'ta Konuşulan Diller Nelerdir?

Arnavutluk'ta İngilizce ve Yunanca başta olmak üzere pek çok dil konuşulmaktadır.

Arnavutluk'ta Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Arnavutluk'ta şehir içi ulaşım için toplu taşıma araçları ve taksiler tercih edilebilir. Otobüsler ile ülke içindeki pek çok şehre yolculuk yapabilmek mümkündür. Ayrıca taksilerle de şehir içinde uygun fiyatlı olarak yolculuk yapılabilir.

Arnavutluk ile İstanbul Arası Kaç Kilometredir?

Arnavutluk ile İstanbul arası 946 kilometredir.

İstanbul'dan Arnavutluk'a Araç ile Gitmek Kaç Saat Sürer?

Araçla İstanbul'dan Arnavutluk'a gitmek yaklaşık 12 saat sürmektedir.

Arnavutluk'ta Hangi Para Birimi Kullanılır?

Arnavutluk'ta kullanılan para biriminin ismi Lektir. Bu para birimi 1900'lerin ortalarından beri ülkede kullanılan para birimi olması ile dikkat çeker.

Arnavutluk'a Uçuş Bilgileri

·         Hedef Havalimanı: Tiran Uluslararası Havalimanı

·         Gidilecek Havalimanı IATA Kodu: Tiran Uluslararası Havalimanı TIA

·         Gidilecek Şehir Adı: Tiran

·         Hizmet Veren Hava Yolları: Türk Hava Yolları

·         Pegasus Airlines

·         Sunexpress

·         Air Albania 

·         Popüler Havayolu Şirketi: Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines

Arnavutluk Ülke Merkezi
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery