Sinop Uçak Bileti

Sinop

Sinop

Sinop

Karadeniz’in kıyısında bulunan Sinop’ta görülecek yerler oldukça uzun bir listeye sahiptir. Her yıl yerli ve yabancı pek çok turistin akınına uğrayan Sinop, turistik bölgeleri sayesinde popüler hale gelmiştir. İçerisinde bulundurduğu Sinop kalesi gibi tarihi ve sembolik pek çok yapı, dört mevsim boyunca bu şehre turistlerin gelmesini sağlamaktadır. Sinop'u gezmek için kaç gün kalmak gerekir sorusuna 2 ila 3 gün şeklinde cevap vermek mümkündür.


Aşıklar Caddesi 

Aşıklar Caddesi adı verilen bu cadde Sinop’un en popüler caddesi olarak bilinir. Günün her saati büyük bir yoğunluğa sahip olan Aşıklar Caddesi, kaldırımların etrafında bulunan palmiyeleri keyifli bir görüntü sunmaktadır. Cadde üzerinde bulunan çay bahçeleri ve kafelerde vakit geçirerek sahilin tadını çıkartmak mümkündür. Yol boyunca kurulmuş olan çeşitli tezgahlar, bu caddenin Sinop için sembolik bir yer haline gelmesini sağlamaktadır. 


Güzelyalı Plajı

Sinop uçak bileti kampanyaları ile görme şansı yakalayabileceğiniz Güzelyalı Plajı, şehir merkezine yalnızca 5 km uzaklıkta bulunur. 30 kilometrelik geniş bir alanda bulunan bu plajda çeşitli su sporları yapılabilmektedir. Bunların haricinde bisiklet yolu, golf sahası ve çocuk oyun alanları gibi bölgelerde bulunan Güzelyalı plajı keyifli bir tatil geçirmek isteyen pek çok kişinin tercihi olmaktadır.


Bazalt Kayalıkları 

Sinop’un Boyabat ilçesinin 15 km kadar uzağında bulunan bazalt kayalıkları, Sinop’ta bulunan pek çok yere nazaran yeni keşfedilmiştir. Birbirine yakın şekilde bulunan üç vadenin kayalıkları yaklaşık olarak 40 metre yüksekliğe sahiptir. Çok köseli sütunlardan meydana gelen ve yukarıdan bakıldığında arı peteğini andıran bu kayalıklar görenlerin ilgisini çekmektedir. Bölgede gerçekleştirilmiş olan çalışmalar, bu yapıların üç ila 5 milyon yıl kadar yaşlı olduğunu göstermektedir. Sinop’ta bulunan pek çok farklı doğal güzellik, Sinop’u gezmek için kaç gün kalmak gerekir konusunda kafa karışıklığı yaşanmasına neden olmaktadır. 


Karakum Plajı 

Sinop tarihi eserleriyle olduğu kadar plajlara ile de ünlü olan bir şehirdir. Plajlarının oldukça turist çekmesi sebebiyle önemli olması, şehirde birden çok plajı inşa edilmesini sağlamıştır. Karakum plajı ise kum zemin ile kaplı bir plajdır. Ancak bu plajı, diğer pek çok plajın ayıran bir özelliği bulunur. Boztepe yarımadasında bulunan yanardağ patlamasının ardından püsküren kürler denizin dibine savunmuştur. Denizin dibine savrulan bu küller ise denizin dibini siyaha boyamıştır. Bu özellikleriyle pek çok turistin ilgisini çeken Karakum Plajı, her yıl binlerce turisti misafir etmektedir. Plajın etrafındaysa aferin vakit geçirebilecekleri pek çok kafe ve restoran bulunmaktadır. 

 

Hamsilos Koyu 

Sinop’ta görülecek yerler hakkında araştırma yapan pek çok kişi bu şehirde bir çok koy olduğunu görmektedir. Doğal güzellikleri ve eşsiz manzaraları sayesinde misafirleri kendine hayran bırakan Sinop koylarından en bilindik olanı ise Hamsilos Koyu’dur.

Bu koyun oldukça bilinir ve popüler olmasının en bilindik sebebi Türkiye’nin tek fiyordu olma özelliğini taşımasıdır. El değmemiş, eşsiz bir güzelliğe sahip olan bu koyda çadır kampı yapmak mümkündür. Yalnızca Türkiye’den değil dünyadan pek çok kişinin fotoğraf almak için geldikleri bu koyun orijinal adının ise Hamsolos olduğu bilinmektedir. 


Gebelit Koyu 

Sinop havalimanı uçak bileti fırsatları ile görme şansı yakalayacağınız bir diğer koy ise Gebelit Koyu olarak bilinmektedir. Sinop ilinin Ayancık ilçesine 30 km kadar uzaklıkta bulunan bu koy çay yatağının alüvyonlarından oluşmaktadır. Yapısı sebebiyle çayın iç kesimlerine teknelerin yanaşabildiği bu koy, barınak olarak kullanılabilme özelliğine de sahiptir. Misafirlerin bu koya ulaşabilmeleri için her gün merkezden koya çeşitli tur ve etkinlikler düzenlenmektedir. 


Şahin Tepesi

Sinop şehri doğal güzellikleri ile ünlü olan bir şehirdir. Dolayısıyla bu şehri de pek çok doğal yapıya rastlamak mümkündür. Bu tepe, Sinop merkezin Kefevi Mahallesi’nde yer almaktadır. Merkezi konumu sebebiyle de şehre gelen tüm turistlerin muhakkak ziyaret ettiği Şahin tepesi, misafirlerine unutulmaz bir manzara sunmaktadır. Uzun yıllar önce gözetleme amacıyla kullanılmakta olan bu tepe günümüzde en çok turist çeken bölgelerden biridir. Konaklamak için Sinop’ta oteller hakkında araştırma yapan pek çok kişi, merkezi konumu sayesinde Şahin Tepesi’nin yakınlarındaki otellerde konaklamaktadır. 


İnceburun

İnceburun Sinop’a gelen herkesin muhakkak uğramak istediği bir bölge olarak bilinmektedir. Bölgeyi bu kadar popüler hale getiren özelliği ise Türkiye’nin en kuzey noktasında bulunuyor olmasıdır. Deniz seviyesinden yaklaşık olarak 38 metre yükseklikte bulunan bu bölge Karadeniz’in en güzel manzaralarının misafirlerine sunmaktadır. Kayalıkların tepesine inşa edilmiş feneri oldukça ilgi çekici olan İnceburun, her mevsim binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. 12 metre uzunluğa sahip olan fener ilçeye yalnızca 20 km uzaklıktadır. Her mevsim sunduğu ayrı manzarası sebebiyle görenlerin unutamayacağı İnceburun’a, Sinop uçak bileti ile ulaşılabilmektedir.


Akgöl

Misafirlerine unutulmaz bir doğa gezisi sunan Sinop, birbirinden güzel gölleri ile meşhurdur. En meşhur gölleri arasında bulunan Akgöl Akgül Ayancık ilçesinde yer almaktadır. Özellikle sakin bir gün geçirmek isteyen pek çok kişinin ilk tercihi haline gelen Akgöl, doğa ile iç içe olmanızı sağlamaktadır. Çeşitli piknik alanlarının bulunduğu Akgöl özellikle akşam saatlerinde sunduğu eşsiz manzarasıyla misafirlerini adeta büyülemektedir.


Babaçay Kanyonu 

Sinop havalimanı uçak bileti fırsatları ile görülebilecek olan Babaçay Kanyonu, özellikle ilkbahar ve yaz dönemlerinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Kanyonda yürüyüş yapabileceğiniz uzun bir rota bulunması, burada keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Yürüyüş Parkurunu sonunda bir mağara bulunmaktadır. Bölgede yürüyüş yapan kişilerin muhakkak gezmeleri gerektiği söylenilen bu mağaraya İnatlı Mağarası adı verilir. 


Erfelek Tatlıca Şelaleleri 

Dört bir tarafında bulunan yeşillikleri ile görenleri kendine hayran bırakan bu şelalenin 1997 yılında keşfedilmiş olduğu bilinmektedir. Pek çok şelaleden farklı olan özelliği ise suyunun kademeli olarak akmasıdır. Suyun akarken çıkardığı sesin iyileştirici bir etkisi olduğuna inanılan bu şelalede keyifli vakit geçirmeniz mümkündür. 28 farklı şeylerden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri içerisinde dinlenebileceğiniz çeşitli restoranlar bulunmaktadır. 


Akliman

Orman ve denizin birleşimi olarak bulunan Akliman, şehir merkezine yalnızca 8 km uzaklıktadır. Doğal bir oluşum olan bu liman, misafirlerin eşsiz bir deneyim yaşamasını sağlamaktadır. Limanda mesire ve piknik alanların bulunması, misafirlerin burada vakit geçire bilmelerini sağlamaktadır. Doğanın bir armağanı olduğu düşünülen Akliman’ın, oldukça zengin bir biyoçeşitliliği bulunmaktadır.

Sarıkum Göl Plajı 

Sarıkum gölü plajı Sinop’ta bulunan en uzun plaj olma özelliğini taşımaktadır. Sarıkum Köyü’ne 25 km kadar mesafede yer alan bu plaj göl ve denizin birleştiği bir nokta olarak bilinmektedir. Sarı renge sahiptir kumları ile eşsiz bir deneyim sunan bu plajın etrafı ise ormanlarla çevrilidir. Pek çok kuş ve kurbağa gibi hayvan çeşitleri ve ev sahipliği yapabilirler farklı bir ekosisteme sahiptir. Gölün denize yakınlığı sebebiyle oldukça popüler hale gelen Sarıkum gölü plajı kaynak bir suya sahiptir. 1987 yılından bu yana tabiat koruma alanı statüsünde bulma Sarıkum gölü plajı, 1991 yılında ise Doğal Sit Alanı olarak kabul edilmiştir. Konaklamak isteyen misafirler için Sinop’ta oteller bulunmaktadır. Bu otellerin pek çoğunun ise plajların etrafında olduğu görülür. Sarıkum gölü plajı etrafında bulunan otellerin herhangi birinde konaklayarak, Sinop’ta keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün olacaktır. 

 

Sinop
24 Tem Çrş, Yağmurlu
23,15°
Prş
23,75°
Cum
23,54°
Cmt
24,22°
Paz
23,67°
Pzt
24,45°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery