Japan Airlines Uçak Bileti

Japan Airlines

Japan Airlines

Japan Airlines

Japan Airlines uçak bileti alarak firma tarafından belirlenmiş olan birçok noktaya keyifli şekilde uçabilirsiniz. Japonya’nın en çok uçuş gerçekleştiren hava yollarından birisi olan Japan Airlines 1951 yılından beri hizmet vermektedir. Tokyo merkezli olarak hizmet vermeye başlayan bu firma Japonya’nın pek çok kentinde yer alan ofisleri ile dünyanın pek çok noktasına uçak bileti satışı gerçekleştirmektedir.

Japan Airlines Hakkında

Japan Airlines uçak bilet al işlemi ile 1951 yılından beri hizmet veren bir havayolu şirketi ile yolculuk yapabilirsiniz. Firma tarihler 1987 yılını gösterdiğinde özelleşmeye giderek uçak sayısını ve yolcu kapasitesini artırmayı başarmıştır. Japan Airlines Japonya’nın en fazla yolcu taşıyan ilk 3 firmasından biri olmayı başarırken dünyada da ilk onda kendine yer edinmeyi başarmıştır. Firmanın sahip olduğu 160’dan fazla yolcu uçağı sayesinde 40’a yakın ülkeye uçuşlar düzenlemektedir. Firma sahip olduğu yolcu uçakların sayesinde her yıl 50 milyondan fazla yolculuk istedikleri lokasyonları ulaşabilmesini sağlamaktadır. Japan Airlines uçak bileti ile 40’a yakın noktada 220’den fazla destinasyona uçabilmek mümkündür.

Japan Airlines Sık Sorulanlar

Japan Airlines firmasının uçuş gerçekleştirdiği noktalar arasında nereler bulunur?

Japan Airlines uçak bilet al işlemi ile bu Amerika Çin Avustralya Almanya gibi pek çok ülkeye uçabilmek mümkündür. Ayrıca firma bünyesinde gerçekleştirilen uçuşlar sayesinde Londra’dan Mumbai’ye Los Angeles’tan Budapeşte’ye kadar pek çok şeyde de uçabilirsiniz.

Firmadan yolculara sağlanan bagaj hakkı kaç kilogram ile sınırlıdır?

Firma tarafından yolculara el bagajı ve kargo bölümünde taşınmak üzere toplam 2 adet bagaj hakkı sunulmaktadır. Bagaj hakları kişilerin almış oldukları bilet sınıfına göre farklılık gösterir. El bagajına ek olarak kişilerin sırt çantası veya laptop çantası gibi bir adet özel eşyayla da uçağa binmesine izin verilmektedir.

First class ve Business klas yolcuları 32’şer kilogramlık 3 adet kargo bagajını kullanabilirler. Ekonomi sınıfında yer alan yolcular ise 23 kilogramlık 2 adet bagaj hakkına sahiptir. Kargo bölümünde taşınacak olan bagajların uzunluğunun 200 santimetreden uzun olmaması gerekir. Ayrıca 0-2 yaş arasında çocuğu bulunan ebeveynlerin bebek arabaları da kargo bölümünde ücretsiz olarak taşınmaktadır. Firma tarafından sağlanan bagaj hakkı yolculara yeterli gelmediği durumda yolcular firmanın internet sitesinden ek bagaj alabilme şansına sahip olurlar.

Firma yolculuk sırasında müşterilerine yiyecek ve içecek ikramı yapar mı?

Firma uçuş sırasında yolcularının almış oldukları bilet türüne göre farklı ikramlıklar servis ederler. Ekonomi sınıfında gerçekleştirilen yolculuklarda yolculara sadece alkolsüz içecek ikramı yapılmaktadır. First class sınıfında uçan yolculara ise şefler tarafından hazırlanan özel menüler ve alkollü veya alkolsüz içecek servisi yapılır. Firma Japon kökenli bir film olduğu için sunacağı özel menü içerisinde Japon mutfağına ait aperatiflere de yer verir.

Kabin içerisinde yolculara sunulan hizmetler nelerdir?

Firma tarafından yolculara kabin içerisinde pek çok hizmet sunulmaktadır. Her koltukta yolcuların kullanabileceği özel ekranlar bulunur. Bu ekranlarla dizi ve film izlemek güzel kitap okuyabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca ekranlara yerleştirilen çeşitli oyunlarda yolculuk sırasında keyifli şekilde vakit geçirmek isteyen yolcuların tercih edebileceği etkinliklerdendir. Firma uluslararası uçuşları gerçekleştirdiği dönemlerde ise ücretsiz olarak wi-fi hizmete sunmaktadır. Ayrıca first class yolcularının daha geniş aralıklı ve yatağa dönüşebilen koltuklara sahip oldukları da bilinmektedir.

Firmanın yolcularına sunmuş olduğu üyelik programları bulunur mu?

Pek çok firmanın yolcularına sunmuş olduğu sadakat programları yer almaktadır. Sadakat programları kendilerinden çok fazla bilet alan kişilere sunulan bir programdır ve bu programı üye olan kişiler uçuş sırasında bazı ayrıcalıklara sahiptirler. Japan Airlines firması da Fly on adını verdiği bir sadakat programını yürütmektedir. Bu sadakat programı aslında gerçekleştirilen her uçuş sonucunda kişilerin mil kazanmasını sağlar. Kazanılan miller ise yolcuların herhangi bir ücret ödemeden ekstra bagaj alabilmelerini koltuk seçimi sırasında premium koltuklara dahi ücret ödemeden erişebilmelerini sağlar. Ayrıca sadakat programı içerisinde yer alan yolcular uçağa binerken önceliğe sahiptirler.

Japan Airlines Hakkında
Merkez Ofis:Japonya
Kuruluş tarihi :1951
Uçak Sayısı:160
Uçtuğu Nokta Sayısı:220
Uçtuğu Ülke Sayısı:40