Münih Uçak Bileti

Münih

Münih

Münih uçak bileti fırsatlarına gööz atmadan önce şehir hakkında bilgi sahibi olarak daha verimli bir seyahat planlayabilirsiniz. Münih, güneydoğu Almanya'nın en büyük eyaleti olan Bayern'in başkentidir. Şehrin Almanca adı, "keşiş" anlamına gelen "Münichen" kavramından gelir ve "München" olarak bilinir. Münih şehrinin adını, kurulmadan önce burada yaşayan keşişlerden aldığı biliniyor. Münih, 1,5 milyonluk nüfusuyla Almanya'nın en kalabalık üçüncü şehridir. Münih II, zengin kültürüyle dikkat çekiyor. Dünya Savaşı sırasında ağır hasar gördü. Savaştan sonra şehir yeniden inşa edilmiş olsa da 1800'leri andıran dokuların korunmasına özen gösterilmiştir. Bugün en güzel şehirlerden biri olan Münih, Bayern Dükü Heinrich tarafından kurulmuş ve tuz endüstrisi için yeni bir yol açmıştır. Daha sonra Bayern Dükü egemenliğinden kurtulmuş ve şehir Bayern Kralı tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede Bayern Krallığı'nın başkenti olan Münih, o zamandan beri büyümüş ve dünyada önemli bir konuma ulaşmıştır.

Münih'in merkezinde yaklaşık 1,5 milyon insan yaşıyor ve ayrıca, Münih metropol bölgesinin nüfusu yaklaşık 5,6 milyondur. Şehir, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilir ve Romalılara ev sahipliği yapar. Münih, 1506'dan beri Bavyera'nın başkentidir. Münih birçok medeniyete ev sahipliği yapar ve Almanya'nın en önemli sanayi merkezlerinden biridir. Alplerin eteğinde bulunan bu Alman şehri, dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biridir. Bölgenin iklimine gelince, bölgede kaydedilen en yüksek sıcaklık 13 Ağustos 2003 tarihinde 37°C'dir. 12 Şubat 1929'da ölçülen en düşük değer -31,6°C idi.

Münih, çeşitli tarihsel dönemlerde Almanya ve Alman ırkı için büyük önem taşıyordu ve Orta Çağ'ın en önemli ticaret şehirlerinden biri olarak kabul edildi. Orta Çağ ve günümüz seyri göz önüne alındığında Münih, her zaman Almanya'nın en önemli stratejik merkezlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Bu anlamda Münih, Nazi Almanyası'nda da önemli bir üretim merkeziydi ve hammadde temini nedeniyle önemli işleme yerlerinden biri olarak kabul edildi. Birçok otomobil şirketi gibi, Münih'in otomobil fabrikası da savaş sırasında birçok savaş makinesi üretti. Bayerische Motor Werke veya BMW'nin doğum yeri olan Münih, Alman otomotiv endüstrisindeki en önemli 4 şehirden biridir. Münih, İkinci Dünya Savaşı'nda önemli bir Alman kalesiydi ve savaştan sonra neredeyse yok edildi. 1945'te sona eren 2. Dünya Savaşı'ndan sonra yeniden inşasına başlanan kent, çok güzel bir binaya kavuşmuş. Münih uçak bileti fırsatları ile bu kente unutulmayacak bir seyahat planlayabilirsiniz.

Münih, uzun zamandır Almanya'nın ekonomik ve politik güç merkezlerinden biri olarak kabul edilen bir şehir. Öyle ki Almanlar Münih'e gizli başkent "Heimliche Haupstadt" adını verdiler. Savaştan sonra Münih, yenilenen bir sözleşmenin ardından 1972'de Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yaptı. Ancak burada İsrailli sporculara yapılan saldırı Yaz Olimpiyatları'na gölge düşürdü. Münih, Almanya'nın Orta ve Doğu Avrupa'ya açılan kapısı olarak görülüyor. Birçok Türk ve Balkan işçisi trenle Münih'e geldi ve oradan Almanya'nın diğer şehirlerine dağıldı.

Bira şehri Münih, dünyaca ünlü bir festivale ev sahipliği yapıyor. Schneider, Fransizkaner, HB ve diğer tanınmış bira üreticileri bu festivalde en çok izlenen markalar. Ayrıca Münih nüfusunun yaklaşık %40'ı Katoliktir.

Münih Hava Yolu Ulaşımı

İstanbul-Münih arası uçuş mesafesi toplam 1571 kilometre olarak bilinmektedir. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu ise yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir. Münih gidiş dönüş uçak bileti fırsatları ile kolayca uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Münih Gezilecek Yerler

Festivallerinden, kalabalık caddelerinden tutun tarihi ve kültürel yapılarına kadar Münih’te gezilip keşfedilmesi gereken birbirinden farklı pek çok yer ve yapı mevcuttur. Ayrıca bu birbirinden farklı muhteşem yerlere Münih gidiş dönüş uçak bileti ile kolayca ulaşarak şehrin tadını çıkartabilirsiniz.

Marienplatz

Münih gezilecek yerler arasında seçim yaparken ilk sıraya gerek oldukça canlı olan atmosferi gerekse de şehrin hemen hemen en önemli tarihi yapılarına ev sahipliği yapma özelliği sebebiyle Marienplatz‘ı almanız oldukça keyifli olacaktır. Şehrin kurulmasından sonra bu meydan, uzun bir süre suçluların cezalandırını çektiği ve hatta idamların gerçekleştirildiği bir meydan  olarak kullanılmıştır. Son veba salgını sırasında, yerel halk Meryem Ana'ya dua etmek için burada toplandı. Hatta meydanın ortasına temsilen bir heykel yerleştirildi.

Günümüzde meydan, bu mükemmel tarihi ve kültür dolu dokusu nedeniyle Münih’e  seyahat planlayanların hemen hemen en gözde yerlerden biri olma özelliğini koruyor. 

Frauenkirche

Münih gidiş dönüş uçak bileti ile kolayca ulaşma şansı bulunan ve Münih Katedrali olarak da bilinen Frauenkirche, Jörg von Halsbach gözetiminde 1468-1488 yılları arasında inşa edilmiştir. Kilisenin inşası sırasında karşılaşılan maddi zorluklar, başta kule olmak üzere birçok bölümün farklı yıllarda tamamlanmasına neden olmuştur. Örneğin, İtalyan Rönesans tarzı binanın kubbesi 1524'te tamamlandı. Malzeme eksikliğinden dolayı farklı uzunluklarda kulelerin yapımı 1525 yılında tamamlanmıştır. 

Kilisedeki süslemelerin çoğu II. Dünya Savaşı sırasında yıkılmıştır. Büyük hasara rağmen girişteki "Şeytanın Ayakları" gibi ilginç detaylar onu ayakta tutmayı başardı. Zaman içinde iki farklı şehir efsanesinin doğmasına yol açan ayak izleri dışında, şehrin Güney Kulesi'nden görünümü yapıya ziyaretçi çeken en önemli özelliğidir. Kilisede ayrıca Kral IV vardır. Ludwig başta olmak üzere önemli isimlere sahip birçok mezar var.

Neues Rathaus

Neues Rathaus veya bizim dilimizde Yeni Belediye Binası, 1898 ve 1905 yılları arasında inşa edilmiştir. Neo-Gotik tarzda tasarlanan binada bulunan 400 oda, belediyeye bağlı çeşitli birimler tarafından kullanılıyor. Bu nedenle gezginler, haftanın belirli günlerinde düzenlenen rehberli turlara katılarak yapının sadece bölümlerini ziyaret edebilirler. Saat Kulesi (Glockenspiel), yeni belediye binasının en ilginç bölümü. Dilerseniz manzarayı görmek için 85 metrelik kulenin tepesine asansörle çıkabilir ya da binanın önünde durup saatin hemen altındaki bölümde gösteriyi izleyebilirsiniz. 43 çan ve 32 karakterin sahne aldığı gösteri iki bölümden oluşuyor. Üst kısım, Dük William V'nin Loringen'li Renata ile evliliğini sembolize eder ve alt kısım, işbirlikçilerin dansını temsil eder. Almanya uçak bileti satın alarak bu mükemmel manzara ve gösteriye ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İngiliz Bahçesi (Englischer Garten)

Avrupa'nın en büyük şehir parklarından biri olarak kabul edilen İngiliz Bahçesi, 1789'da Karl Teodor tarafından Isar Nehri kıyısında halka açık bir yeşil alan olarak oluşturuldu. Bugün 3,7 kilometrekarelik bir alanı kaplayan park, ziyaretçilerine sunduğu keyifli fırsatlar nedeniyle Münih'te mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Regent Caddesi'nin 5 km kuzeyinde yer alan; bisiklet, dinlenme ve yürüyüş yaparak zaman geçirebilirsiniz. Sörf yapmayı seviyorsanız, bir sörf tahtası alıp Eisbachwelle'de dalgalarla savaşabilirsiniz. Bir bira içip güzel bir sohbet etmek istediğinizde Çin Kulesi'nin yanındaki 7.000 kişilik bahçeye gidebilirsiniz. Münih'in en büyük ikinci bira bahçesinden sadece birkaç adım uzaklıktaki kule, 1972 Olimpiyatları için inşa edildi. Almanya uçak bileti satın alarak buranın tadını çıkarabilir, aile ve sevdiklerinizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Deutsches Museum

 

Münih'te görülecek yerler arasında olmazsa olmaz olan Deutsches Museum Alman Mühendisler Odası iş birliğiyle 1903 yılında kurulmuştur. Eşsiz koleksiyon barındıran bu yer; oldukça görülmeye değer.

Münih
29 May Çrş, Yağmurlu
21,11°
Prş
15,39°
Cum
11,98°
Cmt
9,49°
Paz
10,27°
Pzt
10,84°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery