SunExpress Uçak Bileti

SunExpress

SunExpress

SunExpress Havayolları

Sunexpress Havayolları 30 seneyi aşkın bir süredir hizmet vermektedir. İlk olarak Türkiye ile Avrupa arasında sefer yaparken şu an dünyanın pek çok bölgesine yolcu taşıyıp, getirmektedir. Bununla birlikte yurt içinde de çeşitli şehirlere uçuş seferi düzenlenmektedir. 2018 ve 2019 senesinde dünyanın en iyi 5. Tatil hava yolu seçildiği için Türkiye’deki pek çok yolcu da hava yolu şirketi tercihini Sunexpress havayollarına göre yapmaktadır. Aynı zamanda kalite ve emniyet konusunda da oldukça hassas davranan bir şirket olduğu için de yolcular tarafından talep görmektedir.

Sunexpress Uçuş Bilgileri

Sunexpress uçuş bilgileri için Sunexpress hava yoluna özel tasarlanmış internet sitesinden, mobil uygulaması üzerinden ya da iletişim bilgilerinden uçuşla alakalı olabilecek tüm bilgilere ulaşım sağlanabilir. Genelde uçuş bilgileri için hava limanları ile iletişime geçilmektedir. Fakat bu durum yolculara oldukça fazla zaman kaybettirir. Çünkü hava yolları şirketlerinin telefonlar genel olarak meşgul olur. Bu nedenle uçuş bilgileri hakkında bilgi almak isteyen kişiler şirkete ulaşabilmek için uzun süre hatta bekleyebilir. Fakat mobil cihaz, tablet ya da telefon gibi aletlerden kolay bir şekilde uçuş bilgilerine ulaşmak da mümkündür. Bu sayede hem kişiler zamandan tasarruf etmiş olur hem de uçuşla ilgili verilen bilgiler direkt olarak yazılı olacağı için uçuş sırasında da herhangi bir problem yaşanmaz. Uçuş bilgilerinde genel olarak uçağın kalkacağı tarih, saat, bagaj hakkının ne kadar olduğu, uçağın hangi peronda olduğu gibi bilgiler yer almaktadır. Uçak hakkında ya da uçuş hakkında temel bilgiler de burada yer alır. Yolcular uçuş hakkınsa daha detaylı bilgilere ulaşmak isterse eğer Sunexpress havayollarının iletişim numarasını arayarak daha detaylı bilgilere de ulaşabilir.

Sunexpress Check in İşlemleri

Sunexpress Check in işlemleri hem online bir şekilde internet üzerinden hem de direkt olarak hava limanında yapılan bilen işlemlerdir. Genel olarak check in işlemi her uçuştan önce yapılması gerekir. Buna göre kişilere koltuk verilir ve yolculuğa başlatılabilir. Fakat check in işlemlerinin de çeşitli kuralları vardır. Hava limanında check in yapmak isteyen yolcular, dış hat işlemlerinde uçuştan 2,5 saat öncesinden başlayarak check in işlemlerini de başlatabilir. Uçuşa 45 dakika kala ise check in işlemleri kapatılacaktır. Bu nedenle kalkıştan 45 dakika önce tüm işlemleri yapmak gerekir. İç hatlarda ise uçuşa 2 saat kala check in işlemleri başlatılır, uçuştan 30 dakika öncesinde ise tüm işlemler sonlandırılmaktadır. Online check in işleminde ise hava limanına giderek kontuar sırasını beklemeye gerek yoktur. Online check in mobil cihazlar üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Kişiler uygulamadan bilet numaralarını girdikleri zaman check in işlemi de kolayca yapılır. Uçağın kalkmasına 24 saat kala online olarak check in yapılabilir. Uçuşa 45 dakika kala ise işlemler sonlandırılacaktır.

Sunexpress Koltuk Seçimi

Sunexpress koltuk seçimi check in sırasında yapılması gereken bir işlemdir. İnternet sitesinden ya da mobil uygulamadan online bir şekilde check in yaparken koltuk ataması da otomatik bir şekilde yapılmaktadır. Sistem otomatik koltuk seçimi yaptığı için bazen yolcular kendilerine atanan koltukta rahat edemeyeceği için koltuk değişimi de yapmak isteyebilirler. Bunun için ekstra ücret ödemesi gerekir. Ya da check in sırasında da kişiler diledikleri koltuk için ekstra ücret ödeyebilir. Bu sayede kişiler istedikleri koltukta rahat bir şekilde yolculuk yapabilir. Aynı rezervasyonda yapılan biletler için de koltuk ataması yapıldığı zaman yan yana çıkabilir. Eğer uçakta yer yoksa aynı rezervasyonlarda da farklı yerlerde koltuk atanabilir. Aynı rezervasyondan alan ve yan yana oturmak isteyen yolcular bunun için online check in sırasında koltuk seçimini yaparsa yan yana oturabilir.

Sunexpress Bagaj Hakkı

Sunexpress bagaj hakkı ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Ekonomi sınıfı ve business sınıfı için ayrı ayrı bagaj hakkı verilir. Yolcular kendilerine verilen ücretsiz bagajın üstünde bagaj satın almak isterse eğer bunun için ekstra ücret ödeyebilir. Yurtiçi bagaj hakkı ekonomik bilet için 15 kilogramdır. SunClassic tarifesinden bilet almak isteyen kişiler de 20 kilogram bagaj hakkı verilir. SunPremium tarifesinde bilet alan kişilerin ücretsiz bagaj hakkı da 25 kilogramdır. Yurt içinde yapılan uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkı ise 15 kilogram olarak belirlenmiştir. Yurt dışı biletlerinde ise bagaj hakkı gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterecektir. Yurt dışı bileti alacak yolcular gidecekleri ülkenin uçuş bilgilerine de detaylı bir şekilde ulaşarak bagaj haklarını öğrenebilir. Aynı zamanda ekstra alınacak bagaj haklarının ücreti de farklı olacaktır.

Sunexpress Yiyecek İkramı

Sunexpress yiyecek ikramı hem yurt içi hem de yurt dışı hatlarında değişiklik gösterir. Uluslararası olan uçak biletlerinde çeşitli sıcak yemek ve soğuk yemekler verilir. Aynı zamanda içecek olarak da alkolsüz ve alkollü içecekler de verilir. Sunexpress uçak yiyecek ikramları arasında tatlılar ve hafif yiyecekler de bulunmaktadır. Uçuş sırasında verilen içecek ve yiyecekler ücretli bir şekilde verilmektedir. Bununla birlikte gıda alerjisi olan kişiler ya da yemek talebinde bulunan kişiler de 36 saat öncesine kadar mobil uygulamasan ‘Rezervasyonlarım’ kısmından ek ücret vererek istediği yiyeceğin ya da içeceğin siparişini de verebilir.

Sun Express Hakkında
Merkez Ofis:Antalya
Kuruluş tarihi :1989
Uçak Sayısı:55
Uçtuğu Nokta Sayısı:90
Uçtuğu Ülke Sayısı:-