Afyonkarahisar Uçak Bileti

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar uçak bilet al işlemi sayesinde hem şehre özgü lezzetlerin tadına bakabilmek hem de şehirde bulunan güzellikleri keşfedebilmek mümkündür. Şehri ziyaret eden kişiler Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal güzelliklerini görebilme ve etkileyici manzaralara şahitlik edebilme şansını elde ederler.

Afyonkarahisar Hakkında

Afyonkarahisar uçak bileti almak ve şehri ziyaret etmek isteyen kişiler öncelikle şehir hakkında bazı bilgilere sahip olmalıdır. Afyonkarahisar 2005 yılına kadar sadece Afyon ismi ile anılan bir ildir. 2005 yılına gelindiğinde ise şehrin ismi Afyonkarahisar olarak belirlenmiştir. Şehir sahip olduğu termal kaynakları sayesinde her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Tarihi yapısı ile de dikkat çekilen şehre ait en eski kalıntılar Frigler dönemine aittir. Frigler döneminin ardından şehrin yönetimi perslere perslerin ardından da gelmeyen oğulları beyliğine geçmiştir. Şehir uzun yıllar boyunca Türk devletlerinin hakimiyetinde kalmış son olarak da Osmanlı Devleti’nin hakimiyeti altına girmiştir. Şehri ziyaret eden kişiler şehirde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmeli ve şehre özgü lezzetlerin tadına bakmalıdır. Ayrıca Afyonkarahisar denilince akla termal turizm geldiğinde şehirde bulunan kaplıcalar ve ılıcalar mutlaka Afyonkarahisar gezisi sırasında ziyaret edilmelidir.

Afyon gezisi sırasında gezilmesi gereken ilk mekan Afyon kalesidir. Bu Kale uzun yıllar boyunca şehrin savunmasında kullanılmıştır ve 220 metrenin üzerinde bir kayanın üzerine inşa ettirilmiştir. Bu kaleyi ziyaret ederek Afyon manzarasını en güzel yerden görebilmek ve şehrin tarihine yakından tanıklık edebilmek mümkündür. Afyon gezisi sırasında görülmesi gereken bir diğer önemli mekan ise ulu camidir. Ulu cami Afyonkarahisar’ın merkezinde yer alır ve aynı zamanda Afyon Kalesi’ne yakın bir konumda bulunur. Selçuklu döneminden kalan bu cami hem Afyonkarahisar’ın hem de Türkiye’nin en eski ahşap direğe sahip olan camisi olarak bilinir. Camiyi ziyaret ederek hem etkileyici manzara fotoğraflarını çekebilmek hem de dünyanın en eski ahşap direğe sahip olan camisini yakından görebilmek mümkündür.

Sultan divani Mevlevihanesi ve Afyonkarahisar gezisi sırasında görülmesi gereken bir diğer önemli mekandır. Burası 13 yüzyılda inşa ettirilmiştir ve şehirde kurulan ilk Mevlevi hali olması nedeniyle dikkat çeker. Özellikle bu mekanın aşure gününde ziyaret edilmesi durumunda pek çok etkinliğe katılabilmek mümkün olacaktır.

Frig Vadisi Afyonkarahisar gezisi sırasında görülmesi gereken bir diğer önemli mekandır. Bu vadi şehirde bulunan sülün köyü sınırlarında yer alır. Tarihi uzun yıllar öncesine dayanan bu vadiyi ziyaret ederek hem etkileyici manzara fotoğrafları çekebilmek hem de şehirdeki tarihi yapıyı yakından inceleyebilmek mümkündür. Vadi içerisinde pek çok tek kişilik mezar odaları ve kiliseye ait kalıntılar bulunur. Afyon arkeoloji müzesi de Afyon gezisi sırasında görülmesi gereken bir diğer önemli yapıdır. Müzeyi ziyaret ederek pek çok tarihi eseri yakından inceleyebilmek mümkün olacaktır.

Afyonkarahisar gezisi sırasında mutlaka şehre özgü lezzetlerin de tadına bakmak gerekir. Afyon mutfağında yer alan en önemli lezzetler arasında ilk sırada kaymak yer alır. Kahvaltılıkların olmazsa olmazı olan kaymağın tadına Afyonkarahisar’da bakarak etkileyici lezzete tanıklık edebilmek mümkündür. Afyonkarahisar gezisi sırasında Ayrıca şehre özgü olan lokum ve sucuk mutlaka tadılmalıdır. Afyonkarahisar gezisi sırasında keşkek patlıcan böreği veya haşhaşlı börek gibi hamur işlerine de tadına bakılması gerekir.

Afyonkarahisar Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Afyonkarahisar Havalimanı bulunmadığı için Afyonkarahisar uçak bileti alabilmek için şehre en yakın konumda bulunan havalimanları tercih edilebilir. Afyonkarahisar’a en yakın konumda bulunan havalimanının ismi Kütahya Zafer havalimanıdır. Bu Havalimanı Kütahya şehir merkezinde bulunur ve Afyonkarahisar’ı ziyaret etmek isteyen kişilerin hava yolu ulaşımında tercih edebilecekleri bir havalimanıdır. Kütahya Zafer Havalimanı ile Afyonkarahisar arasında yolculuk edebilmek için pek çok ulaşım aracı bulunur. Kütahya Zafer Havalimanı’ndan Afyonkarahisar şehir merkezine ulaşabilmek için öncelikle havalimanından Kalkan servisler tercih edilebilir.

Havalimanından kalkan servisler ile Afyonkarahisar şehir merkezine yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşılabilir. Havalimanı ile Afyonkarahisar şehir merkezi arasında Ayrıca otobüsler ile yolculuk edebilmek de mümkündür. Kütahya otogarından kalkan otobüslere binerek Afyonkarahisar’da bulunan otogara 60 ile 75 dakika arasında ulaşabilmek mümkündür. Kütahya Zafer Havalimanı ile Afyonkarahisar şehir merkezi arasında yolculuk yapabilmek için kiralık araçlar ve taksiler de tercih edilebilir. Kiralık araçlar ve taksiler sayesinde Kütahya’dan Afyonkarahisar’a kısa süre içerisinde hem daha keyifli hem de daha konforlu şekilde ulaşabilmek mümkündür.

Afyonkarahisar’a Ulaşım

Afyonkarahisar uçak bilet al işlemini gerçekleştirerek şehirde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Şehri ziyaret edebilmek için en çok tercih edilen ulaşım araçları otobüslerdir. Afyonkarahisar merkezi bir konumda yer aldığından karayolu ile şehri ziyaret edebilmek için her günü yüzlerce otobüs seferi düzenlenmektedir. Şehri ziyaret edebilmek için en çok tercih edilen ulaşım aracı karayolu olsa da hava yolu da şehri ziyaret etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir değer ulaşım seçeneğidir. Şehre hava yolunu kullanarak ulaşmak isteyen kişiler Kütahya'da bulunan Zafer Havalimanı’na alacakları uçak bileti ile Kütahya’ya iniş yapabilirler. Kütahya'ya iniş yapan kişiler havalimanından Afyonkarahisar şehir merkezine ulaşabilmek için otobüsleri ve havalimanından Kalkan servisleri kullanabilirler. Afyonkarahisar’a ulaşabilmek için ayrıca demiryolu da tercih edilebilir. Akdeniz Bölgesi’nden ve Marmara Bölgesi’nden Kalkan demiryolu hatları ile Afyonkarahisar’a kısa süre içerisinde ulaşabilmek mümkündür.

Afyonkarahisar’a Uçuşu Olan Hava Yolları

Afyonkarahisar Havalimanı bulunmadığı için şehri ziyaret edebilmek için Kütahya’da bulunan Zafer Havalimanı tercih edilmelidir. Kütahya Zafer Havalimanı’na uçuşu bulunan havayolları ise şu şekilde sıralanabilir:

·         Türk hava yolları

·         Pegasus Airlines

·         Anadolu jet

Sık Sorulan Sorular

Afyonkarahisar’ı Ziyaret Edebilmek İçin Demiryolu Tercih Edilebilir Mi?

Afyonkarahisar’ı ziyaret edebilmek için demir yolu da tercih edilebilir.

Şehri Ziyaret Etmek İçin En Uygun Aylar Hangileridir?

Afyonkarahisar'ı ziyaret etmek için en uygun aylar yaz aylarıdır. Özellikle Haziran ve temmuz aylarında şehri ziyaret eden kişiler Afyonkarahisar’ın güzelliklerini keşfedebilirler.

Şehri Ziyaret Eden Kişiler Hangi Faaliyetleri Gerçekleştirebiliriz?

Afyonkarahisar gezisi sırasında şehirde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri gezebilmek mümkündür. Özellikle Frig vadisi gibi doğal güzellikleri gezen kişilerin etkileyici doğal fotoğrafları çekebilmeleri aynı zamanda doğa yürüyüşü yapabilmeleri de mümkün olmaktadır. Afyonkarahisar gezisi sırasında gerçekleştirilebilecek faaliyetler arasında termal otellerde konaklamak ve kaplıcaları ziyaret etmek gibi faaliyetler de yer alır.

Afyonkarahisar Gezisi Sırasında Şehre Özgü Hangi Lezzetler Tadılmalıdır?

Afyonkarahisar gezisi sırasında şehre özgü lezzetler arasında yer alan kaymak lokum ve sucuk gibi lezzetleri mutlaka tadına bakılması gerekir.

Afyonkarahisar’da Sivil Havalimanı Bulunur Mu?

Afyonkarahisar’da sivil havalimanı yer almaz.

Afyonkarahisar Gezisi Sırasında Gezilmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Afyonkarahisar gezisi sırasında gezilmesi gereken yerler arasında şehrin tarihi ve doğal mekanları yer alır. Özellikle Afyon kalesi ulu cami ve Frig vadisi Afyonkarahisar gezisi sırasında görülmesi gereken alanlardır.

Afyonkarahisar Gezisi Dönüşünde Hediyelik Olarak Neler Getirilebilir?

Afyonkarahisar gezisi sırasında alınabilecek hediyelik eşyalar arasında şehre özgü lokum sucuk ve kaymak gibi ürünler yer alır. Bu ürünleri sevdiklerinizi alarak Afyonkarahisar’ın eşsiz lezzetlerini sevdiklerinizin tadabilmesini sağlayabilirsiniz.

Afyonkarahisar Hangi Yılda Afyonkarahisar İsmini Almıştır?

Afyonkarahisar uzun yıllar boyunca Afyon ismi ile anılmıştır. 2005 yılına gelindiğinde ise şehrin ismi Afyonkarahisar olmuştur.

Afyonkarahisar Hangi Bölgede Yer Alır?

Afyonkarahisar Karahisar Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir merkezi bir konumda yer aldığından hem ulaşım açısından hem de konaklama açısından oldukça önemli bir şehirdir.

Afyonkarahisar’da Nerede Konaklayabilmek Mümkündür?

Afyonkarahisar özellikle sahip oldu kaplıcaları sayesinde her yıl milyonlarca kişinin sağlık amacıyla ziyaret ettiği bir şehirdir. Şehri ziyaret eden kişiler şehirde bulunan termal otellerde konaklayabilirler. Termal otellerde konaklayarak hem sıcak suların tadını çıkarabilmek hem de uygun fiyatlı konaklayabilme imkanını elde edebilmek mümkündür. Afyonkarahisar gezisi sırasında Ayrıca sağlıklı yaşam köyü adı verilen alanlarda da konaklayarak hem termal turizmin etkilerinden yararlanabilmek hem de uygun fiyatlı konaklamanın tadını çıkarabilmek mümkündür.

Afyonkarahisar'a Uçuş Bilgileri 

·         Hedef Havalimanı: Zafer Havalimanı 

·         Gidilecek Havalimanı IATA Kodu: Zafer Havalimanı KZR 

·         Gidilecek Şehir Adı: Afyonkarahisar

·         Hizmet Veren Havayolları: Türk Hava Yolları 

·         Pegasus Hava Yolları 

·         Anadolujet 

·         Popüler Havayolu Şirketi: Türk Hava Yolları 

Paz
33,43°
Pzt
24,47°
Sal
24,35°
Afyonkarahisar
24 Tem Çrş, Bulutlu
24,82°
Prş
21,36°
Cum
22,34°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery