New York Uçak Bileti

New York

New York

New York uçak bileti fırsatlarına göz atmadan önce bu muhteşem yer hakkında fikir sahibi olmanızda büyük fayda var. New York şehri ABD'nin kuzeydoğusunda yer alır ve bu kıtanın en kalabalık nüfuslu şehri olma özelliği taşır. Şehrin yerleşim alanı yaklaşık 787 km2, nüfusu da yaklaşık 12 milyon civarında seyretmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeydoğusunda yer alan New York, kıtanın da en kalabalık şehridir. Güneydoğu New York Eyaletinde, Hudson Nehri'nin ağzında yer almaktadır.

New York, her biri kendine özgü yaşam tarzı ve tarzıyla ayrılmış bir dizi semtin toplamı gibidir. Manhattan, New York'un ekonomik ve kültürel merkezi olan New York'a neredeyse eşdeğerdir. Manhattan'ın en çarpıcı özellikleri gökdelenleri, göz kamaştırıcı ışıkları ve hareketliliğidir. Brooklyn'in alışveriş merkezleri, sanayi bölgeleri ve yaşam tarzlarının Manhattan kadar çeşitli olduğu zengin Brooklyn Heights ve yoksul Bedford-Stevenson bölgesi gibi bölgeleri kaplar. Orta sınıf Queens, eski ve yerleşik bir mahalle. Bronx, sıkıcı mahalleleri olan kirli bir yerdir. Son kentleşmeyle birlikte Staten Island'ın kırsal manzarası değişmeye başladı.

New York aynı zamanda ünlü Amerikan sanat, eğlence ve moda başkentidir. Çok sayıda ajans tarafından desteklenen bu faaliyetler, neredeyse bir endüstri haline geldi, sadece dünyanın dört bir yanından ünlüleri çekmekle kalmadı, aynı zamanda yeni ünlülerin ortaya çıkmasına da katkıda bulundu. Son yıllarda şiddet bu dinamizmi baltalıyor. New York Kütüphanesi dünyanın önde gelen araştırma kütüphanesidir. Metropolitan Museum of Art, Museum of Modern Art, Guggenheim Museum, Whitney Museum ve American Museum of Natural History gibi şehrin birinci sınıf müzeleri.

1609'da Hollanda Batı Hindistan Şirketi adına İngiliz denizci Henry Hudson, sefer sırasında ilk olarak tanınan New York bölgesini keşfetti. 1626'da Manhattan'ı yerlilerin elinden satın aldı. Nreuw Amsterdam olarak bilinen bölgede kurulmuş olan bu yerleşimler şehrin çevresinde başka yerleşim birimleri de bulunmaktadır. Hollandalılar şehrin dış ticaret kapılarını açan diziyi açtı. Daha sonra İngilizler şehrin adını New York olarak değiştirdi.

Elbette her dilin konuşulduğu bu yerde her mutfaktan örnekler bulunabilir. Bu bakımdan New York aynı zamanda tam bir yemek merkezidir. Şehrin farklı bölgelerinin lezzetlerine mutlaka bir şans vermelisiniz. Little Italy ve Brooklyn Köprüsü gibi klasik New York ikonlarını da unutmayalım. İster başlı başına bir şehir olan büyük alışveriş merkezleri, isterse şehirde karşılaşabileceğiniz şaşırtıcı küçük dükkanlar olsun, New York ziyaretçilerine inanılmaz alışveriş fırsatları sunuyor. Dünyanın seçkin koleksiyonları her zaman birçok müze ve galeride görülebilir. Şehrin nefes aldığı birçok yeşil alan ve park, bu hızlı ve hareketli şehirde saklı hazineler gibidir. Bu bakımdan New York, yoğun nüfusu ve araçlarına rağmen dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. New York uçak bileti aracılığı ile kolayca şehrin tadını çıkarabilirsiniz. 

New York Havaalanları

New York şehrinde oldukça popüler olan 4 havaalanı bulunmaktadır: New York John F Kennedy, Nueva York Newark, LaGuardia ve Stewart International. New York gidiş dönüş uçak bileti ile bu noktalara fırsatlarla dolu bir gezi planlama şansına sahip olabilirsiniz.

New York Şehrinde Gezilecek Yerler

New York, birbirine dik bulvarları ve sokakları ile gezinmesi kolay, zaman kaybetmeyen bir şehir. Central Park'ta kısa bir yürüyüşle keşfe başlayabilir, ardından Özgürlük Anıtı'nın meşalesinden New York'a bir göz atabilir, ardından rotanızı Dünya Ticaret Merkezi'nin ikiz kulelerine değil, inşa edildiği Sıfır'a çevirebilirsiniz.  Empire State Binası'nın üst katlarında gün batımında şehrin kırmızı-mor silüetini izleyin, ardından klasik bir Broadway müzikalinde veya şehrin caz kulüplerinden birinde New York'un efsanevi sanat ve kültür yaşamına katılın. New York'ta yapılabilecekler elbette bunlarla da sınırlı değil.

Museum of Modern Art

Museum of Modern Art; birçok kişi tarafından dünyanın en önemli modern sanat müzesi olarak kabul edilmektedir. MoMA, yakındaki Metropolitan Sanat Müzesi'ni tamamlar ve bazıları tarafından diğerinin kardeş müzesi olarak görülür. Bununla birlikte, Met genel bir sanat müzesi iken, Modern Sanat Müzesi modern sanatta uzmanlaşmıştır. Müzenin koleksiyonu, birçok kişi tarafından Batı modern sanatının en iyi koleksiyonu olarak kabul ediliyor. MoMa koleksiyonundaki 150.000 bireysel öğeye ek olarak, koleksiyonda yaklaşık 22.000 film ve 4 milyon film çekimi yer alıyor.

Empire State Building

New York gidiş dönüş uçak bileti ile görülecek yerler arasında bulunan mükemmel bir yapı; Empire State Building. Bina, Manhattan'daki Beşinci Cadde'de 33. ve 34. Caddeler arasında yer almaktadır. 1576 merdiven basamağı ile 102 katlıdır. Yüksekliği 381 m ve antenli 443,2 m'dir. Açık bir günde, 80 mil içindeki binalardan beş ABD eyaleti görülebilir. Bunlar New York, New Jersey, Pennsylvania, Connecticut ve Massachusetts'tir. Tepeye güçlü bir fener yerleştirilmiş ve bina uzaktan görülebiliyor.

Solomon R. Guggenheim Museum

New York'ta Solomon Guggenheim'ın modern sanat koleksiyonunu içeren bir müzedir. Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanan ve 1959'da tamamlanan bina, geleneksel müze mimarisinin kökten farklı bir yorumunu sunuyor. Bina hacmi yukarı doğru açılan beyaz spiral bantlardan oluşmaktadır. İç mekanda da yine sarmal şekilde bir rampa altı kat yüksekliğine kadar ulaşır. Rampanın ortasındaki boşluklu tepe ise; paslanmaz çelikten bir konstrüksiyona sahip olan cam şeklinde ve yapısında bir kubbeyle örtülmüştür. Döne döne bu eşsiz görüntüyü izleyebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Queen’s Gece Pazarı

Amerika uçak bileti fırsatlarından bilet satın alarak kolayca ulaşım gerçekleştirebileceğiniz Queen’s Gece Pazarı; 80 ülkeye ait lezzetleri bir arada buluşturarak sizlere sunmaktadır. Aynı zamanda birbirinden farklı bu lezzetleri keşfederken dansçı gösterilerini, dj performanslarını ve bazı sanatçıları da dinleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Deno’s Wonder Wheel Eğlence Parkı

Deno’s Wonder Wheel Eğlence Parkı yaklaşık 1920 yılından beri açık olan ve uçsuz bucaksız mükemmel bir okyanus manzarasına sahip olan oldukça eğlenceli bir parktır. En meşhur yanı oldukça büyük olan dönme dolabıdır. Bu dönme dolaba binerek manzarayı daha yukardan ve daha keyifli bir şekilde seyretme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Amerika uçak bileti satın alarak da burada mükemmel anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştirebilirsiniz.

Amerikan Tabiat Tarihi Müzesi

Amerikan Tabiat Tarihi Müzesi, hemen hemen her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başaran ve yaklaşık 149 yıldır ziyaretçiye açık olan eşsiz bir müze olma özelliği taşımaktadır. Bu müzede birbirinden farklı pek çok konuya ulaşabilirsiniz. Örneğin farklı kültürlere, yıldızlara, dünyaya ve diğer gezegenlere…

Brooklyn Köprüsü

New York'ta görülecek yerler arasında mutlaka sayılan Brooklyn Köprüsü; New York şehrinin en ünlü simgelerinden biri olma özelliğine de sahiptir. Yaklaşık 1883 yılından beri hizmete açık olan köprü ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski köprülerinden biri olma özelliğini korumaktadır. Asma köprü şeklinde olan Brooklyn Köprüsü Brooklyn ile Manhattan kentlerini birbirlerine bağlamakta ve böylece ortaya eşsiz bir manzara çıkarmaktadır. Köprünün bir ucundan diğer ucuna yapılan yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Fotoğraf severler için ayrı bir anlam taşıyan bu köprü aynı zamanda restoranlara, işyerlerine ve mağazalara da yakın bir konumdadır.

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery