Barselona Uçak Bileti

Barselona

Barselona

Barselona

Barselona uçak bileti fırsatları ile pek çok kişi bu eşsiz kente hem rahat hem konforlu hem de hızlı bir şekilde ulaşım gerçekleştirebiliyor. Birbirinden eşsiz pek çok yer ve yapı ile ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlayan Barselona, bu sayede gezginlerin mutlak uğrak yeri olmayı başarıyor.

İspanya'nın en büyük ikinci şehri olan Barselona, ​​İber Yarımadası'nın kuzeydoğu kesiminde benzersiz bir konuma sahiptir. Katalonya'nın da başkenti olan Barselona, ​​kuzeydoğudaki Besos Nehri ile güneybatıdaki Llorlegat Nehri arasında bulunmakta olan bir ovada yer alır. Bölgedeki tüm sanayinin dörtte üçüne ev sahipliği yapan şehrin başlıca ekonomik kaynakları kimya, ağır makine, ilaç ve otomobildir. yrıca ünlü ressam Picasso 1895'ten 1900'e kadar Barselona'da yaşadı, bu nedenle Barselona, ​​Pablo Picasso'nun birçok eserine ev sahipliği yapan önemli bir sanat merkezi olan Picasso Müzesi'ne ev sahipliği yapıyor. Özellikle 20. Yüzyıl başlangıcından itibaren artış gösteren Barselona'nın nüfusu 2006 nüfus sayımına göre 1.673.075'tir. Büyükşehir nüfusu 3.218.071'dir. Kent nüfusunun üçte ikisi yerlidir. Nemli bir subtropikal iklim Barselona'da etkilerini gösterir. 

Şehri ziyaret etmek için en iyi zaman Mayıs'tan Ekim'e kadardır ve Ağustos en sıcak aydır. Barselona MÖ 3. yüzyılda kuruldu. MÖ 1000 yıllarında bir balıkçı köyü olarak kurulmuş, derin ve zengin bir tarihe sahip şehirlerden biri olarak öne çıkıyor. Bu nedenle her yıl pek çok sayıda turisti kendine çeken kent, farklı kültürlere ait çok çeşitli tarihi yapılara sahiptir. Barselona'da gece de gündüz kadar canlı ve hareketlidir. Her zevke ve hemen hemen her bütçeye uygun eğlence seçenekleriyle Barselona'da limanı ve Las Ramblas barlarını, Maremagnum gece kulüplerini, barlarını ve Apollo temalı partileri ve ara sokak barlarını ziyaret edebilirsiniz. Barselona denilince akla gelen ilk eğlence hiç şüphesiz bir flamenko gösterisidir. Şehrin coşkusunu paylaşmak istiyorsanız El Tablao de Carmen'i veya Flamenco Tablao Patio Andaluz'u da mutlaka ziyaret edin. Barcelona’yı gezmek için kaç gün kalmak gerekir diye düşünüyorsanız tüm bu yerler ve daha fazlasını keşfedebilmek için bu kente en az 4-5 gününüzü ayırmanız öneriliyor.

Barselona’ya Ne Zaman Gidilir?

Barcelona’yı gezmek için kaç gün kalmak gerekir noktasında gezginlerin ideal bir şekilde bavul hazırlayabilmek ve ideal bir gezi planı oluşturabilmek için hava durumuna kesinlikle hâkim olması gerekli oluyor. Nemli bir subtropikal iklim Barselona'ya hakimdir ve Mayıs'tan Ekim'e kadar olan aylar en kurak ve kuraktır. Yağışlar kış ve ilkbaharda görülür. Yıllık ortalama gündüz sıcaklığı 21°C olan bir şehirde gece ortalama sıcaklığı 14°C'dir. Deniz suyu sıcaklığı yıl boyunca ortalama 20 derecedir. Barselona'nın en soğuk ayı Ocak ayıdır. Sıcaklık 7-17 derecedir. Ağustos, gündüzleri 26 ila 32 santigrat derece ve geceleri 23 santigrat derece arasında değişen sıcaklıklarla şehrin en sıcak ayıdır. Bu nedenle mayıs-ekim ayları, şehirde dolaşmayı ve denizde keyifli vakitler geçirmek isteyenler için en uygun mevsimlerdir.

Barselona Gezilecek Yerler

Pek çok farklı kültür ve medeniyete bir zamanlar ev sahipliği yapmış olan ve bu nedenle de pek çok tarihi ve kültürel ögeyi bünyesinde barındıran Barselona’da gezip görülmeye değer pek çok yer vardır. Barselona havalimanı uçak bileti fırsatları ile sizler de tüm bu yerler ve çok daha fazlasına erişebilirsiniz. Barselona'da görülecek yerler ve eşsiz güzellikleri ile unutulmayacak anılarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz. 

La Sagrada Familia

Barselona'nın en ünlü simgesi sorulduğunda, ilk cevaplardan biri Gaudi'nin yapımına 1882'de başlanan tamamlanmamış şaheseri La Sagrada Familia'dır. Yapımı devam eden binanın 2026 yılında tamamlanması planlanıyor ama yarım kalan binanın turistlerin ilgisini çekeceği hiç şüphesiz. Tamamlanma tarihi olarak Gaudi'nin ölümünün 100. yıl dönümü seçildi. Bu, mimarın ölümünden önceki son eseriydi. Binanın inşaatı, Gotik ve Art Nouveau tarzlarının bir karışımını gösteriyordu. Katedralin ana kulesi 170 metre yüksekliğindedir ve 100 metre yüksekliğinde 17 kule ile çevrilidir.

Plaça del Rey 

Gotik Mahallesi'nde yer alan Plaça d'Emperor, bir zamanlar Barselona Kontları'na ev sahipliği yapan Kraliyet Sarayı'nın bir parçası olan birkaç binadan oluşmaktadır. Birçok kişi bu son derece etkili olan sarayın keyfini çıkarmak için şimdiden bu meydanda toplanmıştır. Meydan çok etkili bir niteliğe sahip ama saray ziyaretçiler için daha çekici. Başlangıçta Roma duvarları üzerine Romanesk bir kale olarak inşa edilmiş olan kale, daha sonra Gotik eklemelerle genişletildi. Sarayın ana cazibe merkezi, 14. yüzyılın sonunda eklenen büyük bir salon olarak bilinmekte olan Tinerle'dir. Bu oda, Museu d`Història de la Ciutat'ın (Belediye Tarihi Müzesi) geçici sergi ve galerilerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu müze, Barselona'nın 2000 yıllık tarihini kapsamaktadır.

Bellesguard

Binanın üzerine inşa edilmiş olduğu arazi, şehre hakim çok önemli bir stratejik konumdaydı. Bu mülkün asıl önemi, Orta Çağ'da kraliyet konutu olarak kullanılmış olması ile yakından ilişkilidir. Bu aynı zamanda 13. Yüzyıl döneminde Papa'nın geçici ikametgahıydı. Gaudi'nin en güzel detaylarından biri de yağmurda ve güneşte farklı desenler gösteren taş detayı. Mimar rozet gibi yeni unsurları ilk kez bu binada kullanmıştır. Gaudi'nin 1900 ile 1909 yılları arasında inşa ettiği Bellsguard, Gaudi'nin Gotik mimarisine dair eşsiz yorumlarından biri. Bu nedenle mimariye ilgi duyanların mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Sadece bina değil, etkileyici bahçesi de göz ardı edilemeyecek bir nokta. Barselona havalimanı uçak bileti fırsatlarına göz atarak sizler de bu etkileyici yeri yakından keşfetme şansına sahip olabilirsiniz. 

Palau Güell

Barselona'da görülecek yerler söz konusu olduğunda Palau Güell ve eşsiz güzelliğinden bahsetmeden geçmek olmuyor. Palau Guell, Avrupa'nın en iyi Art Nouveau yapılarından biri olarak bilinir. Binanın inşaatına 1885 yılında başlanmış ve 1890 yılında Eusebio Guell'in emriyle bitirilmiştir. Binanın dışı rustik ve gösterişsizdir, ancak içindeki detaylar eksikliğini giderir. 1936 İç Savaşı sırasında bina bir polis kışlası görevi görmüştür. Gaudi, sınırlı cephesiyle bu binayı çarpıcı bir binaya aşıladı. Rönesans Floransa sarayını andıran yapı 22 metre yüksekliğinde ve 23,6 metre genişliğinde. Simetrik detaylara özen gösterilerek inşa edilen yapı hem Guell ailesinin konutu hem de sosyalleşme yeriydi. Bina toplam 2850 metrekare kullanım alanına sahip olup 7 katlıdır. Palau Guell, Barselona'nın Las Ramblas'ın hemen dışındaki eski kentinde ender bulunan bir şaheser olduğundan, Barselona'da mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Barselona Katedrali

Kutsal Haç Katedrali veya Aziz Eulalia Katedrali olarak bilinmekte olan Barselona Katedrali, 14. ve 15. yüzyıldan kalma bir manastırın temelleri üzerine inşa edilmiştir. Yükseklik 53 metredir. Ana meydandaki Saint-Ivo Kapısı, 500 yıl boyunca katedralin ana kapısı olarak hizmet vermiştir. Burada inşaatın 13. yüzyılın başlarında başladığını söyleyen bir yazıt da vardır. Bu, Barselona'daki tüm kiliselerin en önemli ve özelidir. Bu nedenle şehri ziyaret edenler için hem dini hem de turistik açıdan oldukça önemli bir destinasyondur. Katedral, şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri, bu nedenle sakin bir ziyaret için çok erken veya geç bir saat seçmek önemlidir. Barselona uçak bileti fırsatları ile sizler de bu noktaya oldukça kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Barselona
22 May Çrş, Bulutlu
19,14°
Prş
6,7°
Cum
6,93°
Cmt
8,1°
Paz
8,88°
Pzt
7,93°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery