Isparta Uçak Bileti

Isparta

Isparta

Isparta

Isparta şehrine turistik bir gezi yapacak kişiler, Isparta'yı gezmek için kaç gün kalmak gerekir konusunda araştırma yapmaktadır. Kendine özgü yöresel havası ve gül yetiştiriciliği ile ünlü olan Isparta şehrinin yerleşim tarihi, Paleolitik döneme uzanmaktadır. Pek çok yerleşim bölgesi olan bu şehirde günümüze dek bir çok topluluk yaşadığı bilinmektedir. Özellikle Frigler, Lidyalılar, ve Makedonyalıların tarihin bir döneminde egemenlik sürmüş olduğu bu şehir, tarihi sebebiyle pek çok turisti kendine çekmektedir. Akdeniz bölgesinde kalan ve tarihi güzelliklerle dolu olan bu şehre, Isparta uçak bileti ile ulaşım sağlamak mümkündür. 
 

Akpınar Köyü

Isparta şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km kadar uzakta bulunan Akpınar köyü, oldukça küçük bir köydür. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çeken bu köyün en bilindik özelliği Eğirdir Gölü, Yeşil ve Can Adaları gibi doğal manzaralara sahip olmasıdır. Bunların haricinde Barla ve Anamas Dağları ile Boğaz Ova’sı da bu köyü ziyaret ettiğinizde izleyebileceğiniz manzaralar arasında gelmektedir. 

Akpınar Köyü’ne ziyarete giden turistler için oluşturulmuş bir yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Bu parkurun başlangıç noktası ise köyün camisinin önünden başlamaktadır. Yürüyüş parkuru esnasında Prostanna Antik Kenti’nin kalıntılarına rastlamak mümkündür. Bu yürüyüş yolu, misafirlerin dinlenebilecekleri ve göl manzarasını fotoğraflayabilecekleri pek çok alana sahiptir. Isparta'da görülecek yerler listelerinin başında gelen Akpınar Köyü’nün zirvesine ulaşabilmek için 200 metrelik bir yokuş çıkılması gerekir. Ulaştığınız zirvede manzara eşliğinde keyifli bir köy kahvaltısı yapmanız için bulunan bir restoran bulunmaktadır. Günün her saati gidilebilecek olan Akpınar Köyü, Isparta’nın Eğirdir ilçesinde bulunuyor. 

 

Altınkum Plajı

Merkeze yalnızca 3 kilometrelik konumu nedeni ile şehrin en turistik bölgeleri arasında gelen Altınkum Plajı, mavi bayrak ödüllü bir plajdır. İnce kumlu bir koyda bulunan bu plaj özellikle bu bölgeye tatil için gelenlerin gözdesi haline gelmektedir. Sakin atmosferi ile yüzmek isteyen kişilere keyifli bir aktivite sunan bu göl, sığ olması sebebiyle de oldukça güvenlidir. Altınkum Plajı içerisinde misafirler için soyunma kabinleri, duşlar ve büfeler bulunmaktadır. Bu bölgede konaklamak isteyen misafirler için ise 50 çadırlık, geniş bir kamping alanı bulunur. Konaklamak için Isparta'da Oteller araştıran kişiler ise, Altınkum Plajı yakınlarında bulunan otelleri tercih edebilir. 

Bedre Koyu Plajı

Bedre Koyu’nun en önemli özelliği, Türkiye’nin üçüncü büyük gölü olan Eğirdir’in Bedre Köyü kıyısında kalması olarak bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri haline gelen Bedre Koyu Plajı, halk plajı olarak hizmet vermektedir. 160 bin metre karelik bir alana ve 1500 metre uzunluğa sahip olan sahil içerisinde pek çok soyunma kabini bulunmaktadır. Süleyman Demirel Havalimanı uçak bileti fırsatlarıyla gidebileceğiniz plaj içerisinde, su kaydırakları ile hizmet vermekte olan bir aquapark da bulunmaktadır. Misafirlerin vakit geçirebilecekleri çeşitli büfeleri, çadırları ve karavanları ile ziyaretçilerine keyifli bir tatil yaşatmaktadır. 

 

Can Ada 

Konumu itibari ile Eğirdir ve Yeşilada arasında kalan Can Ada, turistlerin piknik amacıyla en sık gittikleri turistik konumların başında gelir. 1933 yılında, ziyareti esnasında Atatürk’e hediye edilen bu ada, sonraki dönemlerde Eğirdir Belediyesi’ne devredilmiştir. Özellikle çadır ve karavan tatili yapmak isteyenlerin konaklayabilecekleri bir bölge olan Can Ada, Isparta’nın oldukça popüler noktalarından biridir. 
 

Yeşilada 

Isparta'da görülecek yerler arasında bulunan Yeşilada, şehrin en popüler lokasyonlarından biri olarak bilinir. Merkeze yalnızca 1 km uzaklıkta bulunan bulunan Yeşilada içerisinde konaklamak isteyen misafirler için çeşitli pansiyonlar vardır. Konaklamanın haricinde balık restoranlarında güzel bir akşam yemeği yiyebilir, Ada Camii veya Yeşilada Hamamı gibi tarihi mekanları görme yakalayabilirsiniz.

 

Eğirdir Gölü 

Eğirdir Gölü’nün pek çok turist tarafından tercih edilmesinin sebebi, bu gölün Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su gölü olmasıdır. Uluslararası olarak da büyük bir öneme sahip olan Eğirdir Gölü, 225 farklı kuş türüne ev sahipliği yapmasıyla da bilinmektedir. Balıkçılık, tarım ve içme suyu ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayarak, geçim kaynağı olan Eğirdir Gölü, yedi renkli göl olarak da anılmaktadır. Eğirdir Gölü adı verilen ve çeşitli güzelliklere sahip olan bu göle, Süleyman Demirel Havalimanı uçak bileti alarak ulaşmak mümkündür. Eşsiz doğa manzarasının tadını çıkarmak için gölün içerisinde bulunan plajlarda vakit geçirebilir ve etrafında bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. 

Zindan Mağarası 

Isparta’nın Aksu ilçesine yalnızca 5 dakikalık mesafede bulunan bu mağara, sahip olduğu 765 metrelik uzunluğu ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Kendine ait bir aydınlatmaya sahip olan mağara, konuklarının konforlu bir şekilde asma köprüleri gezmesini sağlamaktadır. Zindan Mağarası adı verilen bu mağaranın içerisinde bulunan kalsit kristaller, oldukça ilgi çekicidir. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu mağara, çeşitli medeniyetlerden motifleri misafirlerine sunmaktadır. Zindan Mağarasına girmek için misafirlerden herhangi bir ücret istenmemektedir. Bu mağara, pazartesi günlerinin haricinde her gün 09.00 ila 18.00 saatleri arasında gezilebilir. 

 

Ayı İni Mağarası 

Isparta’nın ilçesinde bulunan Özgüney Köyü’ne giderek ulaşılabilecek Ayı İni Mağarası, 407 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Nazilli Deresi’nin yukarı bölümünde bulunan mağaranın, Roma ve Bizans toplulukları gibi çeşitli imparatorluklar için sığınak olduğu bilinmektedir. İçerisinde bulunan bent ve sarnıçlar ile ziyaretçilerine oldukça etkileyici bir deneyim sunan Ayı İni Mağarası, tarihi dokularıyla farklı bir atmosfere sahiptir. 

 

Kızıldağ Milli Parkı 

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin 5 kilometre güneyinde bulunan milli park, temiz hava almak isteyen bir turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Kızıldağ Milli Park’ın bölgenin en çok turist çeken alanlarından biri olmasının sebebi havasının astım ve göğüs hastalarına iyi geldiğinin düşünülmesidir. 1988 yılından bu yana doğal sit alanı olarak bulunan Kızıldağ Milli Parkı’na Isparta uçak bileti alarak ulaşım sağlanmaktadır. Oldukça çeşitli bir bitki örtüsüne sahip olan bu park içerisinde, temmuz ayının ikinci pazarında Helva Bayramı düzenlenmektedir. 

 

Barla Kasabası 

Isparta’ya 46 km uzaklıkta bulunan ve Eğirdir’e bağlı olan Barla Kasabası, para basmasıyla bilinen bir kasabadır. Bu özelliği sebebiyle pek çok turistin merak ettiği bir konum olan Barla Kasabası, Roma İmparatorluğu’ndan çeşitli kalıntılar bulundurmaktadır. Tarihi bir gezi gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında bulunan bu kasabada kalabileceğiniz pansiyonlar bulunmaktadır. Isparta'yı gezmek için kaç gün kalmak gerekir sorusuna yanıt arayan turistler, bu pansiyonlarda konaklayarak Isparta tatillerini uzatabilir. 

 

Lavanta Vadisi 

Keçiborlu’da bulunan Lavanta Vadisi, Isparta şehrinin lavanta üretimini gözler önüne sermektedir. Yalnızca gül değil, lavanta bitkisinin üretimi ile de önemli bir konuma sahip olan Isparta’da bulunan bu vadi, turistleri kendine çekmektedir. Özellikle yaz aylarında turistlerin akın ettikleri bir konum olan Lavanta Vadisi, misafirlerine eşsiz bir manzara sunmaktadır. Rahatlatıcı lavanta kokusu ile zihnini dinlendirmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında bulunan bu vadi, Kuyucuk Köyü yolu üzerinde konumlanmıştır. 
 

Yaka Kanyonu

Yaka Köyü üzerinde bulunan ve ismini bu köyden alan Yaka Kanyonu, 30 ila 100 metre arasında değişen derinliği ile oldukça ilgi çekmektedir. Isparta'da Oteller ile ilgili araştırma yapan kişiler, bu bölgede kalacak pek çok yer olduğunu görebilir. Çeşitli kuşlar ve kelebeklere ev sahipliği yapmasıyla da bilinen bu kanyon, unutulmaz bir doğal yapıya sahiptir. 

Isparta
29 May Çrş, Yağmurlu
22,99°
Prş
13,51°
Cum
15,19°
Cmt
19,49°
Paz
21,95°
Pzt
23,43°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery