Kuwait Airways Uçak Bileti

Kuwait Airways

Kuwait Airways

Kuwait Airways

Kuwait Airways uçak bileti alarak keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Kuveyt merkezli olarak hizmet veren bu hava yolu şirketi dünya çapında pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştirmektedir. Firma 1953 yılında kurulmuştur ve kurulduğu bu günden bugüne kadar hem uçak filosunu genişletmiş hem de uçuş gerçekleştirdiği rotalara her yıl yenisini eklemiştir.

Kuwait Airways Hakkında

Kuwait Airways uçak bilet al işleminden faydalanmak isteyen kişiler firmanın nerelere uçuşlar gerçekleştirdiğini merak ederler. Kuveyt merkezli olarak hizmet veren bu firma Avrupa Asya Ortadoğu başlı olmak üzere 40’tan fazla ülkeye uçuşlar gerçekleştirmektedir. Firma uçak filosunda yer alan 27 uçağı sayesinde Dünyada pek çok noktaya güvenli ve konforlu uçuşların düzenlenmesini sağlamaktadır. Bu firmanın İstanbul Havalimanı’ndan da dünyanın farklı noktalarına direkt olarak uçuşları bulunur. Almış olduğunuz uçak bileti ile İran, Lübnan, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman'a uçabilirsiniz. Firma bu ülkelere uçuşlar düzenlediği gibi ülkelerde yer alan farklı şehirlere de uçuşlar düzenlemektedir.

Kuwait Airways Sık Sorulanlar

Firmada check-in işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

Firmadan alınan uçak biletlerinin check-in işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için firmanın internet sitesi ziyaret edilebilir. Online check-in işlemleri uçuştan 24 saat önce başlar ve uçuşa 3 saat kala tamamlanır. Online check-in işlemlerine ek olarak havalimanında da yolcular check-in hizmetlerinden faydalanabilirler. Check-in işlemini havalimanında gerçekleştirilecek olan yolcular uçuşa bir saat kalaya kadar bu işlemlerini tamamlamalıdırlar. Ancak yolcuların dikkat edilmesi gereken nokta online check-in işlemlerinin ve havalimanı check-in işlemlerinin uçulan bölgeye göre farklı saat aralıklarının bulunduğudur. Bu saat aralıklarında dikkat eden yolcular kısa süre içerisinde işlemlerini tamamlayarak uçağa binebilirler.

Firma tarafından müşterilere sunulan bagaj hakkı ne kadardır?

Firma tarafından sunulan bagaj hakkı alınan uçak biletini sınıfına göre farklılık gösterir. Ekonomi sınıfında yer alan yolcuların 2 adet 23 kilogramlık bagaj götürme Hakkı bulunur. Ayrıca ekonomi sınıfındaki yolcular 10 kilogramlık ev bagajları ile uçağa binebilirler. Ekonomi sınıfının üzerinde yer alan yolculuklarda 32 kilogramlık 2 adet bagaj ve 10 kilogramlık bir adet el bagajı yolculara tanınan bagaj hakkıdır. Yolcular bu bagaj haklarını yeterli olmaması durumunda ödeyecekleri ücretler sayesinde ekstra bagaj alma şansına da sahip olurlar.

Firma tarafından yolcuları yiyecek ve içecek ikramı yapılır mı?

Kuwait Airways uçak bilet al işlemi ile firmanın yolculuk sırasında sunmuş olduğu ikramlardan faydalanabilirsiniz. Firma bilet sınıflarına farklı ikramlıklar sunmaktadır. Yolcular sahip oldukları uçak bileti sayesinde sıcak ve soğuk yemek çeşitleri arasında ücretsiz şekilde ikramlıklara sahip olabilirler. Sıcak ve soğuk yemeklere ek olarak yolculuk boyunca herkese atıştırmalıklar ve çay kahve gibi ikramlarda servis edilmektedir.

Firmada yolcuların kullanımına sunulan bir sadakat programı yer almakta mıdır?

Firma tarafından Oasis club ismi verilen bir sadakat programı vardır. Bu sadakat programını üye olan kişiler yolculuk yaptıkları süre boyunca mil kazanma şansını elde ederler. Oasis club ücretsiz şekilde üye olunacak Bir sadakat programıdır. Bu sadakat problemler katılmak isteyen kişiler firmanın internet sitesinde yer alan formu doldurabilir ve bu sayede son bir yılda gerçekleştirmiş oldukları uçak yolculuklarından miller kazanabilirler. Ekonomi sınıfındaki yolcular uçmuş oldukları mesafe kadar mil kazanırken Business class yolcuları uçmuş oldukları mesafenin 2 katı kadar mil kazanırlar. First class yolcuları uçmuş oldukları mesafenin 3 katına kadar mil kazanırken first class’ın üzerinde yer alan yolcu sınıfları ise 4 kata kadar mil kazanma şansına sahiptirler. Alınan miller sayesinde herhangi bir ücret ödemeden ekstra bagaj alabilmek ve uçak içerisinde sunulan ücretli ikramlıklardan ücretsiz şekilde faydalanabilmek mümkündür.

Yolcular koltuk seçimini nasıl gerçekleştirebilir?

Kuwait Airways uçak bileti alan yolcular koltuk seçimleri nasıl yapacaklarını merak ederler. Firmadan uçak bileti almış olan yolcular koltuk seçimini yapabilmek için öncelikle online check-in işlemi gerçekleştirilmelidir. Online check-in işleminin ardından iyi yolcular koltuk seçimini de firmanın web sitesi üzerinden yapabilirler. Ancak koltuk seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir püf nokta vardır. Bu da seçilecek olan koltukların uçuş süresine bağlı olarak farklı ücretler karşılığında seçilebildikleridir. Yani firma koltuk seçimi için müşterilerden ayriyeten bir ücret talep etmektedir.

Kuwait Airways Hakkında
Merkez Ofis:-
Kuruluş tarihi :1953
Uçak Sayısı:27
Uçtuğu Nokta Sayısı:-
Uçtuğu Ülke Sayısı:40