Batman Otobüs Bileti

Batman

Batman Bazlı Şirketler Tüm Şirketler
Batman

Batman Şehir Rehberi

Batman otobüs bileti ile ulaşma şansı yakalayacağınız bu şehir güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Hasankeyf antik kenti ve 3 bini aşkın mağarası ile en çok dikkat çeken şehirlerden biri olarak bilinmekte ve 4 mevsim boyunca yerli ve yabancı turistlerin adeta akınına uğramaktadır. Şehir içerisinde yer alan birçok farklı turistik yapı oldukça dikkat çekicidir ve turistlerin keyifli bir gezi gerçekleştirebilmelerini mümkün hale getirir. 1.990 yılına kadar oldukça hızlı bir gelişme yaşadığı bilinen BatmanTürkiye'nin 72 ile olarak bilinmektedir.

Tarihi Sümerler’e kadar uzanan ve bugüne dek birçok farklı egemenliğe ev sahipliği yaptığı bilinen Batmangezilecek ve görülecek yerleri ile dikkat çeken şehirler arasında gelmekte ve özellikle bahar aylarında oldukça kalabalık misafir gruplarına ev sahipliği yapmaktadır.

Hasankeyf

Batman'da gezilecek yerler arasında bulunan Hasankeyf şehir merkezine yalnızca 36 km mesafede yer almaktadır. Yalnızca Batmaniçin değil Türkiye için önemli noktalardan biri olan ve ülkemizin görülmeye değer en önemli tarihi hazinelerinden birine ev sahipliği yaptığı bilinen Hasankeyf dünyanın birçok yerinden gelen misafirine 4 mevsim boyunca kapılarını açmakta ve böylelikle turistik olarak eşsiz bir gezi gerçekleştirebilmesi mümkün hale getirmektedir. Günümüzdeki haline gelene dek birçok farklı medeniyetin hakimiyetinde kalan ve bu sebeple her köşesinde farklı dönemlerden kalma tarihi yapıların görülebilmesinin mümkün olduğu Hasankeyf, 12.000 yıl önce yerleşim amacıyla inşa edilmiş ve Bizans döneminde kilise olarak kullanılmış birçok farklı mağaraya da ev sahipliği yapmaktadır.

Kozluk

Batman otogarı illa görme şansı yakalayacağınız Kozluk, Batman’ın en çok ziyaret edilen tarihi içlerinden biri olması sebebiyle dikkat çeken bir noktadır. Şehir merkezinden bir saatlik yolculuk ile ulaşabileceğiniz ve kolay ulaşımı sayesinde yerli ve yabancı turistlerin de çok dikkatini çeken noktalardan biri haline gelen Kozluk Antik Kenti, İpek Yolu üzerine inşa edilmiş tarihi yapıları ile oldukça dikkat çekicidir. İpek Yolu'ndan geçen kervanları korumak amacıyla devasa bir kayanın üzerine inşa edilen ve oldukça etkileyici bir kale olarak bilinen Kozluk, dini merkez olarak da kullanılmış ancak günümüzde Batmanilinin turistik olarak en çok ziyaret edilen noktalarından biri haline gelmiştir.

Sason

Batman otobüs bileti ile görme şansı yakalayacağınız bakma şehrinde mutlaka görmeniz gereken turistik noktalardan bir diğeri ise Sason’dur. Talep ederseniz profesyonel bir rehber eşliğinde gezme şansı yakalayacağınız bu ilçe binlerce yıllık kaleleri ve el değmemiş doğal güzellikleri ile görenleri kendine adeta hayran bırakan noktalardan biri olarak bilinmektedir. İlçe içerisinde yer alan birçok farklı mesire alanı ve tarihi kiliseler bulunması bu noktayı din turizmi açısından da önemli bir yer haline getirilmektedir. İlçe içerisinde bulunan Mereto Dağında kamp yapabilir ya da dağcılık aktiviteleri ile ilgilenerek Batmangezinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Gercüş

Batman'ın tarihi ilçeleri arasında bulunan ve şehir merkezine yalnızca 60 km uzakta bulunması sebebiyle turistik olarak en çok tercih edilen noktalardan biri haline gelen Gercüş, Batman gezinizde unutulmaz bir deneyim haline getirmeniz konusunda sizlere yardımcı olacak noktalardan biridir. Şehrin en sevilen rekreasyon ve gezi alanlarından biri olması sebebiyle tercih edilen ve içerisinde yer alan Kırkat Göleti ile dikkat çeken Gercüş özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık misafir gruplarına ev sahipliği yapmakta ve böylelikle keyifli vakit geçirmeyi mümkün hale getirmektedir.

Beşiri

Kıra Dağı’nın eteklerine kurulmuş bir ilçe olan Beşiri, Batman merkezine yalnızca 17 km mesafede olması sebebiyle şehre en yakın ilçelerden biri olarak bilinmekte ve bu sebeple yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken noktalardan biri haline gelmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği gezi alanlarından biri olması sebebiyle tercih edilen ve içerisinde bulunan çay sayesinde piknik gibi aktiviteler yapmak isteyenler için en ideal seçeneklerden biri haline gelen bu ilçe oksijen seviyesinin yüksek olması sebebiyle doğayla iç içe keyifli bir gün geçirebilmeniz konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık arkadaş ve aile gruplarına ev sahipliği yapan ilçede keyifli vakit geçirmek için piknik yapabilir ya da yürüyüş alanlarında doğa ile iç içe keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

Malabadi Köprüsü

Batman'da gezilecek yerler arasında bulunan bu köprü Diyarbakır'ın Silvan ilçesi ile Batmanarasında yer almaktadır. Mimari açıdan oldukça dikkat çekici ve gösterişli bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra anıtsal bir yapı olarak da ele alınan ve bu sebeple şehre gelen turistler tarafından en çok tercih edilen noktalardan biri olarak bilinen köprü tarih ve mimari meraklıları tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Artuklu Beyliği döneminde inşa edildiğine inanılan ve günümüzde 150 metrelik uzunluğu ve 7 metrelik genişliği ile dikkat çeken Malabadi Köprüsü, Türkiye'nin en büyük tek kemerli köprüsüdür. Sahip olduğu bu gibi özellikler sebebiyle de ziyaret edilen köprü Batmanziyaretinizi çok daha keyifli hale getirecek birçok farklı özelliğe sahip olması sebebiyle dikkat çekmektedir.

Batman Park Avm

Kendine ait doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken bu şehir içerisinde gerçekleştireceğimiz turistik gezi sizlere çok farklı bir deneyim yaşatacak ve gördüğünüz manzaraları bir daha unutmanın söz konusu dahi olmayacaktır. Ancak bu noktada Batmanşehrinin yalnızca tarihi ve kültürel açıdan kendini geliştirdiğini dile getirmek doğru olmayacağı gibi şehir içerisinde gerçekleştirebileceğiniz birçok farklı aktivite olduğunu da dile getirmek mümkündür. Batman park alışveriş merkezi şehrin her yerinden çok kısa bir yürüyüşle ulaşılabilecek bir konumda bulunuyor olması sebebiyle tercih edilen alışveriş merkezleri arasında yer almakta ve içerisinde bulunan birçok mağaza sayesinde keyifli bir gün geçirmenizi mümkün hale getirmektedir. Sizde sevdikleriniz ya da kendiniz için alışveriş yapabilir ya da alışveriş merkezi içerisinde bulunan çok sayıda restoran ve kafe de keyifli vakit geçirerek yemek yiyebilir ya da kahve içebilirsiniz.

Hasankeyf Yol Geçen Hanı

Hasankeyf yol geçen hanı Batmangezisi yapmakta olan yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken ilk noktalardan biridir. 4 mevsim boyunca kalabalık misafir gruplarına ev sahipliği yapmakta olan bu yer Hasankeyf ören yeri içerisinde bulunmaktadır. Devasa bir mağaranın içerisine tasarlanmış olması sebebiyle de dikkat çeken ve kendine ait özellikleri ile görenleri adeta büyüleyen yol geçen hanı adlı bu yerde keyifli vakit geçirmek mümkündür.

Hasankeyf Kalesi

Kartpostalları konu olan ve çarpıcı bir manzaraya sahip olan Hasankeyf kalesi Batman'ın simgesel yapılarından biri olması sebebiyle turistler tarafından en çok tercih edilen noktalardan biri olarak bilinmektedir. Dicle nehri kenarında bulunan ve 200 metrelik yüksekliği ile görenlerin adeta büyülendi Hasankeyf kalesi Süryani piskoposluk merkezi olarak inşa edildiği bilinen yapılardan biridir.

Sizde bu gibi yapıları görmek için Batman otogarı ve otobüs bileti fırsatlarını yakalayabilir ve böylelikle bir daha asla unutamayacağınız ve sizlere eşsiz bir deneyim sunacak Batmangezinizi gerçekleştirmeyi mümkün hale getirebilirsiniz. Batman şehrinin 4 mevsim boyunca ziyaret edildiği bilinmektedir.

Batman Hakkında
Nüfus:634.491
Telefon Kodu:488
Plaka Kodu:72
Batman
22 May Çrş, Güneşli
30,04°
Prş
20,05°
Cum
17,94°
Cmt
16,93°
Paz
17,39°
Pzt
19,28°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery