Delta Air Lines Uçak Bileti

Delta Air Lines

Delta Air Lines

Delta Air Lines

Delta Air Lines uçak bileti sayesinde keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilmeniz mümkündür. Her yıl 150 milyondan fazla yolcunun taşınmasında rol oynayan bu havayolu şirketi 94 yıllık bir geçmişe sahiptir. Amerika merkezli olarak hizmet veren Delta Air Lines ile dünyanın pek çok noktasına keyifli ve konforlu şekilde uçabilmek mümkündür.

Delta Air Lines Hakkında

Delta Air Lines uçak bilet al işlemi sayesinde dünyada 65 ülkeye uçabilmek mümkündür. Firma 1929 yılında Amerika’nın Atlanta eyaletinde hizmet vermeye başlamıştır.  Kurulduğu ilk yıllarda sadece Amerika içerisinde uçuşlar gerçekleştiren firma günümüzde hem uçak filosunu genişletmiş hem de uçuş gerçekleştirdiği noktaların sayısını arttırmıştır. Firma her gün 5000’den fazla uçuş gerçekleştirerek dünyanın en fazla yolcu taşıyan hava yolu şirketlerinden biri olmayı başarmıştır. Günde 5 binden fazla uçuş gerçekleştiren bu firmam 80 binin üzerinde çalışanı ile dünyada 300’den fazla noktaya uçuş yapabilmenizi sağlamaktadır. Firma gelişen teknoloji ile birlikte uçaklarını geliştirmekte Ayrıca arttırdığı uçakları sayesinde her gün ulaşım noktalarını daha da genişletmektedir.

Delta Air Lines Sık Sorulanlar

Firmadan uçak bileti nasıl alınır?

Delta Air Lines uçak bilet al seçeneği ile firmanın internet sitesinden gerekli filtrelemeleri gerçekleştirerek size en uygun uçak biletini bulabilirsiniz. Firmanın internet sitesini ziyaret ederek bu sitede yer alan rezervasyonların bölümü içerisinden inişin ve kalkışın gerçekleştirileceği havalimanlarını seçerek size en uygun zaman diliminde gerçekleştirilen uçuşları seçebilirsiniz. Firmanın internet sitesi üzerinde seçmiş olduğunuz uçak biletlerini banka kartı veya kredi kartı ile alabilmeniz mümkündür.

Check-in işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

Delta Air Lines uçak bileti alındıktan sonra check-in işlemlerinin yapılması gerekir. Check-in işlemleri için uçuştan yaklaşık 24 saat önce online check-in hizmeti sunulmaktadır. Online check-in hizmeti için firmanın internet sitesini ziyaret etmek ve ben PNR numaranız ile online check-in işlemlerinizi kısa süre içerisinde tamamlayabilmeniz mümkündür. Online check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından uçağa biniş kartını alarak havalimanında sıra beklemeden uçağınıza ulaşabilmeniz mümkündür. Online check-in işlemlerine ek olarak havalimanında da check-in işlemleri gerçekleştirilebilir. Havalimanlarında iç hatlarda online check-in işlemleri uçuşa bir saat kalaya kadar yapılabilirken dış hatlara uçacak olan kişiler uçuşun 3 saat öncesine kadar havalimanında check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Koltuk seçimi nasıl yapılır?

Firmadan alınan uçak biletlerinin koltuk seçiminin yapılabilmesi için online check-in işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Online check-in işlemleri yapılırken kişiler seyahat etmek istedikleri koltukları seçebilirler ve bu sayede uçağa bindiklerinde karmaşa ile karşılaşmazlar. Yolcular almış oldukları uçak biletinin sınıfına göre koridor ve cam kenarı gibi alanlarda dahi oturabilme şansını elde ederler.

Firma tarafından yolculara sunulan ikramlar nelerdir?

Firma tarafından yolculara sunulan yiyecek ve içecek ikramı firma ile uçmak isteyen kişilerin araştırdığı konulardan birisidir. Firmadan alınan uçak biletleri ekonomi sınıfında alındı ise iyi yolculara atıştırmalık ve soğuk içecekler ücretsiz olarak ikram edilmektedir. Uçuş mesafesi çok uzak ise ekonomi sınıfındaki kişilere ana yemek servisi de yapılmaktadır. Çok kısa mesafeye uçacak olan kişilerin ise yolculuk sırasında atıştırmalıklar ve çay gibi içecekleri ücretsiz olarak erişimi bulunmaktadır.

Firma tarafından yolculara tanınan bagaj hakkı ne kadardır ve ekstra bagaj alabilmek mümkün müdür?

Firma tarafından yolculara gitmek istedikleri ülkeye bağlı olarak farklı bagaj hakları tanınmaktadır. Firma ile Singapur’u açmak isteyen kişilerin 7 kilogramlık bir el bagajı Hakkı bulunur. Güney Kore veya Çin gibi ülkelere uçmak isteyen kişilerin ise el bagajı hakkı 10 kilogram olarak belirlenmiştir. El bagajının haricinde kargo bölümünde taşınacak olan bagajlar ise 23 kilogramlık 1 adet bagaj ile sınırlandırılmıştır. Ancak business class yolcularının 32’şer kilogramlık 2 adet bagaj getirme Hakkı bulunmaktadır. Belirlenen bagaj haklarının üzerinde bagaj almak isteyen kişiler ise firmanın internet sitesinden veya havalimanlarında ekstra bagajı alabilirler. Ekstra bagaj ücretleri alınmak istenen ekstra kilograma ve uçuşun gerçekleştirileceği mesafeye göre farklılık gösterir.

Delta Air Lines Hakkında
Merkez Ofis:Atlanta
Kuruluş tarihi :1929
Uçak Sayısı:857
Uçtuğu Nokta Sayısı:326
Uçtuğu Ülke Sayısı:59