British Airways Uçak Bileti

British Airways

British Airways

British Airways

British Airways uçak bileti almak isteyen kişiler firmanın sağlamış olduğu hizmetleri ve uçuş gerçekleştirdiği noktaları merak etmektedir. Firma Londra merkezli olarak kurulmuştur ve 1974 yılından beri hizmet vermektedir. Birleşik Krallık'ın en önemli hava yolu şirketi olarak adlandırılan British Airways firmasının ana merkezi de Birleşik Krallık’ta yer almaktadır. Firma Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok noktasına uçuşlar düzenlemektedir. Firmadan alınan uçak bileti sayesinde dış hatlara uçabilmek mümkün olduğu gibi Birleşik Krallık içerisindeki farklı şehirlere de uçulabilir.

British Airways Hakkında

British Airways uçak bilet al işlemi ile almış olduğunuz biletler sizi dünyanın 78 farklı ülkesine uçurabilir. Firma dünyada 78 ülkeye ve bu ülkelerde yer alan 91 şehre gerçekleştirdiği uçuşlar sayesinde birleşik krallığın en çok yolcu taşıyan hava yollarından biri olmayı başarmıştır. Firmanın gerçekleştirmiş olduğu uçuşların büyük bölümü dış hatlara yönelik olsa da Birleşik Krallık içerisinde yer alan şehirleri ziyaret etmek isteyen kişiler de firmanın yolcu oranında önemli bir yere sahiptir. Firma sadece birleşik  krallığın değil dünyanın da en fazla yolcu taşıyan hava yolu şirketlerinden birisidir.

British Airways Sık Sorulanlar

Filo ve yolcu taşıma kapasitesi nedir?

Firmanın uçak filosunda 276 adet uçak bulunur. Bu uçakların büyük çoğunluğu Boeing a320 ve Boeing b777 tipi yolcu uçaklarıdır. Firma sahip olduğu bir uçak videosu ile her ay 4 milyondan fazla yolcunun tercih ettiği bir firma olmayı başarmıştır. Geniş uçak filosu ile dikkat çeken bu firma yılda 45 milyondan fazla yolcunun iç hatlarda ve dış hatlarda yolculuk yapmasını sağlamaktadır.

Firmadan alınan uçak biletleri sayesinde nerelere yolculuk edilebilir?

Firmadan alınan uçak bileti sayesinde 78 farklı ülkeye ve bu ülkelerde yer alan birçok şehre uçabilmek mümkündür. Firmadan almış olduğunuz uçak biletleri ile Güney Afrika’ya, Cape Town’a, Londra’ya, Milano’ya Napoli’ye New York’a Tokyo ve Varşova’ya uçabilmeniz mümkündür. Bu şehirlere ek olarak firma iç hatlarda da gerçekleştirmiş olduğu uçuşlarıyla Birleşik Krallık içerisinde de keyifli şekilde yolculuk yapılabilmesini mümkün kılmıştır.

Ekonomi sınıfında uçan yolcuları firma tarafından yolculuk sırasında ücretsiz şekilde yiyecek ve içecek ikramı yapılır mı?

British Airways uçak bilet al işlemini gerçekleştiren yolcular ücretsiz şekilde yiyecek ve içecek hizmetinden faydalanıp faydalanamayacaklarını merak ederler. Firmanın belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde ekonomi sınıfında uçan yolculara ücretsiz şekilde yiyecek ve içecek ikramı yapılmamaktadır. Ekonomi sınıfında uçan yolcular yiyecek ve içeceklere ulaşabilmek için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalırlar. Yolcuların yiyecek alabilmek için uçak içerisinde yiyecek ve içecek alabilmek için nakit ödemeye ek olarak kredi kartını kullanabilmelerine de olanak tanınmıştır.

Yapılan koltuk seçimini değiştirebilmek mümkün müdür?

Firmadan koltuk seçimini yapmak isteyen kişiler online check-in işlemini gerçekleştirdikten sonra ücretsiz olarak koltuk seçimi yapabilirler. Ücretsiz koltuk seçimini değiştirmek isteyen yolcular ise ödeyecekleri ekstra ücret karşılığında koltuklarını değiştirebilme bu sayede de yeni koltuklarına kavuşabilme hakkına sahip olurlar. Ancak ücretli veya ücretsiz şekilde acil çıkış kapılarında bulunan koltuklara hiçbir şekilde oturabilmek mümkün değildir. Acil çıkış kapısının yanında yer alan koltuklardan dilediğiniz ücretsiz şekilde seçebilirsiniz ancak seçmiş olduğunuz koltuğu değiştirmek için firmanın internet sitesini ziyaret edip yatırılması gereken ücreti yatırdıktan sonra koltuğunuzu değiştirebilme hakkını elde edersiniz.

Firma yolculara kabin içerisinde hangi hakları tanımıştır?

British Airways uçak bileti alarak firma tarafından kabın içerisinde size sağlanan ayrıcalıklardan da faydalanabilirsiniz. Firma yolcularının keyifli ve konforlu şekilde yolculuk yapabilmesi için kabin içerisinde her türlü düzenlemeyi yapmıştır. Yolculuk sırasında yolcularının canının sıkılmasının istemeyen firma koltuklara yerleştirmiş oldu ekranlar sayesinde yolculuk boyunca dizi ve film izleme olanağını müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Firma Ayrıca yolculukların daha konforlu şekilde geçebilmesi için koltuklarının arasını geniş tutmuştur bu sayede de yolcularının özellikle uzun yolculuklarda daha rahat şekilde yolculuk yapabilmesini amaçlamıştır.

British Airways Hakkında
Merkez Ofis:Londra
Kuruluş tarihi :1974
Uçak Sayısı:276
Uçtuğu Nokta Sayısı:91
Uçtuğu Ülke Sayısı:78