KLM Royal Airlines Uçak Bileti

KLM Royal Airlines

KLM Royal Airlines

KLM Royal Dutch Airlines

KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti alarak dünyanın farklı noktalarına güvenli ve konforlu şekilde uçabilmek mümkündür. Bu firma Hollanda kraliyet havayolları olarak da anılmaktadır ve 1919 yılından beri hizmet vermektedir. Firmadan alınan uçak biletleri sayesinde Hollanda içerisindeki pek çok şehri uçuş gerçekleştirilebileceği gibi uluslararası uçuşlar da gerçekleştirilmektedir.

KLM Royal Dutch Airlines Hakkında

KLM Royal Dutch Airlines uçak bilet al işlemi ile dünyada 90’dan fazla noktaya uçabilmek mümkündür. Hollanda merkezli olarak hizmet veren bu firma bu Rotterdam şehrinde kurulmuştur ve firmanın ana merkezi Amsterdam’da yer alan havalimanıdır. Firmadan alınan uçak biletleri sayesinde dünyanın pek çok noktasına keyfini ve güvenli şekilde yolculuk yapabilmek mümkündür. Firma dünyada 70’ten fazla ülkeye ve bu ülkelerde bulunan yüzden fazla şehre uçuş gerçekleştirmektedir. Firmadan alınan uçak bileti sayesinde başta Avrupa kıtası olmak üzere Afrika Asya kıtalarında da pek çok noktaya uçulabilir.

KLM Royal Dutch Airlines Sık Sorulanlar

Firma tarafından yolculara tanınan bagaj hakkı ne kadardır?

Firma tarafından yolculara tanınan bagaj hakları alınacak uçak bileti sınıfına göre farklılık göstermektedir. Ekonomi sınıfından alınan uçak biletlerinde yolcuların 23 kilogramlık bir adet bagaj götürme Hakkı bulunur. Ekonomi sınıfının üzerinde alınan uçak biletlerinde ise yolcuların 1 adet 32 kilogramlık bagaj hakkı yer almaktadır. Kargo bölümünde taşınacak bagaj hakkına ek olarak el bagajı için de alınan bilet sınıfına göre farklı kilogramlar belirlenmiştir. Ekonomi sınıfında uçacak olan yolcular ev bagajı için maksimum 12 kilogramlık bir bagajı kabin içerisine getirebilirken ekonomi sınıfının üzerinde yer alan sınıflarda 18 kilograma kadar kabın içerisine bagaj kabul edilmektedir. Ekonomi sınıfı veya ekonomi sınıfı üstünde yer alan yolcular ekstra bagaj hakkı almak istedikleri takdirde firmanın internet sitesini ziyaret edebilir veya havaalanında bulunan firmanın ofislerinde ekstra bagaj alabilirler.

Firmada uçuşlarda servis ücreti tahsil edilir mi?

KLM Royal Dutch Airlines firması uçuşlar için ekstra bir biletlendirme ücreti tahsil etmektedir. Bu biletlendirme ücreti uçuş yapılacak mesafeye ve seçilmiş olan koltuk sınıfına göre farklılık gösterir. Genellikle firma her bir bilet için ayrı ayrı biletlendirme ücreti talep eder. Yolcular bu biletlendirme ücretini ödemeden uçağa binme hakkına sahip olamazlar.

Firmadan alınan uçak biletlerinin check-in işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti alan kişiler firma tarafından sunulan check-in işlemleri içerisinden kendilerine en uygun işlemi seçerek kısa süre içerisinde check işlemlerini gerçekleştirebilirler. Firma check-in işlemlerinin internet sitesi üzerinden mobil uygulamasından veya havalimanlarından yapılmasına izin vermektedir. Havalimanında check-in işlemi yapacak kişiler uçuşa 45 dakika kalana kadar işlemlerini gerçekleştirebilirler. 45 dakika iç hatlardaki süreyi belirtirken dış hatlara uçan kişiler ise havalimanında uçuşa bir saat kalana kadar check in işlemlerini yaptırabilirler.

Firma Ayrıca web sitesinden ve mobil uygulaması üzerinden de check-in işlemlerinin yapılmasına izin vermektedir. Web sitesinden ve mobil uygulamasından yapılacak online check-in işlemleri uçuşa 30 saat kala başlar. Uçuşa 30 saat kala başlayan online check-in işlemleri uçağın kalkmasına bir saat kala sona erer. Bu zaman dilimi arasında firmanın internet sitesini ve mobil uygulamasını kullanarak online check-in işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Firmadan alınan uçak biletlerinde koltuk seçimi nasıl yapılır?

Firma bünyesinde satışa sunulan uçak biletlerini alan kişiler koltuk seçimini nasıl yapacağı hakkında bir endişeye kapılabilirler. Firmadan uçak bileti alan yolcular koltuk seçimini yapabilmek için firmanın internet sitesini ziyaret etmelidirler. Firmanın internet sitesi üzerinden koltuk seçimi yapılırken özel ibare rezervasyon gibi durumlar bulunmayan koltukları ücretsiz olarak seçebilmek mümkündür. Ancak firma acil çıkış kapılarının yanlarında bulunan koltukların seçimine izin vermemektedir. Bu koltuklar haricindeki koltuklar manuel olarak internet üzerinden herkesin seçimine sunulmuştur.

Firma yolculuk sırasında yolcularına herhangi bir ikramda bulunur mu?

KLM Royal Dutch Airlines uçak bilet al işlemini gerçekleştiren kişiler firma tarafından kendilerine herhangi bir ikramda bulunup bulunamayacağını merak ederler. Firma uçuş gerçekleştirilecek olan mesafeye bağlı olarak yolcularına farklı ikramlarda bulunmaktadır. İkramlıklar arasında çeşitli atıştırmalıklar ve aperatif ürünler yer alır. Ayrıca çok uzak noktaları gerçekleştirilecek uçuşlarda sıcak yemek ve içecek servisi de ücretsiz olarak yapılmaktadır.

KLM Royal Dutch Airlines Hakkında
Merkez Ofis:Amsterdam
Kuruluş tarihi :1919
Uçak Sayısı:119
Uçtuğu Nokta Sayısı:145
Uçtuğu Ülke Sayısı:-