Etihad Airways Uçak Bileti

Etihad Airways

Etihad Airways

Taşıdığı yolcu sayısı bakımından Birleşik Arap Emirlikleri’nin önemli hava yolu şirketi olan Etihad Airways 2003 yılında BAE’de kurulmuştur. Başlangıçta düşük sermaye ile kurulmuş firma, temelde başta Arap coğrafyasında bulunan kentler arasında kısa mesafede uçuşları temel almaktaydı. Kısa sürede gelişen yapısı ile Asya’yı ve Avrupa’nın belirli kesimlerini içine alan ağı ile gelişme gösteren Etihad Airways Hava Yolları Arap coğrafyasında her noktada hizmet vermeye başlamıştı. Kısa sürede yaşadığı büyüme ile tüm kıtalarda farklı noktalara uçuş hizmeti sağlayan bir hava yolu şirketi olmuştur. 

Dünyanın pek çok noktasına doğrudan uçuşların yanı sıra Türkiye’ye seferler düzenleyen Etihad Airways Hava Yolları genişleyen yapısı ile müşterilerine nitelikli hizmet vermeyi sürdürmektedir. Şu an filosunda 91+9 uçak bulunmakta ve sayısı yıllara kıyasla artmaktadır. Filosunda Boeing uçakların yanı sıra Airbus tipi uçaklara da yer vermektedir. Eski uçak modellerini filosunda barındırmayan Etihad Airways, bu tür uçakları BAE’d2 bulunan eğitim alanında ancak pilot yetiştirmek ve benzeri işlemler için kullanmaktadır. Ayrıca düşük maliyetli uçuşlar yapmayı amaç edindiğinden fiyat politikası bakımından yolculara cazip gelmektedir. Ekonomi sınıfta koltuk aralığı 80-84 cm arasında olup uçuş esnasında ücretsiz yemek ve içecek ikramı yapılmaktadır. Menülerin varış noktasına göre değiştiğini belirtmek gerek. A330 tipi uçaklarda ise yolcu koltuklarının arkasında ekran bulunmakta olup yolcunun hizmetine sunulmaktadır. Boeing 777’lerde ise yoclunun istediği filmi izleyebileceği ekranlar mevcuttur. Bagaj ağırlığı olarak 32 kiloya kadar olan bagajlara izin verilmektedir. Uçuşlar esnasında alkollü içecekler bulunsa da satın alınıp içilebilmektedir. Yolculara uygun bilet fiyatları ile uygun uçuş imkânları sunmayı amaçlamaktadır.

Etihad Airways özel yolcular için birtakım şartlar getirmiştir. Söz gelimi hamile olanlar 30 haftadan sonra yolculuk yapamazlar, engelli olanların yolculuk yapmaya engel yoktur belgesi ibraz etmeleri gerekir. Evcil hayvan taşımacılığına ise güzergâha göre izin verilmekte olup uzun yolculuklarda evcil hayvan taşınmasına izin vermemektedir. 

Etihad Airways Uçuş Bilgileri

Etihad Airways uçuş bilgileri açısından geniş yelpazeye sahiptir. Zamanla uçuş güzergâhını dünya çapında tutmuş ve bu alanda hizmet vermeye başlamıştır. 6 kıtaya yaptığı uçuşlar ile birlikte dünya genelinde tercih edilen bir firmadır. 56 ülkeye 90 destinasyona uçuş düzenlemektedir. Bu sayının firmanın yaptığı anlaşmalar ile daha da artması bekleniyor.

Etihad Airways Check İn İşlemleri

Kalkış saatinden 60 dakika önceye kadar Etihad Airways check in işlemleri yapılmaktadır. Online olarak 24 saat hizmet veren sistemi sayesinde yolcular check in işlemlerini internet üzerinden yapabilirler. Bu sistemde yapacakları işlemden sonra mobil bilet çıktısı almaları ve bagajları yoksa doğrudan uçağa giriş hakları vardır. Bagaj olan durumlarda denetimler için en az 2 saat önceden havalimanında hazır bulunulması gerekmektedir. Vize işlemleri içinse mevcut kontuarlardan destek alınıp vize işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Online check in işlemi tercih edilmezse veya yapılamazsa havalimanı kabinlerinde gerekli belgelerin asılları ile rahatlıkla check in işlemi sağlanmaktadır.

Etihad Airways Koltuk Seçimi

Etihad Airways düşük maliyetli uçuş imkânları sunmaya özen göstermektedir. Böylece filosundaki uçakları fazla yolcu taşımaya uygun şekilde düzenlenmiştir. Fakat rahatlığı ve yolcu memnuniyetini ön planda tutarak hem düşük ücretler hem de kaliteli hizmet sunmaktadır. Varış noktalarına göre belirlenen en uygun biletler fırsatlarına dönemlere göre katılmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda yolcular için sunulan olanaklar da yine bu fiyat politikası çerçevesindedir. Geniş diz mesafesine sahip olan koltuklar aynı zamanda yatağa dönüşebilmektedir. Check-in işlemleri sırasında uçak içi Etihad Airways  koltuk seçimini yapabilirsiniz.

Etihad Airways Bagaj Hakkı

Etihad Airways bagaj hakkı kabin içine ücretsiz alabileceğiniz ve bagaja belirli ücret karşılığında verebileceğiniz kısımları içerir. Kabin içine ekonomi sınıfında 7 kg, business class için 12 kg’a kadar ücretsiz bagaj alabilirsiniz. Uçağa verilecek bagajlar ise 32 kg’a kadar ücretsizdir.

Etihad Airways Yiyecek İkramı

Etihad Airways yiyecek ikramı olarak yolcuların seveceği lezzetleri ön planda tutar. Tüm yemekler helal gıda sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda vejetaryen, diyet ve tıbbi yemekler de bulunur. Alkol satışı da uçak içinde bulunmaktadır. Arap mutfağı başta olmak üzere dünya mutfağının seçkin örnekleri görülür. Ekonomi sınıfında da yemek seçimi ücretsizdir.

Etihad Airways Hakkında
Merkez Ofis:Abu Dabi
Kuruluş tarihi :2003
Uçak Sayısı:79
Uçtuğu Nokta Sayısı:130
Uçtuğu Ülke Sayısı:-