Avusturya Uçak Bileti

Avusturya

Avusturya Ülke Rehberi
Avusturya

Avusturya

Avusturya uçak bilet al işlemi ile dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olan Avusturya'yı ziyaret edebilirsiniz. Avusturya sanat ile iç içe olan bir ülke olduğundan dolayı birçok müzeyi ve tarihi binayı Avusturya gezisi sırasında ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya Hakkında Bilgi, Gezilecek Yerler, Ne Yenir?

Avusturya uçak bileti alarak ihtişamlı bir ülkede gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Avusturya muhteşem duası ve ihtişamlı mimari yapısı ile dikkat çeken bir ülkedir. Avusturya Avrupa Birliği üyeleri arasında yer almaktadır ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Uzun yıllar Habsburg hanedanlığını hakimiyeti altında olan bu ülkede tarihi birçok yapıya rastlamak mümkündür. Avusturya dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Ülkede kişi başına düşen milli gelir 40 bin doların üzerindedir ben ülkenin resmi para birimi Euro'dur.

Avusturya birçok milletten insanın bir arada yaşadığı bir ülkedir. Ülkede de hatırı sayılır bir Türk nüfusu bulunmaktadır. Avusturya'nın başkenti Viyana'dır ve 2 milyona yakın bir nüfusa ev sahipliği yapar. Avusturya İsviçre'de Almanya gibi pek çok ülke ile sınır komşusudur. Avusturya gezisi sırasında ülkeye Has yiyecekleri yemek ve ülkenin tarihi güzelliklerini keşfetmekte fayda vardır. Avusturya gezisi sırasında WienerSchnitzel isimli yumurtalı et mutlaka tadında olur. Yumurtalı et yemeği olarak bilinen WienerSchnitzel özellikle başkent Viyana'nın en popüler yemeğidir. Tafelspitz de Avusturya gezisi sırasında tadılması gereken bir diğer yöresel yemektir. Patates ve yaban turşusuyla hazırlanan bu yemek özellikle Viyana'da tadılmalıdır. Avusturya gezisi sırasında ülkeye özgü tatlıları da yemek gerekir. Avusturya'ya özgü Strudel ve Sachertorte adlı tatlılar gezisi neresinde mutlaka tadılmalıdır. Ayrıca Avusturya mantı ve ekmek gibi pek çok geleneksel ürüne de sahiptir.

Avusturya'yı ziyaret eden kişiler bu geleneksel lezzetleri mutlaka tatmalıdır. Avusturya gezisi sırasında görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada Viyana bulunur. Viyana Avrupa'nın en çok turist çeken şehirlerinden birisidir. Şehirden gezerken doğal ve tarihi pek çok mekanı gezebilmek mümkündür. Prater Avusturya gezisi sırasında görülmesi gereken ilk yerdir. Prater filmlere de ev sahipliği yapan dönme dolabıyla tüm dünyadan turistlerin en gözde mekanlarından birisi olmayı başarmıştır. Hem görüntüsü hem de içerisinde yer alan eğlence araçları ile Viyana'da keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler Prater eğlence merkezini ziyaret edebilirler. Merkez içerisinde yer alan eğlence araçları ile hem keyifli vakit geçirebilmek hem de dönme dolaba binerek viyana'nın eşsiz manzarasını izleyebilmek mümkündür. Viyana'yı ziyaret eden kişilerin gezmesi gereken bir diğer yer ise Aziz Stefan katedralidir. Aziz Stefan katedrali Viyana şehir merkezinde yer alır ve gotik görüntüsü ile dikkat çeker.

Avusturya'nın başkenti olan Viyana'da bulunan biri diğer tarihi mekan ise Hofburg Sarayı'dır. Bu sarayın 13 yüzyılın başlarında inşa ettirildiği bilinmektedir. Saray ilk dönemlerinde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve ardından da Avusturya cumhurbaşkanının konaklama mekanı olmuştur. Hofburg Sarayı ziyaret edilerek Avusturya hakkında bilgi sahibi olabilmek ve eşsiz fotoğraflar çekebilmek mümkündür. Viyana müzeler bölgesi de Avusturya gezisi sırasında mutlaka gezilmesi gereken bir bölgedir. Bu bölgede müzeler başta olmak üzere pek çok sanat kuruluşu yer alır. Evi yanar müzeler bölgesi gezilerek hem birçok müzeyi görebilmek hem de bölgedeki mimari yapıları inceleyebilmek mümkündür.

Viyana Opera binası da Avusturya gezisi sırasında gezilmesi gereken sanat kuruluşlarından biridir. Opera binası 1700 koltuklu bir binadır ve içerisinde opera bale ve çeşitli konserler düzenlenir. Viyana kongre binası ayrıca eşsiz mimari yapısıyla da dikkat çekmektedir. Avusturya gezisi sırasında Viyana Opera binası ziyaret edilerek hem sanat etkinliklerine katılabilmek hem de eşsiz fotoğraflar çekebilmek mümkündür. Durnstein Kalesi Viyana gezisi sırasında görülmesi gereken bir diğer kaledir. Bu kale 12. yüzyılda inşa ettirilmiştir ve ihtişamlı bir görüntüye sahiptir. Kaleye ulaşabilmek için yürüyüş yapılması gerekmektedir. Yürüyüş sırasında manzara fotoğrafları çekebilmek de mümkündür. Avusturya gezisi sırasında karikatür müzesi de ziyaret edilebilir. Durnstein Kalesi ile 10 dakika uzaklıkta bulunan bu müzeyi ziyaret ederek keyifli vakit geçirebilmek mümkündür. Durnstein Manastırı'nda ilgi çekici mimarisi ile dikkat çekmektedir. Kasabada yer alan bu manastır Tuna Nehri'nin kıyısında yer almaktadır ve eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Havalimanına Nasıl Gidilir?

Avusturya birçok havalimanına ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin en popüler havalimanı ise Viyana Uluslararası Havalimanı olarak gösterilebilir. Viyana Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 20 kilometrede yer almaktadır. Havalimanının ziyaret edebilmek için pek çok toplu taşıma aracı kullanılabilir. Havalimanına ulaşabilmek için kullanılabilecek ilk toplu taşıma aracı otobüstür. Şehir merkezinden Kalkan otobüslere binerek Viyana havalimanına 15 dakika içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Havalimanına ulaşabilmek için ayrıca tren de kullanılabilir. Şehir merkezinden düzenlenen tren seferleri ile havalimanına güvenli ve keyifli şekilde ulaşılabilir. Havalimanına ulaşmak için bir diğer ulaşım aracı ise raylı sistemdir. Raylı sistemin de kullanılmasıyla şehir merkezinden havalimanına yolculuk yapılabilir.

Avusturya'ya Ulaşım

Avusturya uçak bilet al işlemiyle bilet alınarak ziyaret edilebilecek bir ülkedir. Türkiye'den de Avusturya'ya uçuş düzenle pek çok hava yolu bulunur. İstanbul Ankara İzmir gibi pek çok şehirden Avusturya'ya direkt uçuşlar düzenlenir. Düzenlenen bu direkt uçuşlar ile Avusturya'ya kısa süre içerisinde ulaşabilmek ve şehri gezebilmek mümkündür. Türkiye'den Viyana'ya düzenlenen uçuşlar yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Uçak ile yolculuk etmek karayolu yolculuk etmeye oranla daha avantajlıdır. Hava yoluna ek olarak Avusturya'ya ziyaret edebilmek için karayolu da kullanılabilir. Düzenlenen turlar ile başta bir yan olmak üzere Avusturya'nın tüm şehirlerini keyifli şekilde gezebilmek mümkündür.

Avusturya'ya Uçuşu Olan Hava Yolları

Avusturya'yı ziyaret edebilmek için pek çok havayolu şirketinden bilet alınabilir. Avusturya'ya uçuşu bulunan havayolları şu şekilde sıralanabilir:

·         Türk Hava Yolları

·         Sunexpress

·         Pegasus Airlines

·         Anadolujet

Sık Sorulan Sorular

Avusturya'ya Uçuşu Bulunan Türk Şehirleri Hangileridir?

Adana Ankara Antalya Gaziantep İstanbul ve İzmir gibi pek çok Türk şehrinden Viyana'ya direkt olarak uçuşlar düzenlenir.

Ankara ile Avusturya Arası Uçakla Kaç Saat Sürmektedir

Ankara ile Avusturya arası 2 saat sürmektedir.

Avusturya'nın Resmi Para Birimi Nedir?

Avusturya'nın resmi para birimi Euro'dur.

Avusturya Gezisi Sırasında Alınabilecek Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Avusturya gezisi sırasında hediyelik olarak çikolata alabilirsiniz. Ayrıca ülkede üretilen sirkeler ve kurabiyeler de Avusturya'dan hediye olarak getirilebilecek ürünlerdir.

Avusturya'nın Resmi Dili Nedir?

Avusturya'nın resmi dili Almancadır. Ayrıca ülkede Hırvatça ve Macarca da resmi dil olarak kabul edilir. Ayrıca ülkede İngilizce ve Fransızca konuşarak da iletişim kurabilmek mümkündür.

Avusturya ile Türkiye Arasında Kaç Saat Fark Vardır?

Avusturya ile Türkiye arasında bir saat fark bulunmaktadır. Avusturya'nın yerel saati Türkiye'den bir saat geridir.

Avusturya'nın Kaç Eyaleti Bulunur?

Avusturya'da 9 eyalet bulunur. Bu eyaletler arasında aşağı Avusturya, yukarı Avusturya, Salzburg ve Viyana bulunur.

Avusturya Ne Zaman Ziyaret Edilmelidir?

Avusturya uçak bilet al işlemi ile Avusturya'yı ziyaret etmek isteyen kişiler hangi mevsimde gitmeleri gerektiği hakkında bir çelişkiye sahiptir. Avusturya ziyareti için en uygun dönemler yaz aylarıdır. Yaz aylarında Avusturya'da bulunan göller ve doğal mekanlar ziyaret edilebilir.

Avusturya'ya Gitmek İçin Kullanılabilecek Ulaşım Araçları Hangileridir?

Avusturya'yı ziyaret edebilmek için tercih edilebilecek ulaşım araçları karayolu ve hava yoludur. Otobüsler ve özel araçlar ile Avusturya'yı ziyaret edebilmek mümkün olduğu hava yoluyla da ülkeye ulaşabilmek mümkündür.

Avusturya Gezisi Sırasında Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Avusturya gezisi sırasında gezilmesi gereken ilk yer Viyana şehir merkezidir. Viyana'ya ek olarak Hofburg sarayı ve Aziz Stephen katedrali de gezi sırasında mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Viyana'ya ek olarak Graz, Durnstein, Linz ve Lech gibi şehirlerde gezilebilir.

Avusturya'ya Uçuş Bilgileri

·         Hedef Havalimanı: Viyana Uluslararası Havalimanı

·         Gidilecek Havalimanı IATA Kodu: Viyana Uluslararası Havalimanı VIE

·         Gidilecek Şehir Adı: Viyana

·         Hizmet Veren Hava Yolları: Türk Hava Yolları

·         Sunexpress

·         Pegasus Airlines

·         Anadolujet

·         Popüler Havayolu Şirketi: Türk Hava Yolları

Avusturya Ülke Merkezi
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery