Washington Uçak Bileti

Washington

Washington

Washington

Washington uçakbileti almadan önce eyalet hakkında gerekli bilgilere sahip olunmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan bu eyalet, adını George Wahington’dan alır. Politik özellikleri ile dünyanın dikkatini çeken şehirde aynı zamanda küreselleşmenin de dorukları gözlenir. Global olarak ünlü ve büyük markaların özel şubeleri ve dünyaca ünlü restoranlar burada yer alır. Dev stadyum ve tiyatro salonlarının da gözlendiği bu eyalette keyifli bir gezi planı yapılabilir.

Beyaz Saray’ın bulunduğu bu şehre, yılda binlerce turist gelir. Dünya üzerinde bulunan şehirler arasında en gelişmiş ve büyük şehirlerden biridir. Tarihi geçmiş olarak oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir. Kuzey Amerika bölgesinde bulunmuş olan en eski insan kalıntıları olan Kennewick Adam iskeleti burada keşfedilmiştir. Washington’da üç ayrı büyü havalimanı bulunur. Dulles havalimanıuçak bileti alarak Washington’a ulaşım sağlanabilir. Eyalet genelinde hem okyanusal iklim hem de karasal iklim görülür. Batı bölgesinde bulunan dağlık alanlarda yaz aylarında oldukça sıcak günler yaşanır. Doğu bölgesinde ise 12 ay boyunca 10 derecenin altında sıcaklıklar görülür. Gezmek için tercih edilebilecek en iyi mevsimler; ilkbahar ve sonbahardır.

Beyaz Saray

Washington D.C. eyaletinde en popüler yerlerden biri tartışmasız Beyaz Saray’dır. ABD başkanlarının konakladığı bu saray, yıl içinde binlerce kişi tarafından ziyaret edilir. Film ve dizilerde yer alan bu bina oldukça sade bir mimariye sahiptir. Saray yapısı insanlar için daha görkemli düşünülse de ihtişamdan uzak şekilde inşa edilmiştir. Sarayın içini gezmek mümkündür, ancak yaklaşık 6 ay önceden konsolosluktan izin alınması gerekir. İzinler ile uğraşmak istemeyen kişiler dışarıdan ziyaretle yetinebilir.

Washington’da görülecek yerler arasında ilk sırada yer alan bu saray, 1792 yılında inşa edilmiştir. Yaşanılan bazı durumlardan dolayı 1818 yılında tekrar inşa edilmiştir. Saraya oldukça yakında bulunan Beyaz Saray Ziyaretçi Merkezi, kişilerin tarihi açıdan bilgilenmesi için sergi haline getirilmiştir.

Ulusal Hava ve Uzay Müzesi

Dünyada havacılık ve uzay bilimleri adına kurulan müzeler arasında en kapsamlı müze burasıdır. Bugüne kadar kullanılmış olan farklı hava ve uzay araçlarını orijinal şekilleri ile görmek mümkündür. Müzede bulunan araştırma merkezinde aktif olarak çalışmalar yürütülür. Sergilenen koleksiyonlarda roket, üniforma, uçan balon ve uzay kıyafetlerini görmek mümkündür. Müzede Ay’dan gelen kayaçları incelemek için harika bir fırsat sunulur. Bireysel olarak gezmenin mümkün olduğu müzede rehberler ile tur şeklinde gezmek de mümkündür.

Seattle

Washington’da bulunan en güzel şehirlerden biri Seattle, Kuzeybatı Pasifik’te bulunur. Yeşil ve büyük parkları ile birbirinden farklı manzaralara şahit olabilirsiniz. Şehirde bulunan tepeler, Amerika’nın en sevilen şehirlerinden biri olmasına sebep olur. Şehir genelinde bulunan mahalleler ve mimari yapılar ziyaretçileri büyüler. Kerry Parkı ve Space Needle Gözlem Kulesi yıl içinde oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlar. Pop Kültür Müzesi, Seattle bölgesinde oldukça popüler olan müzelerden biridir. Mimari yapısı oldukça ilginçtir. Popüler kültüre ait farklı eserleri burada incelemek mümkündür. Farklı lezzetlere açık olan kişiler, şehirde bulunan Chinatown’a mutlaka uğramalıdır.

Washington Anıtı

Eyalet üzerinde bulunan en önemli yerlerden biri de bu anıttır. Dünya üzerinde bulunan en yüksek dikilitaş olarak ün kazanmış bir anıttır. 169 metre yüksekliğinde olan anıt, George Washington adına inşa edilmiştir. Amerika için önemli olan yapıtlardan biridir. Anıtın bulunduğu bölge, şehrin panoramik olarak manzarasını izleme fırsatı sunar. Etkileyici manzarasından dolayı oldukça fazla turist burayı ziyaret eder. 19. yüzyılda inşa edilmiş olan bu yapı, Amerika bölgesinde en çok ziyaretçisi olan yerlerden biridir. Buraya gelen kişiler, oldukça güzel fotoğraf kareleri yakalayabilir.

Olympia

Washington uçak bileti alırken mutlaka Olympia şehrine listenizde yer vermelisiniz. Yeşil bir bitki örtüsüne sahip olması ile oldukça fazla park seçeneği bulunur. Doğa gezisi yapılacak farklı yerler bulunan şehirde aynı zamanda tarihi yapılara da sıkça rastlanır. Washington Eyaleti Meclis Binası, bölgede ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Yeddi milyon doların üzerinde bir maliyet sonucunda inşa edilen yapı oldukça görkemlidir. Dışarıdan insanı büyüleyen yapısı, iç dizaynı ile büyülemeye devam eder. Yaban hayvanları için alanları görmek mümkündür. Yürüyüş yapmak için Mima Höyükleri oldukça keyifli bir seçim olabilir.

Tacoma

Eyaletin üç büyük şehrinden biri Tacoma’dır. Washington eyaletinin en büyük limanı burada yer alır. Uluslararası ticaret bakımından merkez sayılan konumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri kentleri arasında en yaşanabilir şehirlerden biri burasıdır. Ulaşım konusunda yürümeyi tercih etmek oldukça mantıklıdır. Rainier Dağı, Tacoma şehrinde bulunur, aktif bir stratovolkandır. ABD sınırları içinde bulunan en yüksek rakımlı dağ zirvesi buradadır. Şehirde bulunan beyzbol stadyumu oldukça ilgi çekicidir. Spor meraklısı kişiler için eğlenceli bir durak olabilir. Dulles havalimanı uçak bileti aldıktan sonra uçakta gezi planı yaparken bu şehri sıraya eklemek unutulmamalıdır. Modern sanatlara meraklı olan kişiler, şehirde bulunan cam müzesinden oldukça tatmin olabilir. Müzeleri, mimari yapıları ve doğal güzellikleri ile oldukça verimli bir gezi planı yapılmasına elverişli şehirlerden biridir.

Lincoln Anıtı

Washington Anıtı’nın hemen arkasında bulunan bu anıt görülmeye değer. Oldukça popüler yerlerden biridir, uzaktan bakıldığı zaman oldukça etkileyici bir anıttır. 16. Amerikan Başkanı Abraham Lincoln anısına inşa edilmiş bir yapıdır. Anıtın inşası tam 13 yıl sürmüştür, 5 dolarlık banknotların arkasında bu anıtı görmek mümkündür. Başkanın oturmuş olan heykeli, Yunan Dor tarzı tapınak ile çevrilmesi ile oluşmuştur. Washington’u gezmek için kaç gün kalmak gerekir sorusuna yanıt arayan kişiler, geziden beklentilerine karar vermelidir. Bu iki anıt gibi yakın yerleri gezerek kısa sürede verimli bir plan yapılabilir.

Spokane

Washington’da görülecek yerler farklı şehirler şeklinde planlanabilir. Her şehirde farklı bir deneyim yaşama imkanı sunulur. Farklı şehirlerden oluşan bu eyalet dört mevsim keyifli tatiller yapılamasına müsaittir. Eyaletin doğusunda bulunan Spokane şehri, Lilac City olarak da adlandırılır. Kıyı sınırında olan bu şehir doğa güzellikleri ile oldukça etkileyicidir. Spokane Nehri üzerine kurulmuş olan Monroe Street Bridge, güverteli kemer bir köprüdür.

ABD sınırlarında en büyük beton yapım kemer köprüdür. Dünya genelinde ise en uzun üçüncü köprüdür. Nehrin suları boyunca yer alan Riverfront Park, doğal güzelliği ile görülmelidir. Park içinde bulunan saat kulesi, nehir suları ile oldukça güzel bir görüntü sunar. Northwest Museum of Arts and Culture, Spokane gezisinde yer verilmesi gereken müzelerden biridir. Yeraltı galerisi deneyimi sunan bu müzede kütüphane ve açık hava amfitiyatrosu bulunur.

Washington’u gezmek için kaç gün kalmak gerekir sorusuna cevap arayanlar, kendi zamanlarına bağlı olarak plan yapabilir. Eyalet içinde birçok şehir bulunur, görmek istenilen şehirler ve yerlerin mesafelerine göre plan yapmak daha doğru olabilir. Merkezde ve birbirine yakın olan şehirleri gezmek daha verimli bir gezi planı yapılmasını sağlar. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan eyalet, farklı kültürel tarihi yapıların da görüldüğü konumlardan biridir. Dünyaca ünlü konumlara gitme şansı sunan eyalette farklı dönemlerde keyifli geziler düzenlenebilir. Özellikle doğa ile iç içe olmayı seven kişileri büyüleyecek eyaletlerden biridir.

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery