Belçika Uçak Bileti

Belçika

Belçika Ülke Rehberi
Belçika

Belçika

Belçika uçak bileti alarak dünyanın en güzel lokasyonlarından birini ziyaret edebilmek mümkündür. Belçika Batı Avrupa'da yer almaktadır ve Hollanda Almanya Fransa gibi ülkelerle sınır komşusu olmuştur. Belçika Avrupa'nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen eşsiz mimarisi ile her yıl milyonlarca turistin gezi rotasında yer almaktadır.

Belçika Hakkında Bilgi, Gezilecek Yerler, Ne Yenir?

Belçika uçak bilet al işlemi ile Batı Avrupa'da yer alan Belçika ziyaret edilebilir. Belçika çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Ülkede Alman ve Fransız nüfusu oldukça fazladır. Bu nedenle ülkede konuşulan dillerde oldukça çeşitlidir. Ülkenin ana dilleri arasında Almanca Fransızca ve Felemenkçe gösterilir. Belçika'nın başkenti Brüksel'dir. Avrupa Birliği üyesi olan Belçika'da resmi para birimi olarak Euro kabul edilmektedir. Ilıman iklimi ile dikkat çeken Belçika yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Ülkede yazları sıcak iken kışları serin ve soğuk bir yapıya sahiptir.

Ülkede yaz kış yağmur görülme olasılığı oldukça yüksektir. Belçika dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden birisi olduğu için şehrin ne zaman ziyaret edilmesi gerektiği hakkında da pek çok soru sorulur. Şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi olarak yaz ayları gösterilir. Kış turizmi için şehri ziyaret etmek isteyen kişilerin ise kasım ile şubat ayları arasında şehri ziyaret etmeleri önerilir. Belçika hem gündüz hem de gece oldukça hareketli bir ülkedir. Küçük bir ülke olması nedeniyle ülkedeki şehirler birbirinin oldukça yakındır ve şehir değiştirebilmek oldukça kolaydır. Ülke küçük bir yüz ölçümüne sahip olsa da kafe ve restoran oranı oldukça fazladır.

Belçika gezisi sırasında bölgeye özgü yemeklerinde mutlaka yenilmesi önerilir. Özellikle kızartmalar ve çikolatalar Belçika gezisi sırasında mutlaka yenilmesi gereken ürünlerdir. Ayrıca Belçika çikolatasının kullanıldığı wafflelar da Belçika gezisi sırasında mutlaka tanınması gereken yiyeceklerdir. Ülkenin en popüler yiyeceği ise patatesli midyedir. Ayrıca Belçika sahip olduğu sosları sayesinde de dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. Gezi sırasında Boulettes ve Stoofvlees isimli geleneksel yemekler de tadılabilir. Ayrıca ülke biraları ile de ünlüdür. Gezi sırasında ülkede üretilen biraların tadına da mutlaka bakılmalıdır. Belçika gezisi sırasında hediyelik ürün getirmek isteyen kişiler genellikle çikolataları tercih etmektedir. Çikolataları ek olarak bira ve bal da Belçika gezisi sırasında alınabilecek hediyelikler arasındadır.

Belçika gezisi sırasında ülkenin başkenti olan Brüksel mutlaka ziyaret edilmelidir. Brüksel dünya mirası listesinde bulunmaktadır ve Avrupa başkenti olarak da anılmaktadır. Brüksel'i ziyaret eden kişilerin şehirde yer alan Büyük Sarayı mutlaka görmeleri önerilir. Büyük Saraya ek olarak şehirdeki ihtişamlı binalar ve gotik mimarisinin ortaya çıkardığı ilginç yapılar da ziyaret edilebilir. Gent de Belçika'nın en önemli şehirlerinden birisidir. Gent şehrin en popüler ve en çok turist çeken bölgelerinden birisidir. Bu şehir 2 nehrin kesişim noktasında yer aldığında eşsiz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.

Özellikle nehir üzerinde kayıklar ile gezerek romantik ve keyifli vakit geçirebilmek mümkündür. Gent gezisi sırasında şehirde bulunan Çan kulesi mutlaka görülmelidir. Ayrıca ülkenin en önemli dini yapılarından birisi olan Aziz Nikolaos Kilisesi de Belçika gezisi sırasında mutlaka görülmesi gereken yapılardan birisidir. Antwerp de Belçika'nın en önemli turizm merkezlerinin arasında gösterilir. Antwerp ülkenin en büyük 2. şehri olması nedeniyle her yıl milyonlarca turistin odak noktası olmayı başarmıştır. Şehir etkileyici mimarisiyle dikkat çekmektedir.

Ayrıca alışveriş yapmak isteyen moda tutkunları bu şehri mutlaka ziyaret etmelidir. Şehirde bulunan Moda Müzesi gezinin önemli duraklarından birisi olacaktır. Leuven, Belçika'nın öğrenci şehridir. Şehrin büyük bir bölümünü üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Bu nedenle şehir hem gündüz hem de gece oldukça hareketlidir. Ayrıca Leuven sahip olduğu Katolik Üniversitesi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu üniversitenin dünyanın en eski Katolik üniversitesi olduğu bilinmektedir. Bu nedenle Leuven gezisi sırasında bu Katolik üniversitesinin mutlaka ziyaret edilmesi önerilir.

Ardennes ise Belçika gezisi sırasında kafa dinlemek isteyen kişilerin favori şehri olacaktır. Şehrin büyük bir bölümünü ormanlar oluşturduğu için vahşi hayvanlara ve mağaralara bu şehirde rastlayabilmek mümkündür. Doğa fotoğrafı çekmek isteyen ve doğa yürüyüşü yapmak isteyen kişilerin Belçika gezisi sırasında mutlaka Ardennes şehrine uğramaları önerilir.

Havalimanına Nasıl Gidilir?

Belçika uçak bilet al işlemi ile Belçika ziyaret edilebilir. Brüksel Havalimanı Belçika'nın en işlek havalimanıdır. Belçika'nın başkenti olan Brüksel'de yer alan bu havalimanı her yıl milyonlarca yolcunun kullandığı bir havalimanı olması ile dikkat çeker. Bu havalimanına Türkiye'den de pek çok direkt uçuş gerçekleştirilmektedir. İstanbul-Ankara İzmir başta olmak üzere Adana Antalya ve Bodrum'dan da Belçika'ya direkt uçuşlar gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen bu uçuşlar ile Türkiye'den Belçika'ya kısa süre içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Bu havalimanı şehir merkezine yarım saat uzaklıkta yer alır. Şehir merkezi ile havalimanı arasında yolculuk yapılabilmesi için trenler ve servis araçları kullanılabilir. Bunlar ek olarak taksiler ve kiralık araçlarda şehir merkeziyle havalimanı arasında yolculuk yapabilmek için kullanılabilecek ulaşım araçlarıdır.

Belçika'ya Ulaşım

Belçika uçak bileti alarak Avrupa'nın merkezinde yer alan Belçika gezilebilir. Ülkeyi ziyaret edebilmek için havayolu ve karayolu kullanılabilir. Türkiye'den Belçika'ya gitmek isteyen kişiler Brüksel Havalimanı için bilet alabilirler. İstanbul Ankara ve İzmir'den bu havalimanına direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Belçika'ya yakın konumda bulunan Almanya ve Fransa'ya uçup ardından otobüsler ile Belçika'ya ulaşabilmek mümkündür. Belçika Avrupa Birliği üyesi ve Schengen bölgesinde yer alan bir ülkedir. Bu nedenle Schengen bölgesinde yer alan diğer ülke vatandaşları Belçika'yı vizesiz şekilde ziyaret edebilirler. Schengen bölgesi haricinde yer alan ülke vatandaşları ise ülkeyi ziyaret edebilmek için vize almak zorundadır. 

Belçika'ya Uçuşu Olan Hava Yolları

·         Türk Hava Yolları

·         Lufthansa

·         Pegasus Airlines

·         SunExpress

Sık Sorulan Sorular

Belçika'dan Hediye Olarak Ne Getirilebilir?

Belçika gezisi sırasında hangi hediyeliklerin getirilebileceği de sıklıkla sorulur. Özellikle Belçika çikolataları ülkede üretilen ballar Belçika'dan hediye olarak getirilebilecek ürünlerdir.

Belçika'nın Gece Hayatı Hareketli Midir?

Belçika gece hayatı oldukça hareketlidir. Ülkede keyifli vakit geçirebilmek için konserler ve festivaller düzenlenir. Ayrıca ülkede pek çok bar ve gece kulübünde bulunur. Gece hayatını seven kişiler Belçika gezisi sırasında asla sıkılmazlar. Öğrencilerin çok fazla yaşadığı ülkede hem gündüz hem de gece keyifli vakit geçirebilmek mümkündür.

Belçika Gezisi Sırasında Neler Yenilmelidir?

Belçika gezisi sırasında ülkeye özgü olan yiyecekler yenilebilir. Özellikle Belçika çikolataları ve Belçika çikolatalarından elde edilen wafflelar Belçika gezisi sırasında mutlaka yenilmesi gereken ürünlerdir. Bunlara ek olarak patates kızartması ve midye de Belçika gezisi sırasında yenilmesi gereken ürünler arasındadır.

Şehir Merkezi ile Havalimanı Arasında Yolculuk Yapabilmek İçin Hangi Ulaşım Araçları Kullanılabilir?

Şehir merkezi ile havalimanı arasında yolculuk yapmak için tren ve yolcu servisleri kullanılabilir.

Ülkeyi Ziyaret Etmek İçin En Uygun Zaman Dilimi Nedir?

Ülkeyi ziyaret edebilmek için en uygun zaman dilimi yaz ayları olarak gösterilebilir. Yaz aylarında ülkeye serin bir havaya sahiptir ve bu nedenle ülkeyi gezebilmek daha kolaydır.

Ülkede Kullanılan Resmi Para Birimi Nedir?

Belçika Avrupa Birliği'ne üyedir. Bu nedenle ülkede resmi para birimi olarak Euro kabul edilmiştir.

Ülkenin Resmi Dili Nedir ve Ülkede Hangi Diller Konuşulmaktadır?

Ülkenin resmi dili olarak Almanca ve Fransızca gösterilir. Ayrıca ülkede Felemenkçe de oldukça yaygındır.

Ülkenin Yüz Ölçümü Kaç Kilometrekaredir?

Belçika'nın yüzölçümü 30.000 kilometre karedir.

İstanbul ile Brüksel Arasında Uçak ile Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul ile Brüksel arasında direkt uçuşlar gerçekleştirilir. İstanbul ile Brüksel arasında yer alan 46 kilometrelik mesafe 2 saatlik bir uçak yolculuğu ile açılabilir.

Belçika'nın En Çok Ziyaret Edilen Şehirleri Nelerdir?

Belçika'nın en çok ziyaret edilen şehirleri Brüksel ve Antwerp şehirleridir. Bu iki şehir her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilir.

Belçika'ya Uçuş Bilgileri

·         Hedef Havalimanı: Brüksel Havalimanı

·         Gidilecek Havalimanı IATA Kodu: Brüksel Havalimanı BRU

·         Gidilecek Şehir Adı: Brüksel

·         Hizmet Veren Hava Yolları: Türk Hava Yolları

·         Pegasus Airlines

·         SunExpress

·         Lufthansa

·         Popüler Havayolu Şirketi: Türk Hava Yolları

Belçika Ülke Merkezi
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery