Ryanair Uçak Bileti

Ryanair

Ryanair

Ryanair

Ryanair uçak bileti ile keyifli ve konforlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 1984 yılından beri hizmet veren bu havayolu şirketi İrlanda merkezli olarak hizmet vermektedir. Firmanın da ana merkezi Dublin şehrinde yer almaktadır. 1984 yılında kurulduğunda küçük bir işletme olarak yola çıkan Ryanair gelişen teknoloji ile birlikte kendini geliştirmeye başarmış ve 10 binden fazla çalışanı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Ryanair Hakkında

Ryanair uçak bilet al işlemi ile dünyanın pek çok noktasına keyifli şekilde uçabilmek mümkündür. Firma tarafından uçuşlar gerçekleştirilen ülkeler arasında İsrail’den Ürdün’e Avrupa ülkelerinden Fas’a kadar 40’tan fazla ülke yer alır. 1984 yılında İrlanda merkezli olarak hizmet vermeye başlayan bu firma 1997 yılında halka açılmıştır. Hava yolu taşımacılığında uzun yıllardır yer alan bu şirket kardeş havayolu şirketleri ile kendini geliştirmeye başlamış bu sayede de uçuş rotalarını sürekli olarak yeni yerler eklemiştir.

Firmanın merkez ofisi 2014 yılından itibaren Dublin’de bulunmaktadır. 19 bine yakın çalışanı ile hizmet veren bu firma özellikle ucuza uçak bileti almak isteyen kişilerin araştırmış olduğu firmalar arasında bulunmaktadır. Firma tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda 40’tan fazla ülkeye uçuşlar gerçekleştirilirken 200’den fazla şehre direkt ve aktarmalı olarak uçabilmek mümkündür. Firma tarafından satışa çıkarılan uçak biletleri ile keyifli ve konforlu bir şekilde istediğiniz yere uçuşlar gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Ryanair Sık Sorulanlar

Ryanair firması ile uçuş yapılmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

Firma ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken ilk nokta online check-in işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Online check-in işlemleri gerçekleştirmeyen kişiler havalimanında belli bir miktarda ceza ödeyerek check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Online check-in işlemlerinin ardında check-in kağıdının mutlaka çıktısının da alınması gerekir kağıdın çıktısının alınmaması durumunda havaalanında ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Firma ile uçuş gerçekleştirecek olan kişilerin dikkat etmesi gereken birini diğer nokta ise firmanın bagaj boyutlarında oldukça titiz şekilde davrandığı ve bagaj boylarının ölçüldüğüdür. Ayrıca hava yolu ile ziyaret ettiğiniz ülkede vize kontrolünden de geçebilirsiniz. Firmadan bilet alması gereken kişilerin belki de en çok dikkat etmesi gereken nokta firma tarafından belirlenen kurallara mutlaka uyması gerektiğidir. Aksi halde firma tarafından yolculara yüksek miktarlarda cezalar kesilebilir.

Firma tarafından yolculara hangi bagaj hakları tanınmıştır?

Firma tarafından yolculara sunulan bagaj hakkında farklı politikalar işlenmektedir. Öncelikle havalimanına varan kişiler bu bagajlarının belirlenen ölçüleri uyup uymadığını kontrol ettirmek zorundadır. Bagajlarınızın kontrol edilmesini ardından bagajlarımızın ölçümüne geçilmektedir. Firma tarafından yolculara 3 tip bagaj götürebilme hakkı tanınmıştır. Bagajları içerisinde kabin bagajı laptop çantası veya el çantası bulunabilir.

Firmanın ek kabin hizmeti bulunmakta mıdır?

Ryanair uçak bilet al işleminden faydalanan kişiler firma tarafından sunulan bagaj hakkını da merak etmektedir. Firma tarafından sunulan bagaj ekle haklarına ek olarak 10 kilogramlık el bagajını ücret karşılığında alabilmek mümkündür. Ayrıca 20 kilogramlık kargo kısmında taşınacak ek bagaj hizmetleri de firma tarafından müşterilerine sunulmuştur.

Check-in işlemleri nasıl gerçekleştirilebilir?

Firmadan alınan uçak biletlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta online check-in yapma zorunluluğudur. Firmadan almış olduğunuz uçak biletlerinin online olarak çekiliş işlemlerini yapabilmek için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ücretli check-in yapmak isteyen ve bu sayede koltuk seçimi yapmak isteyen kişiler uçuşlarını 2 ay kalmasından itibaren online check-in işlemleri gerçekleştirebilirler. Ancak ücretsiz online check-in yapmak isteyen kişiler uçuştan 24 saat önce çekin işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirler. Online check-in işlemi uçuşa 2 saat kala kapanmaktadır ve online check-in yapmaya kişiler havalimanında belirli bir ücret karşılığında check-in yapmak zorunda kalırlar.

Firmadan bilet alabilmek için kullanılabilecek uygulamalar nelerdir?

Ryanair uçak bileti alabilmek için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Firmanın internet sitesinde yer alan rezervasyonlarım sayfasında uçuşu gerçekleştirmek istediğiniz gün ve uçuş yapacağınız rotayı belirleyerek arama yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz aramalar ile uçuşu gerçekleştirmek istediğiniz zaman diliminde en uygun olan uçak biletini alarak keyifli ve konforlu şekilde varmak istediğiniz rotaya ulaşabilirsiniz. Ryanair discovery adlı uygulama da firmadan uçak bileti alabilmek için kullanabileceğiniz bir arama motorudur. Bu arama motoru içerisinde uçuşu gerçekleştireceğiniz havalimanından gerçekleştirmek istediğiniz zaman dilimine kadar pek çok filtreyi kullanarak farklı uçak biletlerini sıralayabilmeniz mümkündür. Ayrıca uygulama içerisinde uçuşların kalkış saatlerinden varış noktalarına ve iniş ve kalkışların gerçekleştirildiği tarihlere kadar pek çok detaylı bilgi de erişebilmek mümkündür.

Ryanair Hakkında
Merkez Ofis:Dublin
Kuruluş tarihi :1984
Uçak Sayısı:562
Uçtuğu Nokta Sayısı:222
Uçtuğu Ülke Sayısı:40