Tekirdağ Uçak Bileti

Tekirdağ

Tekirdağ

Tekirdağ

Tekirdağ Çorlu Atatürk havalimanı uçak bileti fırsatları ile görme şansı yakalayacağınız bu şehir, günümüzde farklı etnik kökenlere ev sahipliği yapmaktadır. Turistlerin oldukça rağbet gösterdiği pek çok farklı bölgeye sahip olan Tekirdağ, Trakya bölgesinde bulunan illerden biridir. Kalabalık nüfuslu illerin pek çoğuna yakından komşu olan Tekirdağ, çeşitli yöntemler ile ulaşılabilecek olan bir şehirdir.

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Tekirdağ'ı gezmek için kaç gün kalmak gerekir sorusunu cevaplama dan önce bu bölgeye turistik bir gezi yapacak olan kişilerin, gezmek istedikleri bölgeleri araştırmaları gerekir. Farklı turistik bölgelere sahip olan Tekirdağ 2 ila 3 gün içerisinde gezilebilecek olan bir şehir olarak bilinmektedir. Ancak gezmek istediğiniz yerlere göre bu sürenin değişiklik gösterebileceğini göz ardı etmemeniz gerekir. 

1927 yılında yaptırıldığı düşünülen bina uzun yıllar boyunca Valikonağı olarak hizmet vermiştir. İki katlı bir tasarıma sahip olan bina, 1992 yılından itibaren müze olarak halkın hizmetine sunulmuştur. Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi adı verilen bu müzenin içerisinde şehrin çevresinde gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalarda bulunan eserler bulunmaktadır. Bu müze, Tekirdağ şehrinin sembolü olarak bilinir. Bunun sebebi ise müzenin içerisinde bulunan koleksiyonlardaki eserlerin Tekirdağ tarihi hakkında misafirlerine bilgiler veriyor olmasıdır.

Hora Feneri

Hora Feneri Tekirdağ ilinin en bilindik ilçesi olan Şarköy’e 20 km kadar uzakta yer almaktadır. 1861 yılında Fransa’dan getirilmiş olan özel kemerlerle inşa edilen tasarımı, ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. 157 yıldır gemilere ışık tutan Hora Feneri, 20 metre uzunluğa ve 25 metre yüksekliğe sahiptir. Marmara Denizi’nden geçen gemilere yol gösteriyor olması sebebiyle de popüler hale gelen bu fenerin günümüzde elektrik enerjisiyle çalıştığı bilinmektedir.

Çamlıköy Kastro Plajı

Tekirdağ hem tarihi eserleri barındıran yapıları hem de tatil yapmak için uygun olan bölgeleri ile oldukça popüler olan bir şehirdir. Tatil yapmak ve konaklamak isteyen pek çok kişi için Tekirdağ’da oteller bulunmaktadır. Bu otellerin en yoğun şekilde bulunduğu yer ise Çamlıköy Kastro Plajı yakınlarıdır. Saray ilçesine 15 km kadar mesafede yer alan bölge, üç kilometrelik uzun bir plaja sahiptir. Oldukça geniş bir alana sahip olmasıyla bilinen plaj misafirlerin kamp yapabilecekleri bir bölgene sahiptir. Karavanla konaklamak isteyen kişilerin de ilk tercihleri arasında gelen bu bölge, orman manzarası eşliğinde tatil yapmak isteyen kişiler için oldukça iyi bir seçenektir. 

Kaynak: seyehatdergisi.com

Olimpos At Çiftliği

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinin biraz dışarısında kalan bu at çiftliği yılın dört mevsimi turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Özellikle hayvan severlerin doğu ile buluştukları keyifli bir yer olan at çiftliği geniş bir alana sahiptir. Olimpos At Çiftliği’nde dileyen misafirler için at binme dersleri de bulunmaktadır. Atlar ile keyifli bir gün geçirmek ve doğada sakinleşmek isteyenlerin ilk seçenekleri arasında gelen Olimpos At Çiftliği, Tekirdağ’da görülecek yerler listesinin başında gelmektedir. 

Kazak Gölü Piknik Alanı

Tekirdağ’ın kapaklı ilçesine 3 km kadar uzaklıkta yer alan kazak gölü ve bu göle oluşturulmuş piknik alanı, turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. İlçenin en önemli doğal yerlerinden biri olarak bilinen kazak gölü piknik alanı misafirlerin keyifli bir gün geçirmesini sağlamaktadır. Temiz hava alırken piknik yapmak isteyen pek çok kişiye ihtiyacı olan bu bölge, yalnızca turistler değil yerel halk tarafından da tercih edilmektedir. Bu bölgede yalnızca piknik alanı olduğunu düşünmek yanlış olacaktır. Kazak Gölü’nü ziyaret edenlerin keyifle vakit geçirebilecekleri yürüyüş parkurları, yağmur barınakları, çocuk parkları ve büfeler gibi pek çok yeri içerisinde bulundurmaktadır.

Çorlu Mini Hayvanat Bahçesi

Özellikle çocuklu aileler için Tekirdağ’da görülecek yerler arasında bulunan Çorlu Mini Hayvanat Bahçesi, her yaş grubundan ziyaretçinin keyifle vakit geçireceği bir yerdir. Çorlu’da yer alan bu hayvanat bahçesi pek çok farklı türdeki hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Midilli atı, tavus kuşu, kumru gibi farklı türdeki hayvanları inceleyebileceğiniz bu bahçede keyifli vakit geçirmeniz mümkündür. 
 

Trend Aqua Park

Tekirdağ tarihi yerlere sahip olduğu kadar, tatil yapmak isteyenlerin de gidebilecekleri farklı alanlara sahiptir. Bu bölgelerden biri olan Trend Aqua Park, Yeniçiftlik ilçesinde yer almaktadır. Tekirdağ yalnızca 30 km mesafede bulunan bu aqua park, özellikle kalabalık arkadaş grupları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tekirdağ gezileri esnasında keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelen Trend Aqua Park, 11 farklı sokacağı bulundurmaktadır. Tatil beldesi olarak bu bölgeyi seçen kişiler, Tekirdağ uçak bileti sayesinde bölgeye ulaşım sağlayabilmektedir. 

İğdebağlar Köyü

Eşsiz bir manzaraya sahip olan iyi de bağlar köyü, Şarköy ilçesine bağlı şekilde konumlanmıştır. Zeytin ağaçları ve üzüm bağlarının sunduğu eşsiz manzara bu bölgeyi ziyaret eden misafirlere unutulmaz bir gezi deneyim yaşatmaktadır. İsmini içerisinde bulunan iyide ağaçlarından ve bağlarından alan köy, doğal bir tur yapmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında gelmektedir. Bu köyü ziyaret etmek isteyen misafirler, Tekirdağ uçak bileti fırsatları ile ulaşabilir.

Uçmakdere

Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin Tekirdağ Çorlu Atatürk havalimanı uçak bileti fırsatları sayesinde ulaşabilecekleri bu bölge, farklı aktiviteler için idealdir. Marmara Denizi’ne bakan eteklerin üzerine kurulmuş olan bölge, kendine ait atmosferi ile pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Dik yamaçları sayesinde yamaç paraşütü gibi çeşitli aktivitelerin gerçekleştirebildi bölgede keyifli bir gün geçirmeniz mümkün olacaktır. 

Kumbağ

Kumbağ Tekirdağ’ın en çok tercih edilen tatil konumlarından biri olarak bilinmektedir. İstanbul’a oldukça yakın olması, bu şehirde yaşayan pek çok kişinin kısa kaçamaklar için Kumbağ’ı tercih etmesini sağlamaktadır. Önceleri bir Rum yerleşimi olarak kullanılmakta olan köy sonraki zamanlarda turizme açılarak, turistlerin oldukça büyük ilgisini görmüştür. Özellikle yaz aylarında nüfusunun oldukça yükseldiği bilinen Kumbağ, Tekirdağ’a 15 km mesafede yer almaktadır. Bu şehre ilk defa gelecek pek çok kişi Tekirdağ’da oteller hakkında araştırma yaptığında, otellerin pek çoğunun Kumbağ bölgesinde olduğunu görebilir. Çeşitli pansiyonlar ve otellerle kişilerin isteklerini karşılayacak konaklama bölgeleri bulunmaktadır. 

Namık Kemal Evi

Tekirdağ’da doğup büyüyen ünlü şair Namık Kemal’in evi, vefatının ardından restore edilerek müzeye dönüştürülmüştür. Namık Kemal evi adı verilen bu müze ünlü şairin anısını yaşatmak için 1993 yılından bu yana misafirlere hizmet vermektedir. Osmanlı evlerine yönelik mimarisi ile görenlerin ilgisini çeken bu ev içerisinde şaire ait pek çok eser ve belgeyi bulundurmaktadır. Pazar günleri hariç her gün 09.00 ila 17.00 saatleri içerisinde gezilebilecek olan müzede herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. 

Şarköy

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı uçak bileti ile ulaşılabilecek olan Şarköy, Tekirdağ’ın en ünlü ilçesi olarak bilinir. Marmara Denizi’ne kıyısı olan Şarköy turistlerin oldukça ilgisini çekmekte olan bir bölgedir. Mavi bayraklı denizi ile uzun bir kumsala sahip olan bölge misafirlerin çeşitli aktiviteler yapabilmeleri adına düzenlenmiştir. Rüzgâr sörfü, yamaç paraşütü gibi aktivitelerin gerçekleştirilebilecek olduğu bu bölge, özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Şarköy’de bulunan pek çok restoran ve kafe genellikle balık ürünleri üzerinde hizmet vermektedir. Bu bölgede bulunan restoranlarda keyifli bir balık yemeği yiyebilir, uzun süre konaklayarak eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Tekirdağ'ı gezmek için kaç gün kalmak gerekir sorusuna verilecek olan cevap yerli ve yabancı turistlerin bu bölgede nereleri gezmek istediğine göre değişiklik gösterir. Turistik olarak farklı bölgelere sahip olan Tekirdağ, pek çok kişi tarafından büyük bir rağbet görmektedir. 

Tekirdağ
29 May Çrş, Bulutlu
23,39°
Prş
16,83°
Cum
18,06°
Cmt
18,27°
Paz
20,0°
Pzt
20,4°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery