Kırıkkale Otobüs Bileti

Kırıkkale

Kırıkkale Bazlı Şirketler Tüm Şirketler
Kırıkkale

Kırıkkale Şehir Rehberi

Kırıkkale otobüs bileti ile görme şansı yakalayacağınız bu şehir İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. İçerisinde yer alan Kızılırmak ile dikkat çeken ve tarihi yapılarıyla mutlaka görülmesi gereken bir şehir olarak ele alınan Kırıkkale sahip olduğu doğal güzellikleri ile görenleri kendine adeta hayran bırakmakta ve eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Anadolu'nun önde gelen şehirlerinden biri olan Kırıkkale misafirlere tarafından 4 mevsim boyunca ziyaret edilmeye devam etmekte ve sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri ile onlara eşsiz bir deneyim sunmaktadır. 9 farklı ilçesi ile görenlerin unutamayacağı eşsiz manzaralar sunmak konusunda oldukça başarılı bir şehir olan Kırıkkale bugüne dek birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yaptığı bilinen şehirlerin arasında yer almaktadır.

Köprüköy Seyir Terası

Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde yer alan ve Kızılırmak'ın büyüleyici manzarasını eşsiz bir şekilde sunmakta olan Köprüköy Seyir Terası şehirde mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yapıların başında yer almaktadır. Şehrin doğal güzelliklerini kuşbakışı bir manzarayla seyre edebilmeniz konusunda sizlere yardımcı olan ve tekne turu ya da yürüyüş alanı gibi olanaklara da sahip olan Köprüköy Seyir Terası'nda geçirdiğiniz vakit esnasında yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda vakit geçirebilir ve böylelikle kendiniz ya da sevdikleriniz için hediyeler alarak Kırıkkale gezinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Karaahmetli Tabiat Parkı

Kırıkkale gezilecek yerler arasında bulunan Karaahmetli tabiat parkı Kırıkkale ilinin doğal güzellik simgelerinden biri olarak bilinen ve şehre gelenlerin mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktaların arasında yer almaktadır. Birçok farklı bitki ve canlı türüne ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle ilgi çekici olan ve mutlaka görülmesi gereken Karaahmetli tabiat parkı Kapulukaya baraj gölünün yanında yer almaktadır. Bu sayede doğayla iç içe eşsiz bir gün geçirebilir ve Kırıkkale gezimizin unutulmaz bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Eğer gezileriniz esnasında kamp yapmak ve böylelikle doğa ile iç içe olmak istiyorsanız kamp yapabileceğiniz birçok farklı alana sahip olduğunu dile getirmek ve yanlış olmayacaktır.

Kırıkkale Büyük Şehir Parkı

Kırıkkale otogarı ile görme şansı yakalayacağınız bu şehir kendine ait doğal ve tarihi birçok farklı güzelliğe sahiptir. Bu sebeple her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından tercih edilen ve tercih edilmesiyle birlikte konuklarına unutulmaz bir deneyim yaşayan bilmelerini sağlayan Kırıkkale büyük şehir parkı ister şehir içerisinde görülmesi gereken yapıların arasında gelmektedir. Şehir merkezinde yer alması sebebiyle dikkat çeken ve yalnızca turistler tarafından değil yerli halk tarafından da yaygın olarak tercih edilen Kırıkkale büyük şehir parkı halka açık büyük bir parktır.

Ulaşımın oldukça kolay olması sebebiyle de tercih edilen ve herkese hitap etmesiyle dikkat çeken Kırıkkale büyük şehir parkında hava aktiviteleri gibi birçok farklı aktivite gerçekleştirilmektedir. Yürüyüş yapabileceğiniz alanlar bisiklet sürebileceğiniz parkurlar oyun ve oturma alanları sayesinde çocuklu aileler için de keyifli bir deneyim sunmakta ve böylelikle her geçen gün daha fazla misafir tarafından tercih edilmektedir.

Kırıkkale Modern Çarşı

Kendine ait tarihi ve kültürü ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Kırıkkale içerisinde birçok farklı turistik noktaya sahiptir. Yalnızca yerli değil yabancı turistler tarafından da tercih edilmekte olan ve özellikle bahar aylarında oldukça kalabalık turist gruplarına ev sahipliği yaptığı bilinen Kırıkkale'de mutlaka görülmesi gereken noktaların arasında Kırıkkale modern çarşı gelmektedir. İhtiyacınıza yönelik eşyalar bulabileceğiniz ya da sevdiklerinize hediye alarak Kırıkkale gezinizin unutulmaz bir hal almasını mümkün hale getireceğiniz Kırıkkale modern çarşı turistler tarafından en çok sevilen noktalardan biri olarak bilinmektedir. Yalnızca alışveriş yapmanız için imkan tanımayan bunun yanı sıra yeme içme mekanları bulunduran ve yöresel lezzetleri tatmanız konusunda sizlere yardımcı olan Kırıkkale modern çarşıya Kırıkkale otobüs bileti fırsatları ile ulaşma şansı yakalayabilirsiniz.

Sulakyurt Milli Parkı

Adını Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde bulunuyor olmasından alan Sulakyurt milli parkı bir tesis olarak hizmet vermekte ve sunduğu doğal ortam sayesinde yalnızca turistler tarafından değil yerel halk tarafından da büyük bir ilgi görmektedir. Ancak Sulakyurt Milli Parkı'nın yaygın olarak tercih edilmesindeki en önemli etkenin içerisinde birçok farklı tarihi yapıyı bulunduruyor olması. Bunun yanı sıra yakınlarında yer alan Şeyh Sami Külliyesi gibi cami ve türbeleri de ziyaret edebilmeniz konusunda sizlere oldukça büyük bir olanak sağlayacak ve böylelikle Kırıkkale gezinizin çok daha keyifli hale gelmesini sağlayacak Sulakyurt milli parkı hem doğal hem de tarihi bir noktadır.

Karabekir Konağı

Kırıkkale'nin delice ilçesinde yer alan ve 1.938 yılında inşa edildiğine inanılan Karabekir Konağı, Osmanlı mimarisine sahip olması sebebiyle mimari olarak oldukça ilgi çekici bir yapı olarak bilinmektedir. Yalnızca kendine ait tarihi ile değil mimari yapıları sevenler tarafından da yaygın olarak tercih edilen ve ziyaret edilmesiyle birlikte pek çok farklı avantaj sağlayan bu yer Kırıkkale'de mutlaka görülmesi gereken noktalardan biridir. Günümüzdeki haline gelene dek birçok farklı restorasyon çalışmasından geçirilmiş ve böylelikle bu hale getirilmiş olan Karabekir Konağı tarihi yapıları ilgisi olanlara mutlaka uğraması gereken bir yapı olarak bilinmektedir.

Cerit Kale Kaya Mezarları

Kırıkkale gezilecek yerler listelerinin başında bulunan Cerit Kale Kaya Mezarları Kırıkkale'nin kesme ilçesinde bulunmaktadır. Kırıkkale'nin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen kesme ilçesi Cerit Kale Kaya Mezarlarına da ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle dikkat çekmektedir. Bu bölgede bulunan mezarların Demir Çağı'ndan kaldığı bilinmekte ve köklü tarihi sebebiyle Cerit Kale Kaya Mezarları Kırıkkale de yer alan en önemli noktalardan biri olarak ele alınmaktadır. Şehre gelenlerin uğrak noktalarından biri olarak bilinen ve yakınında yer alan mağaralar ile keyifli bir gün getirebilmeniz mümkün hale getiren bu nokta, hem tarihi hem de doğal bir yapı olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Deliler Kuyusu

Haydar Sultan Köyünde yer alan ve Haydar Sultan Camii'nin avlusunda bulunan deliler kuyusu Hoca Ahmet Yesevi'nin oğlu Haydar Sultanın köye esir düşmesi ile hapsedildiği kuyu olarak bilinmektedir. Kendine ait yapısıyla oldukça dikkat çekici olan ve hikayesi sebebiyle kırık kale ziyaretiniz esnasında mutlaka görmeniz gereken noktalardan biri olarak ele alınan deliler kuyusu her yıl binlerce misafir tarafından ziyaret edilmekte ve böylelikle bölgenin en turistik noktalarından biri haline gelmektedir.

Deliler kuyusu içerisinde yer alan su kükürtlü olduğu için kuyu üzerinden buhar çıkmaktadır. Buna rağmen suyun hiç azalmadığı ve sürekli olarak kaynadığı bilinir. Ruhsal sağlığa iyi geldiği söylenen ve suya bakıldığında bile iyileşme sağladığı bilinen bu su manevi açıdan da oldukça önemlidir.

Kırıkkale otogarı ile görme şansı yakalayacağınız bu şehir yılın her mevsimi ziyaret edilen şehirlerin arasında yer almaktadır. Kendine ait doğal ve tarihi güzellikleri ile görenler tarafından unutulmayacak eşsiz bir geziye mümkün hale getiren Kırıkkale özellikle bahar aylarında oldukça kalabalık misafir gruplarını ev sahipliği yapmakta ve sahip olduğu kültürel yapıları sayesinde oldukça dikkat çekici bir hal almaktadır.  Sizde talep ettiğiniz herhangi bir mevsimde yapabileceğiniz Kırıkkale gezinizi gezeceğiniz yerler ile çok daha keyifli bir deneyim haline getirebilirsiniz.

 

Mersin şehir rehberi ve Mersin otobüs bileti için tıklayınız...

 

Kırıkkale Hakkında
Nüfus:199.032
Telefon Kodu:318
Plaka Kodu:71
Pzt
19,36°
Sal
14,35°
Kırıkkale
29 May Çrş, Bulutlu
15,08°
Prş
18,2°
Cum
15,84°
Cmt
19,92°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery