Antalya Uçak Bileti

Antalya

Antalya

Antalya

Türkiye’de yaz turizminin en bilindik noktalarından olan şehir, Antalya’yı gezmek için kaç gün kalmak gerek konusu hakkında araştırma yapılmasını sağlar. Ancak Antalya’nın yalnızca yaz turizmi yapılacak bir bölge olduğunu düşünmek büyük bir yanlış olacaktır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla Türkiye’nin en popüler şehirlerinden biri olan Antalya, dört mevsim boyunca yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. 

Farklı bölgelerden Antalya havalimanı uçak bileti fırsatları ile kolaylıkla ulaşılabilecek olan bu şehir, oldukça kalabalık bir nüfusa sahiptir. Özellikle yaz aylarında nüfusunun oldukça arttığı bilinmektedir. Pek çok farklı ilçesi ve tatil beldeleri ile Türkiye içerisinde en çok ziyaret edilen iller arasında gelmektedir. 


Alanya

Alanya, Antalya ilinin en popüler ilkesi olarak bilinmektedir. Antalya merkezi yaklaşık olarak 133 km uzaklıkta bulunan Alanya, şehrin en çok turist ağırlayan ilçesi olma özelliği taşımaktadır. Dünyaca ünlü pek çok plajın ve gece kulüplerinin bu ilçe içerisinde bulunuyor olması yerli ve yabancı turistlerin bu bölgeyi adeta akın etmesini sağlamaktadır. Tatil turizminin en yoğun şekilde gerçekleştiği bölgelerden biri olarak bilinen Alanya, Antalya uçak bileti ile kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumda bulunur. 

Kemer

Doğal güzelliklerin içerisinde bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelen Kemer, Antalya’nın en bilindik ilkelerinden biridir. Antalya merkezine yalnızca 43 km mesafede olması bu ilçenin tatili için oldukça sık şekilde tercih edilmesini sağlamaktadır. Merkezden kalkan toplu taşıma araçları ile kolaylık oluşabilecek olan kemer, ziyaretlerini şahsi araçlarıyla da ulaşabilecekleri bir konumda bulunmaktadır. Çeşitli tatil köyleri ve otellerin bulunduğu Kemer, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar.

 

Kaleiçi

Antalya çevresinde bulunan içerisinde bulunan ilçeler kadar, şehrin içerisinde bulunan yapılarıyla da ünlü olan bir şehirdir. Dolayısıyla bu şehrin yalnız yaz turizmi için uygun olan bir bölge olduğunu düşünmek yanlıştır. Tarihi yapılarıyla ziyaretçilerini adeta kendine hayran bırakan Antalya’da pek çok tarihi yapı bulunur. Bu yapılardan en popüler olanı ise Kaleiçi’dir. Şehrin tam merkezinde olmasıyla Antalya’da görülecek yerler listelerinin başında bulunan Kaleiçi bölgede en çok turist çeken yerlerden biridir. Kaleiçi’nde bulunan tarihi konaklarının çeşitli restorasyon çalışmaları ile günümüzde var olan hallerini almaları, pek çok turistin oldukça ilgisini çekmektedir. Bunların haricinde bulunan kara ve restoranlarda keyifli bir gün geçirebilir, canlı müzik çalan barlarda unutulmaz bir Antalya tatili yaşayabilirsiniz.

 

Adrasan

Antalya yapacak 89 km uzaklıkta bulunan Adrasan, çam ormanlarının arasında ve dağlık bir bölge içerisinde konumlanmaktadır. Doğal güzelliği ile görenleri adeta büyüleyen Adrasan’a, merkezden yapılan otobüs ve minibüs seferleri ile kolaylıkla ulaşılabilir. Adrasan da kalabilecek Antalya’da oteller bulunduğu kadar, bu bölgeye günübirlik geziler düzenlenmesi de oldukça popülerdir. Doğayla iç içe olması özellikle kamp tatili yapmak isteyenlerin bu bölgeyi tercih etmesinin sebepleri arasında gelir. 

 

Demre

Antalya’da ve Antalya ilçelerinde bulunan pek çok sahil neredeyse yılın her dönemi kalabalıktır. Ancak daha sakin bir tatil yapmak isteyen pek çok kişi, bölgede daha korunaklı ve daha az nüfuslu bir yer aramaktadır. Ara işleri bu yönde olan pek çok kişinin ilk tercihleri arasında gelen Demre, balıklar ile birlikte yüzebileceğiniz berrak bir suya sahiptir. İçerisinde bulunan şık butik oteller ve balık restoranlarında keyifli bir tatil geçirmenizi mümkün olacağı bu bölge, tarihi olarak da önemli bir yere sahiptir. Demre ilçesine Antalya uçak bileti alarak ulaşmanız mümkündür. Merkezden bu bölgeye ulaşım toplu taşıma araçları ile gerçekleşir.

 

Olimpos

Antalya kaş yolu üzerinde bulunmakta olan Olimpos, Türkiye’de bulunan tatil bölgelerinden neredeyse en popüler olan olarak bilinmektedir. Her yaş grubunun keyifle tatil yapabileceği bir bölge olan Olimpos, tarihi olarak sahip olduğu özellikleri sebebiyle de dikkat çekmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin yılın her dönemi uğrak noktası haline gelen bu bölge oldukça eski bir Likya Uygarlığı yerleşimi olarak da bilinmektedir. Sizde Antalya havalimanı uçak bileti fırsatları sayesinde Olimpos turu yapabilir, tarih ile iç içe keyifli bir yaz tatili geçirebilirsiniz. 

Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı yalnızca ülkemiz için değil tüm dünya için büyük bir üne sahip olan bir plajdır. Antalya gezileri esnasında muhakkak görülmesi gereken yerler arasında bulunan plaj, özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Plajının içerisinde gizli şekilde kalmış olan koy, taş merdivenlerde ulaşabilecek konumda bulunmaktadır. Kristal ve berrakla sahip olan denizi yerli ve yabancı tüm turistlerin adeta büyülemektedir. 

Antalya’da oteller hakkında araştırma yapan kişiler, Kaputaş Plajı etrafında konaklayabilecekleri çeşitli oteller bulunduğunu görür. Sizde bu otellerden herhangi birinde konaklayarak plajın tadını çıkartabilir ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Kekova

Kova adası Antalya’da görülecek yerler listesinin başında gelmektedir. Adayı bu listeye sokan ise adanın aynı zamanda batık şehir olarak da bilinmesidir. Pek çok farklı özelliği sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken ada, sahilinde bulunan su altı kalıntıları ile binlerce turisti kendisine çekmektedir. Antalya’dan kalkan tekne gezilerinin en popüler duraklarından biri olan Kekova adası, eşsiz güzelliği sebebiyle unutulmaz bir tatili yaşamanızı sağlar.

 

Alanya Kalesi

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist, turistik sebepler doğrultusunda Antalya ilinde ziyaret etmektedir. Bu şehrin etrafında bulunan pek çok farklı ilçenin oldukça popüler olması, bölgenin turizm açısından her geçen gün daha çok gelişiyor olmasına sebep olmaktadır. En popüler ilçelerinden biri olan Alanya ise, ziyaretçilerin gezebilecekleri pek çok farklı bölgeyi barındırır. Alanya gezisi yapan kişilerin ise muhakkak görmesi gereken yerlerin başında Alanya kalesi gelmektedir. İlçenin neredeyse simgesi haline gelmiş olan bu görkemli kale, sahip olduğu 250 metre yüksekliği ile misafirlerini etkilemektedir. Bizans ve Osmanlı dönemlerinden bu yana kullanılmakta olan kale teşekkül dönemlerde korsanların işgalinde kalmış olmasıyla da dikkat çekmektedir. Günümüze dek yıkılmadan sağlam şekilde kalan kale, 83 kule ve 140 burcuya sahiptir. 

 

Düden Şelalesi

Antalya’ya gezmek için kaç gün kalmak gerek bu bölgeye turistik amaçla gezi gerçekleştirecek pek çok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Bölgede bulunan pek çok tatil beldesi, kişilerin şehrin doğal güzelliklerini gezmesini engel olabilir. Ancak şehre tatil amacıyla gelinmiş olsa bile muhakkak görülmesi gereken doğal güzellikleri bulunmaktadır. Bu doğal güzelliklerden bir diğeri ise düden Şelalesidir. Oldukça popüler bir lokasyona sahip olan düden Şelalesi her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. Merkeze yalnızca 10 km uzaklıkta bulunması ise bölgenin neredeyse her mevsim boyunca kalabalık olmasını sağlamaktadır. 40 metre yükseklikten Akdeniz’e dökülen sularıyla unutulmaz bir manzara sunan Düden Şelalesi, Antalya ziyareti esnasında muhakkak görülmesi gereken yerler arasında bulunur. 
 

Phaselis

İnsan eli değmemiş bir güzelliğe sahip olan bu koyun milattan önce 7. yüzyılda inşa edildiği bilinir. Özellikle Antalya’da gerçekleştirilen tarihi turlar arasında en popüler konulardan biri olan koyun, Rodoslu denizciler tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Bölgede bulunan antik limanlar ve Helenistik dönemde inşa edilmiş devasa tiyatro görenlerin ilgisini çekmektedir. Sizde Antalya uçak bileti fırsatları ile kolaylıkla bu bölgeye ulaşabilir, tarihin tadını çıkartırken keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. 


 

 

Paz
23,0°
Pzt
22,54°
Sal
22,41°
Antalya
22 May Çrş, Bulutlu
22,52°
Prş
22,08°
Cum
20,32°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery