Kocaeli Otobüs Bileti

Kocaeli

Kocaeli Bazlı Şirketler Tüm Şirketler
Kocaeli

Kocaeli Şehir Rehberi

Kocaeli’de gezilecek yerler oldukça çeşitlilik gösteriyor. Marmara Bölgesi’nin en önemli şehirleri arasında kabul edilen Kocaeli’de tarihsel, doğal ve mimari olarak pek çok dikkat çekici noktaya ziyaret düzenleyebilirsiniz. Sanayi sektörünün önemli noktalarından birisi olan bölge, bu bakımdan nüfus açısından da önemli kalabalıklara ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 2 milyon kişinin yaşadığı şehir, nüfus açısından da çeşitlilik sağlıyor.

Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e kıyısı bulunan şehir, sanayi ve turizm açısından da gün geçtikçe gelişmekte olan bir şehir özelliği taşıyor. Toplamda 12 ilçesi olan şehir aynı zamanda gezilecek yerler açısından da önemli alternatifler sunmayı başarıyor. Kocaeli otobüs bileti ile farklı noktalardan bu şehre ulaşabilir, ilgili çekici yerlerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras

Kocaeli’de ilk olarak görülmesi gereken yerler arasında Türkiye’nin en büyük cam terası olarak kabul edilen bu alan öne çıkıyor. 2019 yılından beri faaliyette olan tesis, görenleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenlerin tercih etmesi gereken bir yer alan bu terasta etrafta bulunan kafeler yardımıyla da dinlenmek mümkün.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesi gezmeyi seviyorsanız bu özel bahçe farklı canlı türlerini yakından görebilmeniz için fırsat veriyor. Şehrin en önemli cazibe merkezleri arasında yer alan bahçeye pek çok noktadan turist geliyor. Sadece hayvanlar olarak değil bitki çeşitliliği açısından da geniş bir seçenek sunan bahçe yaklaşık 3600 hayvan ve 8000 bitki ile Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçeleri arasında yer alıyor.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı

Kocaeli’de gezilecek yerler arasında sahil keyfi yaşamak isteyenlere hitap eden bu park, dinlenmeniz ve yürüyüşler düzenlenmeniz için ideal bir seçenek oluşturuyor. Parkta aynı zamanda çeşitli sportif etkinlikler yapmanız için çeşitli araçlar da yer alıyor. Ayrıca ünlü film Hobbit’ten esinlenen Hobbit Evleri de yine parkta çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Girişler ise parka ücretsiz yapılabiliyor.

Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olarak kabul edilen bu parkta, kendiniz veya sevdikleriniz ile çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle çocukların çok seveceği etkinliklerin bulunduğu park içinde oyun aktivitelerinin yanında yetişkinler için de kamp imkanları yer alıyor. Doğayla iç içe bir kamp yapmak isteyenler için ideal seçeneklerin olduğu parkta, isterseniz uzun süreli kalışlar da çadırınızın içinde yapabilirsiniz. Alanda yürüyüş yerlerinin yanı sıra bisiklet parkurları da dikkat çekiyor. Bisiklet binmeyi seviyorsanız doğal güzelliklerin arasında açılmış olan yollarda bisiklet sürme keyfine varabilirsiniz. Ayrıca parkta sincap gibi canlılara da denk gelebilirsiniz.

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Kocaeli doğal güzellikler açısından oldukça çeşitlilik sunduğu için doğa severlerin gidecekleri pek çok yer bulunuyor. Birinci derecede sit alanı olan bu parkta doğayla iç içe vakit geçirebileceksiniz. Herkesi kendisine hayran bırakan coğrafyası ile birlikte adeta gizli bir cennet olduğu söylenebilecek olan bu parkta doğa yürüyüşleri, tırmanma, piknik gibi çeşitli aktiviteleri yapabilirsiniz. Dilerseniz kendi başınıza dilerseniz sevdikleriniz ile unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. İstanbul’a da yakın olması sebebiyle civar bölgelerden de ziyaretçi çeken park haftanın her günü ziyaretçilerini ağırlıyor.

Harikalar Sahili

Kocaeli otobüs bileti alarak bölgeye yapacağınız ziyaretlerinizde unutulmaz deneyimler yaşayacağınız bir alan da Harikalar Sahili. Derince ilçesinde yer alan sahilin yanında masal kahramanları ile süslenmiş olan bu sahil, çocuklar kadar içindeki çocuğu taşıyan yetişkinler için de mutlu anlar yaratabiliyor. Pamuk Prenses, Şirinler, Yedi Cüceler, Rapunzel, Çizmeli Kedi gibi çok sevilen masal kahramanlarının sergilendiği parkta ayrıca kafe çeşitliliğinin de çok olması ailelerin çocukları eğlenirken dinlenmelerine fırsat veriyor.

Yuvacık Aytepe

Kocaeli’de dikkat çekici mekanlar arasında yer alan bu bölge, ormanlık alanın içinde doğa yürüyüşleri yapmanızı ve huzur bulmanıza yardımcı oluyor. Yemyeşil ağaç ve bitki örtüsünü takip eden ırmağın huzurunu en iyi şekilde yaşamanız için fırsat veren bölgenin sınırları içinde farklı etkinlik imkanları da yer alıyor. Ayrıca Kocaeli’ne kuşbakışı bakış yapmanıza da fırsat veren konumu şehri de bir bütün içinde görmenize olanak tanıyor.

Seka Park

Seka arazisi içinde yer alan şehirdeki heyecan verici parklar arasında bulunuyor. İçinde farklı müzeler, oturma alanları, plaj ve iskeleleri barındıran yapısı ile yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kocaeli Otogarı noktasından da kolay şekilde ulaşım imkanı sunması bölgeye gidecek olanlar için kolaylık sağlıyor.

Maşukiye

Özellikle bahar aylarında görülmesi gereken rotalardan olan Maşukiye, doğayla iç içe olmak isteyenlerin tercih ettikleri bir alan konumunda. Sapanca Gölü Havzasında yer alan ve çok farklı ağaç türlerini bünyesinde barındıran bu alanda tertemiz havaya ve huzura doyabilirsiniz. Kartepe ilçesinde yer alan Maşukiye konum itibariyle Bursa, İstanbul, Sakarya gibi illere de yakın bulunuyor.

Kartepe

Sadece bahar ve yaz aylarında değil, Kocaeli aynı zamanda kış aylarında da ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşamaları için fırsatlar tanıyor. Kocaeli’nin en özel ilçelerinden birisi olan, bölge kış aylarında kayak yapmayı sevenler tarafından tercih ediliyor. Yaz aylarında ise doğa yürüyüşü yapmak isteyenler tarafından yine tercih edilebiliyor.

İnönü Yaylası

Karadeniz yaylarında yaşanan heyecanın bir tür aynısını yaşamak için tercih edebileceğiniz bu bölge, Kocaeli’nin de en özel mekanlarından birisi olmayı başarıyor. Çoğu kişi tarafından bilinmediği için insan yoğunluğu bakımından çok kalabalık olmayan bölgede pek çok el değmemiş noktayı keşfedebilirsiniz. Özellikle doğa gezilerini seviyorsanız saati unutarak eşsiz zamanlar geçirebilirsiniz.

Narköy Ekolojik Yaşam

Doğa gezilerinden hoşlanıyorsanız Narköy’ü de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ekoturizm hedefleyen bu köyde yemek ve konaklama açısından çok hoşunuza gidecek imkanlar yer alıyor. Aynı zamanda çiftçilik ve doğal tarım ile de uğraşabileceğiniz imkanlar sunuluyor. Böylece farklı bir uğraş da edinebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz aktiviteler ile birlikte bölgede çocuklardan yetişkinlere kadar pek çok olanağın olduğunu da unutmamalısınız.

Bıçkıdere Göleti

Kocaeli otobüs bileti ile bölgeye ulaşarak ziyaret edebileceğiniz bir diğer özel yer de Bıçkıdere Göleti. Bölgenin en önemli doğal güzellikleri arasında yer alan gölette, wakeboard olarak adlandırılan aktiviteyi mutlaka yapmalısınız. Bir tür su kayağı olan bu etkinlik sevdikleriniz ile unutulmaz anlar yaşamanız için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Sapanca Gölü

Bölgedeki en önemli alanlardan birisi olan Sapanca Gölü doğal güzelliği ile herkesi büyülemeyi başarıyor. Doğal güzellik olmasının yanında dinlenme ve çeşitli etkinlikler için kullanılabilecek bir alan olmasıyla da öne çıkan göl, çevresinde oturmak için pek çok alan da barındırıyor. Dilerseniz göl kenarına yapılan bisiklet yolunda bisiklet sürme keyfi de yaşayabilirsiniz. Üstelik bölgede kiralamak için bisikletler de yer alıyor. Kahvaltısıyla da meşhur olan bölgeye Kocaeli Otogarı üzerinden de doğrudan yapılan servis ile ulaşabilirsiniz.

Kefken – Kandıra

Küçük bir Karadeniz kasabası izlenimi veren bu bölge özellikle doğal manzaraları sevenler için farklı bir rota olacaktır. Pembe Kayalar olarak adlandırılan ve renk olarak pembe olan kayaları görüp fotoğraf çektirmek Kocaeli gezinizi daha da keyifli ve eğlenceli hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Kocaeli Hakkında
Nüfus:2.033.441
Telefon Kodu:262
Plaka Kodu:41
Kocaeli
24 Tem Çrş, Bulutlu
20,31°
Prş
21,88°
Cum
21,72°
Cmt
20,22°
Paz
21,53°
Pzt
22,16°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery