İzmir Otobüs Bileti

İzmir

İzmir Bazlı Şirketler Tüm Şirketler
İzmir

İzmir Şehir Rehberi 

İzmir otobüs bileti ile ulaşabileceğiniz bu şehir, ülkenin en Avrupai şehirlerinden biridir. Selanik şehrinin kardeşi olarak da anılan İzmir, yalnızca doğal güzelliği ile değil gezilecek yerleri ile de oldukça ünlüdür. Yalnızca yaz değil, kış aylarında da oldukça popüler bir yer haline gelen İzmir, turistlerin ilk tercihleri arasında gelmektedir. 

Çeşme 

Sadece İzmir'in değil, Türkiye'nin de en popüler tatil beldelerinden biri olan Çeşme, İzmir merkezine sadece 86 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Sürekli güneşli havası, şifalı suları, muhteşem mavi bayraklı plajları ve gelişmiş turizm olanakları ile 46.000 nüfusa sahip olan Çeşme, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Adını çevresindeki kaynak suyundan alan ve çok eskilere dayanan zengin bir tarihe sahip olan Çeşme, gerek kaliteli içme suyu gerekse de gezilebilir limanı ile tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Çeşme tatiliniz Altınkum Plajı, Pırlanta Plajı, Ilıca ve Aya Yorgi Plajı gibi Ege Denizi'nin en güzel plajlarından bazılarında yüzme şansı yakalayabilirsiniz. Çeşme Kalesi, Çeşme Müzesi ve Osmanlı döneminden kalma kervansaray tatilinizi çok daha keyifli bir hale getirecektir. Bölgede bulunan şifalı kaplıcalar da, turistlerin ilgisini çekmektedir. Şık butik otellerde konaklayabileceğiniz semt, hareketli bir eğlence hayatı ile İzmir'in en popüler tatil yerlerinden biri olarak bilinmektedir.

Alaçatı

İzmir’de dair oldukça popüler beldelerden biri olan Alaçatı, özellikle yaz aylarında turistlerin adeta akınına uğramaktadır. İzmir merkeze yaklaşık olarak 75 kilometre kadar uzakta bulunan Alaçatı, Türkiye’nin rüzgar sörfünün en popüler olduğu bölge olması sebebiyle de ünlüdür. Tatilini su sporları yaparak geçirmek isteyenler için eşsiz seçenekler ve aktiviteler sunan Alaçatı, unutulmaz bir tatil geçirebilmenizi sağlar. 

Alaçatı’nın dört bir yanında klasik Ege evlerini görmek mümkün hale gelmektedir. Mimarinin doğal güzellik ile birleştiği unutulmaz yerlerden biri olan Alaçatı, İzmir’e gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Şık kafeler, keyifli yemekler yiyebileceğiniz restoranlar ve kaliteli butik oteller ile dolu olan bu küçük ve şirin beldeye İzmir otobüs bileti alarak ulaşabilirsiniz.

Alsancak

İzmir’in Konak ilçesine bağlı olan Alsancak, yalnızca hareketli sokakları ile değil tarihi olarak önemli yapıları ile de dikkat çekmektedir. İzmir’in gece hayatının en yoğun olduğu yerlerden biri olması sebebiyle dikkatleri üzerine çeken Alsancak, alışveriş yapmak isteyen ziyaretçiler içinde pek çok dükkan barındırır. 

Kaliteli otelleri, kafe ve barları ile turistlerin yoğun ilgisi ile karşılan Alsancak özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık hale gelmektedir. 

Urla 

Urla, İzmir merkezine sadece 38 km uzaklıkta, antik ve çok popüler bir turizm kentidir. Güzelbahçe, Seferihisar, Çeşme ve Karaburun arasında yer alan Urla'nın tarihi M.Ö. 4000 yıl öncesine dayanan birçok antik kent ve hazine bulundurur. Zeytinyağı üretiminin eski bir merkezi olan Urla'da zeytin yetiştiriciliği bugün de önemli bir yer tutmaktadır.

İlçe, doğal atmosferini korurken turizm olanakları da oldukça geliştirmiştir. Urla Marina, butik oteller, eğlence mekanları, 12 ada ve İzmir Körfezi'nin muhteşem manzarasına sahip gezinti yolları ve Mavi Bayraklı Plaj, burayı tatil veya tarihi ve kültürel bir gezi için ideal bir yer haline gelmektedir. Urla Sanat Sokağı'ndaki antikacıları ve el sanatları atölyelerini ziyaret etmek ve ünlü Malgaca Pazarı’na giderek çevre köylerden organik ürünler ve yerel lezzetler için alışveriş yapmak oldukça keyiflidir. Urla’da Melengeç Plajı, Altınköy Plajı, Demircili Plajı, Bodrum Koyu ve Çeşmealtı Plajı gibi yazın sahilin ve denizin tadını çıkartabileceğiniz birbirinden güzel mavi bayraklı plajlar bulunmaktadır.

Kordon

Alsancak sahili boyunca uzanan İzmir'in en ünlü caddelerinden Kordon, İzmir’de gezilecek yerlerlistelerinin başında gelmektedir. İzmir Cumhuriyet Meydanı ile İzmir Limanı arasındaki sahili kapsayan Kordon, 150 metrelik deniz doldurularak ziyarete açılmıştır.

Ayrıca 1999 yılında doğa koruma alanı ilan edildikten sonra şişeleme operasyonlarının durduğu Kordon’da nostaljik bir tramvay yolculuğunun keyfini çıkarmak da mümkündür. Yürüyüş yolları, çimenli dinlenme alanları, kafeleri ve Ege Denizi'nin güzel manzarasına sahip bisiklet yolları ile günün her saatinde canlı bir atmosfere sahip olan Kordon, İzmir'in en canlı ve en popüler yerlerinden biri olması sebebiyle yılın her mevsimi oldukça kalabalıktır. Öyle ki pek çok gezgin, Kordon'u gezmeden İzmir gezisinin tamamlanmış sayılmadığını dile getirmektedir.

Foça

Adını eski zamanlarda bölgede yaşayan sevimli foklardan alan Foça, İzmir'e 70 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çandarlı ile İzmir Körfezi arasında bir yarımada üzerinde yer alan Foça, doğal limanı nedeniyle tarih boyunca stratejik olarak önemli bir yer olarak bilinmektedir. Sakin atmosferi, klasik evleri, sahil şeridi, rengarenk balıkçı tekneleri ve şirin kafeleri ile İzmir'in en popüler tatil noktalarından biridir.

MS 500 yılında inşa edilen Athena Tapınağı, Anadolu'nun en eski antik tiyatrosu, ünlü Herodot Surları, bölgeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin arasında gelir. Günümüz Eski Foça ve Foça olarak ikiye ayrılan bölge, turistlerin adeta akınına uğramaktadır. Bu güzel kasaba aynı zamanda nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarına da ev sahipliği yapar. Arnavut kaldırımlı sokakları süsleyen taş evleri ve köhne balık restoranlarıyla İzmir'in görülmesi gereken yerleri arasında Foça gelmektedir. 

Seferihisar

Türkiye'nin ilk ve tek sakin şehri olarak kabul edilen Seferihisar, turistik olarak dikkat çekmektedir. Tarihi hazineleri, organik ürünlerin satıldığı marketleri ve pazarları, butik otelleri ve kaliteli restoranları ile Ege Denizi'nde huzurlu ve sakin bir tatil arayanlar için eşsiz bir seçenek olmaktadır. Seferihisar’ın tarihinin ise 1000 yıl öncesine dayandığı bilinmektedir. Giritliler tarafından kurulduğuna inanılan Seferihisar, Urla yarımadasında yer almaktadır.

Seferihisar eşsiz bitki çeşitliliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Zeytin, enginar ve narenciye bahçeleri ile ünlüdür. Mavi bayraklı plajının keyfini çıkarabilir, organik ürünlerin alışverişini yapmak için pazarlarında ve marketlerinde vakit geçirebilirsiniz. 

Ödemiş

Deniz seviyesinden 1050 metre yükseklikte ve İzmir merkeze 113 kilometre uzaklıkta bir yayla olan Ödemiş'in geçmişi Hristiyanlık öncesine kadar uzanmaktadır. Bu yayla, 11. yüzyıla kadar uzanan zengin tarihi ve bozulmamış doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Tunç Çağı'ndan Frig, Hitit, Yunan, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine kadar uzanan tarihi hazineleri ile Ödemiş, kestane ve çam ormanlarıyla da bir doğa cennetidir.

Yazın bile serin olan Bozdağ ya da antik kalıntılar üzerine kurulmuş Güllüce Köyü gibi birçok güzelliğe sahip tarihi Ödemiş, mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasında gelmektedir. 

Bergama

Uzun zamandır Bergama krallığının merkezi olan Bergama, dünyanın her yerinden arkeolojik ve tarihi merakları kendine çekmektedir. Efsanevi Bergama antik kenti, İzmir merkezine 110 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Güzel mirasıyla dikkat çeken sakin yerleşim yeri, bir açık hava müzesine benzemektedir.

Bergama, Türkiye'nin en önemli arkeoloji müzelerinden biri olan Bergama Müzesi'nin bulunduğu yer olarak da dikkatleri üzerine çeker. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Bergama Antik Kenti, muhteşem taş mimarisi ve büyüleyici Zeus Bergama'sı, Ege bölgesinin en büyük camilerinden Bergama Ulu Camii ile ünlüdür. Altar, MS 2. yüzyıldan kalma Roma Salepion Tapınağı, 14.000 kitaplık Bergama İlçe Halk Kütüphanesi ve çam ağaçlarıyla ünlü Kazak Yaylası, İzmir’de gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. 

İzmir Hakkında
Nüfus:-
Telefon Kodu:-
Plaka Kodu:-
İzmir
29 May Çrş, Güneşli
15,03°
Prş
18,34°
Cum
17,05°
Cmt
19,47°
Paz
21,69°
Pzt
23,82°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery