ITA Airways Uçak Bileti

ITA Airways

ITA Airways

ITA Airways

ITA Airways uçak bileti alarak dünyanın farklı noktalarına uçabilmek mümkündür. Bu firma 2009 yılından beri hizmet vermektedir ve İtalya’nın en önemli hava yolu firması olmayı başarmıştır. Firma tarafından 40’tan fazla ülkeye uçuşlar düzenlenmekte ve bu ülkelerde 90’dan fazla şehre firmadan alınacak uçak bileti sayesinde yolculuk yapabilmek mümkündür. Firma uzun yıllardır hava yolu sektöründe yer aldığında günde 500'den fazla uçuşun firma tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir.

ITA Airways Hakkında

ITA Airways uçak bilet al işlemi ile dünyanın 40’tan fazla ülkesine keyifli şekilde uçabilmek mümkündür. Firma her gün 500’den fazla uçuş gerçekleştirmekte bu uçuşlar ile her yıl 20 milyondan fazla kişi yolculuk yapmak için bu hava yolu şirketin tercih etmektedir. İtalya’nın en ünlü havalimanlarından biri olmayı başarmış olan bu firma yüzden fazla uçağı ve 10 binden fazla çalışanı ile dünyanın her yerine yolcu taşımacılığı yapmaktadır.

ITA Airways Sık Sorulanlar

ITA Airways hangi ülkenin hava yoludur?

ITA Airways İtalya merkezi bir havayolu şirketidir. 2009 yılından beri hizmet veren bu firma İtalia Transporto Aereo adıyla da anılmaktadır. Uzun yıllardır hizmet veren bu firma İtalya’nın en önemli havayolu şirketleri arasında yer almayı başarmış ve ülke ekonomisine sağladığı büyük katkılar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

ITA Airways bilet sorgulama işlemi nasıl yapılır?

ITA Airways uçak bilet al işleminin gerçekleştirilebilmesi için firmanın internet sitesi ziyaret edilmelidir. Firmanın internet sitesi içerisinde yer alan rezervasyonlar sayfasında yeni bir uçak bileti alabilmek için rezervasyon yaptırabilmek mümkündür. Bu sayfada uçuşun gerçekleştirileceği şehir ve uçuşun gerçekleştirileceği zamanı seçilmesi durumunda bilet sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek mümkün olacaktır.

Kişiler yapmış oldukları filtrelemeler sayesinde ihtiyaç duydukları uçak biletlerini sorgulayabilir ve kısa sürede uçak biletlerini alabilirler. Uçak biletlerinin alınmasının ardından uçak biletleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler hesaplarını kontrol ederek yaptırmış olduğu rezervasyonlar hakkında her türlü detaylı bilgiye sahip olabilir bu sayede de uçuşları hakkında merak ettiği her türlü soruya yanıt bulabilirler.

Firmadan alınan uçak biletlerinin check-in işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

ITA Airways Firmasından alınan uçak biletlerinin check-in işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için online check-in veya havalimanında çekin işlemine başvurabilmek mümkündür. Online check-in işleminin gerçekleştirilebilmesi için firmanın internet sitesi ziyaret edilerek burada yer alan bilet numaranız ile check-in işlemini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Online ortamda check-in işlemlerini gerçekleştirirken koltuk numaranızı da seçebilirsiniz.

Online ortamda gerçekleştirilecek çekim işlemleri uçuşa 24 saat kala başlamaktadır ve uçuşa bir saat kala sona ermektedir. Ancak online çekiliş işlemlerinin sona ermesinde dış hatlara gerçekleştirilecek uçuşlarda uçuşa 2 saat kala çekiliş işlemlerinin sonlandırıldığına dikkat edilmesi gerekir. Online ortamda gerçekleştirilebilecek check-in işlemlerine ek olarak hava yolunda da check-in işlemleri gerçekleştirilebilir. Hava yolunda gerçekleştirilecek işlemlerde dikkat edilmesi gereken nokta hava yolunda gerçekleştirilecek online check-in işlemlerinin iç hatlarda uçuşa 40 dakika kala sona erdiğidir. Dış hatlara gerçekleştirilen uçuşlarda ise havalimanındaki check-in işlemi uçuşa 1 saat kala sona ermektedir.

Firmanın yolcularına sağlamış olduğu bagaj hakları nelerdir?

Firma tarafından satışa sunulan biletleri alan kişiler firmanın sağlamış olduğu bagaj hakkını da merak etmektedirler. Firma yolcularına 1 adet el bagaj hakkı ve bagaj haklarına ek olarak 1 adet de kargo bölümünde taşınmak üzere bagaj hakkı sağlamaktadır. El bagajının 8 kilogramı geçmemesi gerekirken kargo bölümünde taşınacak olan bagaj hakkı ise alınacak olan biletlerin türüne göre değişiklik göstermektedir. Alınan biletler sayesinde 23 kilogramlık kargo bagaj hakkına sahip olunurken Bizans sınıfta uçacak kişilerin 2 adet 32 kilogramlık bagaj hakları bulunmaktadır.

ITA Airways firması tarafından alınan biletlerde yiyecek ve içecek ikramı yapılmakta mıdır?

ITA Airways uçak bileti ile firmanın iç hatlara ve dış hatlara uçuşlar gerçekleştirdiği uçuşlarda yolculuk edilebilir. Firma tarafından gerçekleştirilecek dış uçuşlarda kahvaltı ve öğlen yemeği olmak üzere iki öğün yemek servis edilmektedir. Servis edilecek yemeklere ek olarak 10 saatin üzerinde uçuşu olan kişilere firma çeşitli içeceklerin ve atıştırmalıkların da ikramını yapmaktadır.

ITA Airways Hakkında
Merkez Ofis:Roma
Kuruluş tarihi :2009
Uçak Sayısı:72
Uçtuğu Nokta Sayısı:90
Uçtuğu Ülke Sayısı:40