Trabzon Havalimanı Uçak Bileti

Trabzon Havalimanı

Trabzon Havalimanı ulaşım fırsatlarına göz atmadan önce; şehir ve şehrin havaalanı hakkındaki bazı temel bilgiler hakkında fikir sahibi olmanızda fayda var. 

Trabzon, özel coğrafi konumu nedeniyle her zaman önemli ve işlek bir liman kenti olmuştur. 2500 yıllık yazılı tarihinde en önemli dönem Yunan Pontus devleti dönemidir. Osmanlılar tarafından fethedildikten sonra birçok tarihi eser inşa edilmiştir. Osmanlı padişahları ekonomik, askeri ve siyasi nedenlerle Trabzon'a her zaman çok bağımlı olmuşlardır. Trabzon'un tarihi önemi onu her zaman kalabalık bir şehir yapmıştır. Samsun'dan sonra Karadeniz'in en kalabalık şehridir. Yaklaşık 750.000 nüfusu vardır. Bugün önemli bir ticaret ve turizm şehri olmaya devam ediyor. Trabzon, Karadeniz'in doğu bölgesinde, Kafkaslar ve İran transit yollarının başlangıç kısmında yer almaktadır. Trabzon Havalimanı ulaşım seçenekleri günden güne de oldukça gelişim göstermektedir.

1957 yılında  hava trafiğine havalimanı olarak giren Trabzon Havalimanı, Türkiye'nin denize paralel konumlu tek havalimanı olup, toplam 1.377.24 m2 alan üzerine kurulu olup, denizden 1.377,24 metrekare mesafede bulunmaktadır. Ayrıca 2640x45 metrelik bir piste ve ulusal ve uluslararası bir terminale sahiptir. Trabzon havalimanına otobüs veya taksi ile ulaşabilirsiniz. Doğu Karadeniz bölgesinin doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini öğrenmek isteyenler için bir trafik rotası olan havalimanı, seyahatin yanı sıra vatanını özleyenleri de güvenle taşımaya devam ediyor.

Hem dış hatlar hem de iç hatlar terminaline sahip olan Trabzon Havalimanı, yıllık 3,5 milyon yolcu kapasitesi ile Karadeniz bölgesinin en büyük ve en yoğun havalimanlarından biridir. Köln, Düsseldorf, Frankfurt ve Berlin gibi yabancı şehirlerden birçok uçuşa ev sahipliği yapan Trabzon Havalimanı, denize paralel konumuyla da oldukça ünlü. Sizde Adana Havalimanı uçak bileti fırsatlarıyla bu havalimanına iniş gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı şehir merkezine 5 km, Rize şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıktadır. Karadeniz bölgesinin önemli bir üssü olan havalimanı, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Yolcu trafiğinin artmasıyla birlikte şehir merkezine ve çevresine ulaşım da oldukça iyileştirildi. Yolcular havalimanından Trabzon şehir merkezine ve Giresun, Rize ve Artvin bölgelerine direkt ulaşım sağlayabilirler.

Havalimanından şehir merkezine Trabzon  Belediyesi tarafından işletilen toplu taşıma otobüsleri ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanı çıkışında caddenin karşısındaki 121, 122, 125, 139, 26, 76 ve 501 numaralı otobüslere binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde yolcuların araç kiralayabilecekleri veya kendi araçlarını kiraya verebilecekleri acenteler de bulunuyor. Ayrıca Adana Havalimanı taksi 7/24 hizmet vermektedir.

Trabzon Kent Kart

Trabzon'da birkaç günlüğüne kalmayı planlıyorsanız ve şehir merkezini gezmek için toplu taşıma kullanmayı planlıyorsanız, Kent Trabzon kartı satın alabilir ve Trabzon'a ait tüm toplu taşıma ve özel halk otobüsleri ile ulaşımınızı ekonomik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Kentsel şehir. Şehir merkezine vardığınızda kart işleme merkezleri ve kontör yükleme acenteleri aracılığıyla bir Trabzon kartı satın alabilirsiniz.

Şehir Merkezi - Havalimanı Otobüs ile Ulaşım

Trabzon havalimanından şehir merkezine direkt şehir içi toplu taşıma otobüsü bulunmamaktadır. Ancak belediye otobüsü havalimanı çıkışındaki yol durağında şehrin içinden geçmektedir. Birkaç dakikalık bir yürüyüşten sonra havalimanının çıkışına ulaşabilir ve oradan şehir merkezine giden bir otobüse binebilirsiniz. 121, 122, 125, 139, 26, 76 ve 501 numaralı otobüs hatları bu duraktan geçerek şehir merkezine ulaşmaktadır. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe yakın olduğu için yolculuk yaklaşık 10 dakika sürecektir.

Şehir Merkezi – Havalimanı Havaş ile Ulaşım

Adana Havalimanı uçan hava yolları aracılığıyla Trabzon Havalimanı'na geldiğinizde HAVAŞ servisleri ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine  yakınlığı nedeniyle yolcuların sıklıkla tercih ettiği HAVAŞ servis otobüsü ile farklı noktalara ulaşabilirsiniz. HAVAŞ'ın tüm iç hat seferlerinde düzenlediği shuttle ile şehir merkezine ulaşım kolay ve zahmetsiz. Gelen yolcu salonu çıkışından kalkan HAVAŞ otobüsleri ile şehrin çeşitli noktalarına ve ilçedeki yerleşim yerlerine ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanından Trabzon şehir merkezine yolculuk trafiğe bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Şehir Merkezi – Havalimanı Taksi ile Ulaşım

Trabzon havalimanına geldiğinizde servis beklemek istemiyorsanız 7/24 çalışan Adana Havalimanıtaksi kullanabilirsiniz. Havalimanının geliş salonunun dışında taksi bulabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti tüm gün aynı fiyata hizmet vermektedir.

Şehir Merkezi – Havalimanı Özel Transfer ile Ulaşım

Adana Havalimanı uçan hava yolları ile havalimanından ucuz havalimanı servis hizmeti sayesinde doğrudan otelinize, şehir merkezine veya otogara gidebilirsiniz. Özel transfer seçeneği, birden fazla kişi ile seyahat edenler ve çok bagajı olanlar için ideal bir alternatiftir. Alternatif olarak, sabit bir fiyatla yer ayırtabilir, havalimanına geldiğinizde şoför tarafından lobi çıkışında alınabilir ve hızlı bir şekilde uçağa binebilirsiniz. Havalimanı servis hizmetini kullanırken konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Şehir Merkezi – Havalimanı Araç Kiralama Acenteleri

Adana Havalimanı uçak bileti ile çok kolay bir şelilde ulaşılabilen ve Karadeniz bölgesinin önemli turizm şehirlerinden biri olan Trabzon, çevre illere yakınlığı ve mükemmel ulaşım altyapısı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Özellikle yaz aylarında Rize'de Sümela Manastırı, Uzungöl ve Ayder Yaylası gibi yerlere ulaşım zor olabiliyor. Bunun önüne geçmek için özel araç kiralamanız gerekmektedir. Bu sayede havalimanından doğrudan otelinize, diğer günlerde de çevredeki yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.