Qatar Airways Uçak Bileti

Qatar Airways

Qatar Airways

Qatar Airways

Qatar Airways şu an 6 kıtanın hepsine hizmet vermektedir. Yolculara verilen hizmetleri ise her zaman olumlu tepkilerle geri bildirimi yapıldığı için dünya üzerinden en hızlı büyüyen hava yolları şirketlerinden biridir. Her geçen gün gelişen filo sayesinde 150’Den daha fazla noktayı da birleştirmektedir. 1997 senesinden beri hizmet vermektedir ve pek çok ödüle de sahiptir. Verdiği hizmetin kalitesi doğrultusunda pek çok yolcunun güvenini kazandığı için en çok tercih edilen hava yolu şirketleri arasında yer almaktadır.

Qatar Airways Uçuş Bilgileri

Qatar airways uçuş bilgileri internet sitesi üzerinden kolay bir şekilde ulaşılabilir. Kişiler almış oldukları biletinin bilet numarasını uçuş bilgileri menüsüne girmelidir. Buradan uçuş hakkında aranan her bilgiye sahip olunur. Qatar airways şirketi tarafından alınmak istenen bilet için de kişiler tarih bilgilerini girebilir. Aynı zamanda nereden nereye uçuş yapılacağı hakkında bilgiler de girildikten sonra o güne olan uçuş bilgileri de görülecektir. Buradan da yolcular diledikleri uçak biletlerine ulaşarak satın alabilirler.

Qatar Airways Check in İşlemleri

Qatar Airways check in işlemleri telefon ya da bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir. Kişiler uçak bileti aldıkları hava limanına giderek de check in işlemlerini gerçekleştirebilir. Check in uçuştan önce yapılması gereken zorunlu bir işlemdir. Online üzerinden yapılamayan check in işlemleri hava limanında mutlaka yapılmalıdır. Online olarak yapılacaksa dijital biniş kartındaki bilgilerden yararlanarak check in işlemleri yapılabilir. Aynı zamanda check in sırasında alınmak istenen diğer hizmetlerle ilgili işlemler yapılabilir. Yemek, bagaj hakkı ya da koltuk seçimi gibi işlemler de check in sırasında gerçekleştirilebilir. Hava limanından check in işlemi yapılacaksa eğer uçağın kalkmasına 3 saat kala bu işlem açılır. Uçağın kalkmasına 1 saat kala ise işlemler bitirilir. Bu nedenle check in işlemlerinde de sıra olacaktır. Kişiler bu sırayı beklememek için de online olarak check in işlemini tamamlayabilir.

Qatar Airways Koltuk Seçimi

Qatar airways koltuk seçimi check in işlemi sırasında yapılmaktadır. Kişiler koltuk seçimini kendine göre belirleyebilir. Fakat koltuk seçimi yapıldıktan sonra değiştirmek mümkün değildir. Sadece koltuk seçimine benzer bir koltuk varsa değiştirilebilir. Economy Value ve Flexi biletlerine sahip olan kişiler kendileri istediği koltuğu ücretsiz bir şekilde tercih edebilir. Bunun için uçuştan 72 saat öncesinden rezerve edilmelidir. Eğer rezerve edilmezse Qatar airways koltuk seçimini otomatik olarak atayacaktır. Aynı zamanda ücretli bir şekilde özel koltuk seçimleri de yapılabilmektedir. Bunun için de yine check in sırasında işlemler yapılabilir. Aynı zamanda direkt olarak hava yolu şirketiyle iletişime geçilerek de koltuk seçimi yapılabilir. Koltuk seçimi yapmanın de pek çok kuralı vardır. Bu kurallar da seçim sırasında yolcuların ekranlarına gelecektir. Buna yönelik olarak yolcular kendilerine en uygun koltuğu seçebilir.

Qatar Airways Bagaj Hakkı

Qatar airways bagaj hakkı bilet sınıfına göre değişmektedir. Kişiler bilet satın alımı sırasında hangi sınıf bileti tercih ediyorsa ona göre ekranda bagaj hakkı da belirlenecektir. Aynı zamanda ağırlık sınırının çok fazla aşılmadığına da hava yolu şirketi tarafından dikkat edilmektedir.

Qatar Airways Yiyecek İkramı

Qatar airways yiyecek ikramı ücretli bir şekilde verilmektedir. Aynı zamanda kişiler özel bir yemek istediği zaman da uçuştan önce bunun bilgisini vermeli ve rezervasyonunu yapmalıdır. Uçuş sırasında da çeşitli olarak yemek seçeneği verilmektedir. Kişiler bu yemek seçeneklerinden istediğini satın alarak tüketebilir.

Qatar Airways Hakkında
Merkez Ofis:Doha
Kuruluş tarihi :1993
Uçak Sayısı:190
Uçtuğu Nokta Sayısı:100
Uçtuğu Ülke Sayısı:-