Muğla Uçak Bileti

Muğla

Muğla

Muğla

Turizmi gerçekleştirmek isteyen pek çok kişi Muğla’da oteller hakkında araştırma yapmaktadır. Tüm isteklere cevap verebilecek şekilde bölgede bulunan çeşitli oteller, keyifli bir yaz tatili geçirmeniz için gerekli konforu sizlere sunmaktadır. Muğla’da bulunan havalimanı sayesinde kolaylıkla ulaşım sağlanabilen şehir, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. Türkiye’nin en kalabalık 24. şehri olarak bilinen Muğla’nın, özellikle yaz aylarında nüfusunun arttığı bilinir. 

Muğla’yı gezmek için kaç gün kalmak gerek hakkında araştırma yapan kişilerin bu bölgede gezmek istedikleri yerleri önceden planlamaları tavsiye edilmektedir. Bu şekilde gerçekleştirilen plan, bölgede ne kadar konaklamanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayacaktır. 


Dalaman Çayı

Dalaman Çayı, Muğla’ya turistik bir gezi gerçekleştiren pek çok kişinin gittiği ilk yerlerin başında gelmektedir. Bölgenin en çok turist çeken lokasyonlardan biri olan Dalaman Çayı, sahip olduğu tertemiz görüntüsü ile ziyaretçilerini adeta kendine hayran bırakır. Kocaş Dağı’ndan aşağı doğru inen ve Ege denizine dökülen, turkuaz renge sahip çay, üstünde rafting aktivitelerini gerçekleştirmenin de mümkün olduğu bir bölgedir. Çeşitli su sporlarının keyifle gerçekleşebilecek bu bölgeye ziyaret ederek, unutulmaz bir yaz tatili geçirmeniz mümkündür.

 

Saklıkent Kanyonu

Muğla’da görülecek yerler listelerinin en başında bulunan Saklıkent kanyonu, eşsiz doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. 30 km uzunluğa sahip bu kanyon Türkiye’nin en uzun kanyon olarak bilinmesi ile de ünlüdür. Yalnızca on yıl önce keşfedildi bilinen Saklıkent kanyonu günümüzde yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmekte olan bir bölgedir. Sizde bu kaynana yapacağınız gezi esnasında içerisinde bulunan restoranlarda yemek yiyerek dinlenebilir, keyifli ve sakin bir gün geçirebilirsiniz. 

 

Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarası

Şehri yaz turizminin en bilindik noktalarından biri olarak bilinse de, bu bölgede yalnız biraz turizmin gerçekleştiğini düşünmek yanlış olacaktır. Şehir içerisinde bulunan tarihi yapılar, tarih ile ilgili bir gezi gerçekleştirmek isteyen kişilerin de tercihini bu yönde olmasını sağlar. Gökçeler Kanyon’u ise Muğla uçak bileti fırsatları ile kolaylıkla ulaşabilecek bir konumda bulunmaktadır. Adını bulunduğu Gökçeler Köyü’nden olan bu kanyon ve içerisinde yer alan İncirliin Mağarası, güzelliği ile görenleri adeta büyüler. Doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunan mağara ve kanyon, içerisinde çeşitli dinlenme alanları da bulundurmaktadır. 
 

Turgut Şelalesi

Muğla’nın en popüler ilçesi olan Marmaris’te bulunmakta olan Turgut Şelalesi, her yıl yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yapılardan biri olmaktadır. Eşsiz bir doğa harikası olduğu bilinen Turgut Şelalesi, 6 metrelik yüksekliğiyle görenleri kendine hayran bırakır. Şelaleyi ziyaret ettiğiniz esnada gerçekleştirebileceğini safari turları, oldukça keyifli bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır. Safari turlarını tercih etmeyen misafirler ise sakin bir doğa yürüyüşü yaparak tatillerinin tadını çıkartabilir. 
 

Yuvarlakçay

Muğla Milas-Bodrum Havalimanı uçak bileti fırsatları ile ulaşılabilecek bir konumda bulunan Yuvarlakçay Muğla’nın doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan kafe ve restoranlarda sabah kahvaltılarının oldukça meşhur olduğu bölge, keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin tercihleri arasındadır. Bu bölgenin en meşhur özelliği ise çayın üzerinde bulunan ve ücretsiz şekilde kullanılabilen bulunacaklardır. Bu salıncaklarda vakit geçirerek çayın keyfini çıkartabilir ve unutulmaz bir anı yaşayabilirsiniz. 

 

Sedir Adası

Sedir Adası Muğla’da oteller hakkında araştırma yapan pek çok kişinin dikkatini çekmekte olan bir bölgedir. Bu bölgede bulunan çeşitli oteller, misafirlerinin konforlu bir tatil geçirmeleri için gerekli şartları sağlamaktadır. Papatya adası olarak da anılmak da olan bu ada Marmaris’e yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Ege Denizi’nde keyifli bir tatili yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelen Sedir Adası, tarihi geçmişi sebebiyle de popülerdir.
 

Likya Yolu

Likya yolu özellikle doğa yürüyüşü yapmak isteyen ve doğada vakit geçirmeyi keyifli bulan kişilerin ihtiyaçları arasında gelmektedir. Türkiye’nin en uzun dünyanın ise onuncu en uzun yürüyüş odası olma özelliğine sahip olan Likya Yolu, trekking gibi aktivitelerinde gerçekleştirildiği bir bölgedir. Giriş için herhangi bir ücret ödenmeyen yolun, geçmiş dönemlerde Likyalıların ticaret odası olarak kullanıldığı bilinmektedir. 

 

Sultaniye Kaplıcaları

Muğla uçak bileti fırsatları ile ulaşılabilecek bir konumda bulunan Sultaniye Kaplıcaları, Türkiye’nin en önemli kapıları arasında bulunmaktadır. Türkiye’de en yüksek radyo aktiviteye sahip olan kaplıca olarak bilinmesi ile de ünlenen Sultaniye kaplıcaları cilt hastalıkları sebebiyle pek çok kişinin sıklıkla uğradığı noktalardan biridir. Bölgenin farklı hastalıklar için çeşitli tedaviler uygulandığı bir kısmı olmasa da yerli ve yabancı pek çok turist tarafından büyük rağbet görmektedir.

 

Kelebekler Vadisi

Giriş için herhangi bir ücretin talep edilmedi Kelebekler Vadisi, Muğla’nın en çok turist çeken bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Her geçen gün daha popüler hale gelen bu vadi doğal güzelliği ile görenleri unutamayacağım bir sahne sunmaktadır. Özellikle tatillerini kamp yaparak geçirmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir konum olan Kelebekler Vadisi, yerli ve yabancı pek çok turist tarafından ilgi görmektedir. Kelebekler Vadisi, bölgeye ziyarette bulunan kişiler tarafından Muğla’da görülecek yerler listesinin başında tutulan bir konum haline gelmiştir.
 

Zeki Müren Sanat Müzesi

Özellikle yaz aylarında nüfusunun oldukça arttı Muğla’yı gezmek için kaç gün kalmak gerek sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Ancak bu soruya verilebilecek tek bir yanıt olmadığını söylemek mümkündür. Gezinizi planlarken hangi bölgelerde konaklamak istediğinizde emin olmanız, gezmek için kaç gün kalmamız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayacaktır. Ancak Muğla’da yaz turizminin gerçekleşebileceğini doğal güzellikleri olduğu kadar çeşitli müzeler olduğu ve buraların da gezilmesi gerektiğini unutmamak gerekmektedir. 

Ziyareti gerçekleştiren kişilerin muhakkak görmesi gereken müzelerin arasında Zeki Müren sanat müzesi bulunmaktadır. Yalnızca ülkemiz için değil tüm dünya için önemli bir sanatçı olan Zeki Müren yaşamının son altı yılını Bodrum’da geçirir. Ünlü sanatçının vefatının ardından ise yaşamakta olduğu ev Zeki Müren sanat müzesi haline dönüştürdü. Birbirinden etkileyici sanat eserlerin ziyaretçilere sunulduğu bu müze, muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerin arasında gelmektedir. 

 

Azmak Nehri 

Azmak nehri yalnızca ülkemiz için değil dünya için oldukça önemli ve popüler de nehir olarak bilinmektedir. Bu gibi özellikleri sayesinde her yıl yerli ve yabancı pek çok turistin akın ettiği nehir, 3 km kadar uzunluğu sahiptir. Muğla ilinin en fazla ziyaretçi alan bölgesi olması sebebiyle de önemli bir özelliği bulunan Azmak nehri, doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Sizde bu bölgeye yapacağınız ziyaret esnasında oldukça popüler olan kahvaltılarından gerçekleştirerek, tatilinizin tadını çıkartabilirsiniz. 
 

Beçin Kalesi

Muğla’nın Milas Ovası’nda bulunmakta olan bu kale özellikle tarihi bir tur yapmak isteyenlerin görmeleri gereken yerlerin başında gelmektedir. Bugün ettik pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği gerçekleştirmiş olan bu kale 2012 yılından bu yana Dünya mirası listesinde yer alır. Tarihi aydınlatmak gibi önemli özelliklere sahip olan kale, yılın her dönemi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Pek çok doğal güzelliğe ve tarihi yapıya sahip olan şehir Muğla Milas-Bodrum Havalimanı uçak bileti fırsatları ile gezilebilmektedir. 

Cmt
19,12°
Paz
18,79°
Pzt
17,69°
Sal
19,52°
Muğla
29 May Çrş, Güneşli
19,0°
Prş
17,16°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery