İngiltere Uçak Bileti

İngiltere

İngiltere Ülke Rehberi
İngiltere

İngiltere uçak bileti ile dünyanın gözde ülkelerinden biri olan İngiltere’nin en güzel şehirlerine giderek güzel vakit geçirilebilir. İngiltere dünyanın en gelişmiş olan ülkelerinden biridir. Özellikle Avrupa ülkeleriyle karşılaştığı zaman en büyük ve en gelişmiş ülkelerinden biri olarak anılmaktadır. Hem Türkiye’den hem de dünyanın pek çok bölgesinden İngiltere’ye gitmek isteyen çok kişi vardır. İngiltere’nin gezilip görülmesi gereken yerleri çok fazladır. Bu nedenle İngiltere’ye 1 kere turistik amaçlı gitmek isteyen kişiler bu ülke için uzun bir zaman ayırmalıdır. Çünkü gezilip görülecek yerleri çok fazladır.

Londra

Londra şehri, neredeyse İngiltere’nin isminden daha çok kendini duyuran bir şehirdir. Bu şehir İstanbul, New York, Paris gibi kendi ülkesini temsil eden bir şehirdir. Belli başlı bir ülke gibi olduğundan dolayı Londra’yı gezmek isteyen kişilerin buraya oldukça fazla zaman ayırması gerekir. Telefon kulübeleri, kırmızı otobüsleri, siyah taksileri ile neredeyse dünyanın en turistik şehridir. 

Oxford

Oxford. ‘Kolejler Şehri’ olarak bilinmektedir. Dünyada bulunan en eski üniversitelere ev sahipliği yapan bir şehirdir. İngiltere’ye giden birinin mutlaka gezmesi gereken yerler arasında yer alır. Kolejleri tanımak için ve okulları gezebilmek için neredeyse tüm dünyadan misafir kabul etmektedir. Lise çağında olan genç kişiler buraya gelerek yaz okullarını inceler. Burada sadece okul yoktur. Müzeler, diğer mimari binalar, kolejler de yer aldığı için adeta tarihin en önemli sayfalarından kopup gelmiş gibidir. Oxford’da gelen herkesin hayali de burada okumaktır.

Cambridge

İngiltere uçak bileti ile gelip görülmesi gereken bir diğer yer de Cambridge’dir. Bura da dünyanın en eski 2. Üniversitesi olan Oxford’dan sonra kurulmuştur. Oxford kurulduktan kısa bir süre sonra halk ile üniversite arasında büyük bir çatışma yaşanmıştır. Bu çatışma nedeniyle hem üniversiteliler hem de bazı akademisyenler Oxford’u terk etmek istemiştir. Cambridge ise Oxford’dan daha sakin bir şekilde kurulmuştur. 

Liverpool

Daha çok erkekleri heyecanlandıran bir şehir yerleşkesi olsa da manzarasının güzelliği sayesinde herkesi adeta büyüleyen bir yerdir. Beatles’ın ve futbol takımının doğduğu şehir olarak nam salmıştır. Liverpool’da aslında ‘Ortaçağ Ticari Liman Şehri’ olarak Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır. Aynı zamanda Liverpool Katedrali, Cavern Club, Liverpool One Alışveriş Merkezi, Denizcilik Müzesi, Beatles Müzesi, Albert Dock, The Wheel of Liverpool şehirde gezilip görülmesi gereken en önemli yerler arasında bulunmaktadır. 

Manchester

Şu an Manchester denildiği zaman akla ilk gelen ünlü futbol takımı olsa da aslında gezmesi keyifle ve kompakt bir şehirdir. Mimari yapısı sayesinde burada oldukça gezilmesi gereken yer bulunur. Kuzey İngiltere’nin başkenti olarak bilinen Manchester aslında oldukça gelişmiş bir ekonomiye de sahiptir. Aynı zamanda İngiltere’ye ziyarete gelen kişiler Londra’dan sonra en çok burayı gezmek ister. 

York

Yorkshire İngiltere’nin kuzeyinde yer almaktadır. Tarihi çok eskiye ve Romalılara dayalı olan bir şehir olduğu için adeta tarih kokmaktadır. Şehir içerisinde tarihsel yapılar ve antik katedraller bulunmaktadır. Aynı zamanda Avrupa’da en çok korunan tarihsel yapıları da burada yer almaktadır. York, aynı zamanda New York şehrinin de isim babasıdır. York kalenin surları içerisinde korunmuş oldukça sevimli olan eski bir şehirdir. İngiltere gidiş dönüş uçak bileti ile tek seferde gidilip görülebilecek yerler arasında bulunur.

Bibury

Londra şu an İngiltere’nin ve hatta dünyanın en çok dikkat çeken ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisidir. Londra’ya gelenlerin de ziyaret etmekten keyif aldığı köy de Bıbury köyüdür. İngiltere’nin en güzel köyü olarak geçer. Londra tamamen gezildikten sonra metropol ve metro karmaşasından uzaklaşmak isteyen kişilerin geldiği bir yerdir. Burada kişiler kendilerini adeta tabiat ananın kollarına bırakabilir. Londra merkeze yakın bir mesafede de olduğu için sıklıkla ziyaret edilir. Birbirinden güzel ve farklı taş evler, yemyeşil bir doğa içerisinde bulunur. Adeta masalları andıran bir manzarası vardır.

Galler Bölgesi, Barmouth

İngiltere gidiş dönüş uçak bileti alan kişilerin mutlaka gezmesi gereken bir diğer yer de Galler bölgesidir. Burada bulunan deniz kıyı sahil şehri olarak bilinen Barmouth, Bala Gölü, Pistyll Şelalaleri, Snowdonia Ulusal Parkı en çok ziyaret edilen yerler arasında da yer almaktadır. 

Brighton

İngiltere’nin güney doğusunda yer alan Manş Denizinin kıyısında bulunan bir sahil kentidir. Londra’ya yaklaşık olarak 50 dakika mesafededir. Bu nedenle İngiltere’ye gelen kişilerin gitmeden görmesi gereken yerlerden biridir. Burası önceden balıkçı kasabasıyken şu an dünyanın pek çok yerinden gelen turistlerin deniz tatili için geldiği bir yer halindedir. Aynı zamanda Brighton’da çok sayıda sil okulu ve bünyesinde 2 üniversite olduğu için öğrenci şehri olarak da bilinir. Buranın gece hayatı da bir o kadar hareketlidir. Yerel halk ise oldukça düzenli ve sakindir.

Colchester

Colchester İngiltere’nin en eski şehirleri arasında yer almaktadır. Tarihi kalesi etrafında bulunan karakteristik sokaklar, evler ve devasa park İngiltere’ye gelen turistlerin mutlaka uğradığı yerler arasındadır. Londra’nın yaklaşık olarak 100 km kuzeyinde yer alır. Burada bulunan Essex Üniversite’si sayesinde de üniversite şehri olarak bilinir. Aynı zamanda Colchester’da Londra’da çalışmakta olan pek çok kişi olduğu için tren ve otoyol bağlantısı da gelişmiştir.

İngiltere’deki Havalimanları

İngiltere’deki havalimanları çok fazla olduğu için kişiler ilk olarak ülkede gezip görmek istediği şehre göre bir rota belirlemelidir. Örneğin 2 haftalık bir gezi turu planlayacak olan kişi, İngiltere’nin bir bölgesinden başlayarak tüm ülkeyi gezmeye çalışmalıdır. Gittiği son şehirden ise dönüş biletini de alarak ülkesine geri dönebilir. Bu nedenle ilk olarak gezilecek güzergahlar belirlenmelidir. Aynı zamanda kişiler kendi bütçesine göre de ülkede bulunan havalimanlarından bilet araştırması yapabilir.

Avrupa’nın ve dünyanın en çok turist ağırlayan yerlerinden biri olduğu için İngiltere’deki havalimanları toplamda 30 adettir. Bu nedenle bu ülkede hava trafiği de oldukça fazladır. En çok kullanılan havalimanı ise 1930 senesinde Londra’da kurulan Heathrow Airport’tur. Aynı zamanda burası dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olarak da bilinmektedir. 1 senede yaklaşık olarak 70 milyon kişi bu havalimanını kullanmaktadır. Havalimanından şehir merkezine 2 tren gittiği için de şehir merkezine olan ulaşım da oldukça kolaydır. Aynı zamanda taksi, otobüs ya da metro gibi ulaşım seçenekleri de mevcuttur.

İngiltere’de Havayolu Firmaları

İngiltere’de havayolu firmaları neredeyse her ülkeye sefer uygular. Özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere sıklıkla sefer uygulamaktadır. Çünkü seferler her zaman dolu olur ve talep görür. Bu nedenle aslında uçak bileti fiyatları da bu talebe göre belirlenir. Uygun uçak bileti arayan kişiler İngiltere’ye en çok talep göre şehirlerden bilet araştırması yapmalıdır. Bununla birlikte uçak seferleri de birbirine yakın olduğu için kişiler gitmek istedikleri şehirlere direkt olarak da bilet alabilir. İngiltere havayolu firmaları arasında araştırma yaparak kişiler gezi tarihlerini de kolay bir şekilde belirleyebilir. Buralardan başka ülkelere gitmek isteyenler de uçak seferlerini inceleye bilir. İngiltere havayolu firmaları da çok çeşitlidir. 11 adet havayolu firmasının olması ülkeye gelecek turistlere ulaşım açısından çok büyük kolaylık da sağlar. 

İngiltere Ülke Merkezi
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery